II De Piek gered voor minstens een jaar 5 ONDERHOUD BRUG KRIJGT LIKJE VERF Tot eind september worden 33 van de 54 pijlers van de Zeelandbrug in de verf gezet. Het werk gaat volgend jaar verder. Ze hebben eer van hun werk, de mannen van Gebr. Van Kessel Speciale Technieken en Produc ten. In de ochtendzon is vanaf het water goed te zien welke pijler van de Zeelandbrug ze hebben behan deld en welke nog niet. De brug oogt als een gebit waarvan de ene tand gebleekt is en de andere nog niet. Het project Zeelandbrug is voor het bedrijf uit Buren en Tilburg wel een speciale klus. Niet zozeer vanwege de aard van het werk. Het onderhoud van infrastructuur als bruggen en viaducten is een van de specialiteiten van de onderne ming. Het is de plaats die deze klus zo speciaal maakt: op het water van de Oosterschelde en onder het wegdek van de 5 kilometer lange iconische brug. Herco Verwaal bekijkt met pro jectleider Sybren Stelpstra van de provincie Zeeland, de opdrachtge ver, pijler 2 die hij juist heeft schoongemaakt. „Het is écht mooi werk, vooral als het zonnetje schijnt", zegt Verwaal. „Al lig ik 's avonds in bed nog na te deinen." 200 kilo verf De Zeelandbrug, geopend in 1965, heeft in totaal 54 A-vormige pij lers. Dit jaar worden er 33 schoon gemaakt, geïnspecteerd, zo nodig gerepareerd, en van een nieuwe buitenste laag coating voorzien. De rest wordt volgend jaar onder handen genomen. Voor elke pijler is 200 kilo verf nodig. Stelpstra: „Zonder een beschermende laag tasten zout en zuurstof het beton aan. Het beton wordt beschermd door een coating. Daarover zit een toplaag, een soort slijtlaag, die de eerste laag afdekt. De binnenste laag is nog intact. Die toplaag wordt nu vernieuwd." Het groot onderhoud maakt het ook mogelijk de pijlers goed te in specteren. Stelpstra: „Alles wordt afgeklopt om losse plekken of holle ruimten in het beton te ont dekken. Maar tot nu toe valt het erg mee. Dankzij de coating is de kwaliteit van het beton goed ge bleven." „Vooral de logistiek maakt dat Mooi werk, al lig ik 's avonds in bed nog na te deinen deze onderhoudsklus anders is"', legt Stelpstra uit. Alle werkzaam heden worden vanaf het werk- schip en pontons uitgevoerd. Naast de vijf mannen die het werk vanaf hoogwerkers aan de pijlers verrichten, zijn er ook vijf schip pers die de benodigde spullen aan voeren en zorgen dat het werk- schip en de pontons op de juiste plek komen en blijven liggen. Pijler 24 - elke pijler is genum merd - is al schoon en krijgt een nieuwe witte laag verf. De vier schilders voeren met hun hoog werkers een soort ballet op. Ze dansen omhoog en omlaag om de pijlers. Alsof ze een plafonnetje staan te witten gaan ze met hun verfrollers over de wanden. Eén pijler behandelen duurt ongeveer drie dagen. „Het weer zit ontzet tend mee, droog en niet te veel wind", zegt uitvoerder Mario Heesakkers. „We kunnen tot windkracht 4 werken, afhankelijk van windrichting en golven." Het werk is medio juni begonnen. Tot eind september gaat het door. Een gesprek met een kwartet verte genwoordigers van de initiatief groep gaf wethouder Rens Reij- nierse vertrouwen dat belangstel lenden het komende jaar regelma tig optredens kunnen bezoeken. Dat De Piek Gaat Door niet alleen popmuziek wil programmeren, maar ook aan beeldende kunst, stand-up comedy en theater denkt, maakt het nog mooier, vindt de wethouder. Raadsmotie De initiatiefgroep moet nog een rechtsvorm kiezen om als gespreks- en onderhandelingspartner van de gemeente te kunnen blijven funge ren, maar als dat na de vakantie is gebeurd, staat niets een doorstart van De Piek in de weg. Reijnierse benadrukt dat dat niet zijn verdienste is. „Ik voer alleen een motie van de gemeenteraad uit. De raad gaf de opdracht om nog een jaar door te gaan met De Piek en in die tijd te bekijken of Vlissingen een poppodium kan houden, al dan niet aan de Hellebardierstraat. Daarnaast loopt er een onderzoek of er behoefte is aan een poppo- We werken eerst hard aan een plan om in september van start te kunnen dium en hoe dat podium er uit moet zien." Het is mooi als de initiatiefgroep De Piek een jaar langer open houdt. Maar het is nog belangrijker dat Vlissingers en belangstellenden van buiten ook de jaren daarna van popmuziek en andere culturele ui tingen kunnen genieten. „De ini tiatiefnemers van De Piek Gaat Door realiseren dat graag. Ik zal niet rustig achterover leunen tot ze met plannen komen, maar zelf ook het gesprek aangaan." Onderhoud De wethouder voegt er aan toe dat De Piek als gebouw niet per se over eind hoeft te blijven als bijvoor beeld blijkt dat het onderhoud te veel geld zou kosten. „Om maar iets geks te zeggen: je kunt ook popcon certen in Baskensburg houden. Ik heb daar vroeger de Golden Earring nog gezien." Kevin van Gorkom, woordvoer der van De Piek Gaat Door, ziet de sporthal niet als ideale concertloca tie. Maar hij bevestigt dat veel en thousiastelingen klaar staan om op tredens te organiseren en te geven. De vrijwilligers zoeken nog een paar betrokken bestuurders om de nieuwe stichting ('over een naam denken we nog') organisatorisch op poten te zetten. „Maar we werken eerst hard aan een plan om in sep tember van start te kunnen en een groot aantal activiteiten te kunnen presenteren. En we doen de ge meenteraad een voorstel om van start te gaan. Want we zullen een bescheiden startkapitaaltje nodig hebben voor gas, water, licht, de muziekinstallaties en het opstarten van de beveiligingsinstallatie." dinsdag 17 juli 2018 Mooi werk onder de Zeelandbrug Theo Giele Kats Werkzaamheden bij de Zeelandbrug. foto's marieke mandemaker -Herco Verwaal 200 kilo verf voor elke pijler. De kans is groot dat er nog min stens een jaar concerten wor den gehouden in De Piek in Vlis- singen. Initiatiefgroep 'De Piek Gaat Door' is druk bezig met plannen om vanaf september de deuren van het poppodium weer regelmatig open te zetten. René Hoonhorst Vlissingen -Kevin van Gorkom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37