1 4"i 7 Wezouden ook naar Knokke kunnen gaan, maar hier in Cadzand- Bad is het veel rustiger Tennisrackets Strand mat ~»y- '3r; - - - i/ •*-:r JöggS*-.. >v T "■- gaan voelen'. „Het water is veel kou der dan we dachten. Zwemmen zit er dus helaas nog niet in", vertellen ze giechelend. „Maar we komen zeker nog een paar keer terug deze zomer, dus hopelijk warmt het water nog wat op." De Vlaamse meiden zijn al met elkaar bevriend sinds de eerste klas op de middelbare school. Ze ver loren elkaar even uit het oog toen ze in het vierde leerjaar allebei een an dere richting gingen volgen, maar bleven contact houden. Nu nog steeds zoeken ze elkaar regelmatig op. „We hebben allebei een bijbaan tje, maar op een vrije dag bellen we elkaar. Dan spreken we af en gaan we shoppen, naar het strand of naar de bioscoop bij slecht weer", zegt Lisa. „We gaan deze maand nog samen naar muziekfestival Tomorrowland en misschien een dagje naar attrac tiepark Phantasialand in Duitsland." Lezen vs tennissen Lisa en Stephanie worden regelmatig als zussen aangezien, omdat ze de zelfde kledingstijl en karaktereigen schappen hebben. Toch zijn er wel wat verschillen. Zo is Stephanie ab soluut geen lezer, terwijl Lisa zich uren kan vermaken met enkel een goed boek. „Zodra ik een momentje vrij heb, lees ik. Binnen op de bank of buiten in de tuin. Dat doe ik veel lie ver dan tv kijken. Ik geef de voorkeur aan romantische of avontuurlijke boeken. Het moeten wel verhalen zijn die zich in deze tijd afspelen, want dan kan ik me er iets bij voor stellen", vertelt ze. „Pff, zo saai", merkt Stephanie op. Zij doet liever iets actiefs op het strand. „Alleen maar liggen bruinen, of verbranden in mijn geval, is niet mijn ding", legt ze uit. „En ik kan er niet tegen als er zand tussen mijn vingers zit... Tij dens een activiteit komt dat los." Er gaat dan ook altijd een bal of tennis- set mee naar het strand. En uiteraard had Lisa een romantisch boek klaar gelegd, maar dit vergat ze in de auto. „We zijn echt alles vergeten van daag", vertelt ze. „Normaal hebben we ook nog koekjes, nootjes en een windscherm mee, maar dat ligt alle maal nog thuis..." Waterdrinker! De twee belangrijkste dingen zijn ze echter niet vergeten: water en zonne brandcrème. Lisa zorgt er altijd voor dat ze goed gehydrateerd blijft. Ste phanie daarentegen... „Ik ben niet zo'n waterdrinker, maar ze raden het wel echt aan met deze warme dagen. Zelfs op de radio roepen ze het con stant. Vandaag heb ik dus wel drie flesjes mee", vertelt ze. „En stiekem ook een flesje frisdrank, als afwisse ling. Ik denk wel aan de lijn, maar één flesje kan geen kwaad. Ik weet dat ik meer water zou moeten drinken, maar het komt er niet van." Aan alco hol hebben de vriendinnen geen be hoefte tijdens hete dagen. Lisa en Stephanie vieren maar wat graag vakantie samen, maar er moet ook gewerkt worden deze zomer. „Ik ga in september nog op vakantie naar de Turkse Rivièra", legt Stepha nie uit. „Als je leuke dingen wil doen, moet je toch wat geld opzij kunnen zetten." De Vlaamse heeft er net haar eerste jaar op de hogeschool opzitten. Ze volgt een opleiding tot leerkracht basisonderwijs en werkt deze zomer in een buitenschoolse opvang. „Ik heb twee herexamens, maar ik had in totaal twintig toetsen, dus ik vind het nog meevallen. Ik ben tevreden", vertelt ze. „Helaas moet ik wel gaan studeren deze zo mer, want die herexamens vallen in september." Haar vriendin Lisa heeft echter de hele zomer vrij. Zij rondde net haar opleiding kleuteronderwijs af en begint in september met haar specialisatie in de kinderzorg. „Dan begin ik aan een nieuw hoofdstuk. Maar deze zomer werk ik in een bui tenschoolse opvang, net als Stepha nie", vertelt ze. „We doen dus het zelfde werk, maar allebei op een an dere plek. Daarnaast doe ik al vier jaar weekendwerk in de winkel van een bakkerij. Zo kan ik lekker sparen voor later." dinsdag 17 juli 2018 GO *r .- jL> --'j -• J 'Vv-' ?;i '4 0-- Cadzand-Bad. *^b3È˧9*. FOTO'S CAMILE jÖ,-: f' VJ w' •4 Vriendinnen Lisa De Clercq (rechts, 20) uit Adegem en Stephanie Huyghe(20) uit Eeklo in SCHELSTRAETE altij d een mooi plekj e De twee zijn graag actief bezig, ook aan de kust. „Een hele dag liggen, is niets voor ons." Een bal of tennisset gaat altijd mee in de strandtas. „Voor een strandbal staat er te veel wind, dus dan maar tennis sen." „Ik heb deze strand- mat ergens gekre gen, maar weet ei genlijk niet meer waar", vertelt Ste phanie. „Het is de eerste keer dat ik het mee heb. Het kus sentje dat er aan vastzit, is erg comfor tabel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39