g-3 Schoolstrijd in Terneuzen Geluidsoverlast City of Dance moeilijk te meten Uitzendbureau schrikt zich kapot van boete Bedankt De Bouwvak bestaat nog, maar het is de vraag hoelang de zomerstop stand houdt. Steeds meer aannemers werken door. 2 ECONOMIE VERPLICHTE ZOMERSTOPA Commentaar De belangenorganisatie voor openbaar onderwijs VOS/ABB peutert aan de samenwerking van de middel bare scholen in Zeeuws-Vlaanderen. Heel de streek is blij dat het onderwijs van Hulst tot Oostburg nu eindelijk de handen ineenslaat. Maar VOS/ABB vindt het niet goed genoeg omdat het grote christelijke Zeldenrust-Steelantcollege in Ter- neuzen het karakter van de plaatselijke fusieschool bepaalt. VOS/ABB tekent bezwaar aan bij de gemeente en dreigt met juridische stappen. VOS/ABB ving al bot bij minister Arie Slob (CU). Die betoogt dat de beschikbaarheid van openbaar onderwijs wel in de Grondwet is vastgelegd, maar dat er ruimte is voor de Zeeuws- Vlaamse aanpak. Volgens Slob is het genoeg dat de fusie- school toegankelijk is voor iedereen. Hoe zou de minister rea geren als een grote openbare school een christelijk clubje op deze manier zou opslokken? Het gaat in Terneuzen niet alleen om toegankelijkheid. Het gaat om de hele cultuur op school. Directeur Hans Teegelbeckers van VOS/ABB is een warm pleitbezorger van het opheffen van het onderscheid tussen openbaar en bijzonder onderwijs. Dit verklaart waarom zijn or ganisatie zo tekeergaat tegen Terneuzen. Dat komt slecht uit. Want de Zeeuws-Vlaamse scholen hebben er wel iets anders aan hun hoofd. De meeste leerlingen, docenten en ouders ook. Daarom is het te hopen dat het verzet van VOS/ABB snel strandt. Zeeuws-Vlaamse scholen hebben wel iets anders aan hun hoofd dan de wensen van VOS/ABB „Voor een festival waar meer dan tienduizend mensen op afkwamen is het heel rustig en gemoedelijk verlopen", stelt Christine Reule, woordvoerder van de gemeente Middelburg vast. Hoe groot de over last was, is een moeilijk te beant woorden vraag. „Omdat meldingen via veel verschillende kanalen ko men. Er zijn mensen die de politie bellen, er zijn er die een brief schrij ven en anderen sturen een mail naar de burgemeester. Al die verschil lende meldingen moeten we inven tariseren. Dat duurt even." Wat de zaak lastiger maakt is dat de meldlijn van de Regionale Uit voeringsdienst voor zaken als ge luidsoverlast niet werkte. Volgens RUD-woordvoerder Daniël Rouw 'een technisch probleem dat we nu onderzoeken'. Dat de muziek soms Al die verschillende meldingen moeten we inventariseren. Dat duurt even flink harder klonk klopt wel. Door ambtenaren verrichte metingen to nen aan dat het volume bij vlagen flink hoger was dan 75 decibel, maar niet buiten de marges vielen die de gemeente Middelburg stelde. ALMANAK Evi van vijf gaat in de grote va kantie graag met oma mee naar de weekmarkt in Middelburg. Niet vanwege de sfeer, nee, zij is vooral dol op de versnaperingen die ze gedurende het bezoek ver zamelt. Een doosje rozijnen bij de notenkraam, een banaan of appel bij de groenteman en bij de kaasboer een plakje kaas. Oma staat erop dat haar klein dochter de standhouders netjes bedankt als ze iets lekkers krijgt. Als dat deze keer niet lukt, pro beert ze Evi een bedankje te ont lokken met de woorden „Ik hoor niets?" Evi is even stil en ant woordt dan: „Ik ook niet oma!" ADRZ krijgt één centraal nummer Expositie Real Human Bodies WERVIK Omroepers scoren bij kampioenschap BOUWVAK Volgende week maandag begint formeel de bouw vakvakantie voor de re gio Zuid. Wie denkt dat timmerlieden en metselaars deze week hun koffers beginnen te pak ken, heeft het mis. Zo loopt de bouw van het luxe hotel Kaap West in Westkapelle de komende weken gewoon door. „De voorbereiding van dit project heeft zoveel tijd gekost dat de plan ning onder druk staat. We moeten het complex 1 april 2019 opleveren. We hebben geen dag te verliezen. Met dit mooie weer kunnen we meters maken", zegt uitvoerder Pe ter de Meulmeester van de hoofd aannemer, bouwbedrijf Fraanje uit Lewedorp. Fraanje heeft zelf weinig mensen ingezet in Westkapelle. Het gros van de bouwvakkers is in dienst van onderaannemers. De werklie den komen van heinde en ver. Ze overnachten in vakantiehuisjes of ze karren zelfs elke dag van Utrecht naar Zeeland en terug. Een aantal staat vijf etages hoog in de bran dende zon aan een ijsje te likken. „Anders hou je het niet vol. Ik heb Sommigen gaan liever in mei op vakantie omdat campings dan goedkoper zijn al anderhalve liter water ge dronken en twee ijsjes gegeten. Maar beter zon dan regen", zegt Sjaak van den Hoek, die als mon teur van installatiebedrijf Van de Velde uit Yerseke op de bouw van Kaap West werkt. Bouwvak of niet, dit project kan niet drie of vier weken stilliggen. De Meulmeester: „Je merkt wel dat met deze temperaturen de arbeidsproductiviteit daalt. Maar goed, we hebben geen keus. Fraanje zit ook finan cieel in dit project, dus de belangen zijn groot." Hij signaleert de trend dat steeds meer bouwbedrij ven projecten laten door draaien in de bouwvak vakantie. Alleen is de bouwwereld op dat punt verdeeld. De bouwmate- Uitzendbureau Jaap Koster Tuinon derhoud BV uit Yerseke is zich ka pot geschrokken van een forse boete wegens ontduiking van de Wet minimumloon, vertelde admi nistrateur Chris-Jaap Koster giste ren bij de Raad van State in Den Haag. Nadat inspecteurs van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in fe bruari 2015 fouten hadden ontdekt in de loonadministratie betaalde Koster subiet het achterstallige loon en vakantiegeld terug aan acht medewerkers. Zelfs een dertigtal ex-medewerkers die bij de inspec teurs helemaal niet in beeld waren werden door Koster verrast met een nabetaling. Tevens werd voor 14.000 euro een nieuw computer programma aangeschaft waardoor dergelijke fouten met het mini mumloon voortaan uitgesloten wa ren. Koster was dan ook ronduit onthutst toen in juli 2016, bijna an derhalfjaar na de controle, toch een boetebeschikking op de deurmat viel. Hij had in 2015 bij de controle gehoord van de inspecteurs dat het wel eens mee zou kunnen meeval len met de boete als meteen maat regelen zouden worden genomen in de vorm van herstelbetalingen en een nieuw computerpro gramma. De uitspraak is over circa zes we ken dinsdag 17 juli 2018 Hoewel op sociale media een flink aantal mensen klaagde over het geluidsvolume van City of Dance, is de mate van over last moeilijk te meten. Guido van der Heijden Middelburg - Christine Reule, gemeente Tip? redactie@pzc.nl GOES Om het ziekenhuis beter bereikbaar te maken, heeft het ADRZ voortaan één centraal telefoon nummer. Via 088-125 00 00 zijn de recepties van alle locaties en de af spraakcentrale bereik baar. De bestaande tele foonnummers voor de lo caties Vlissingen/Middel- burg en Goes/Zierikzee en het nummer van de af spraakcentrale komen op termijn te vervallen. De directe telefoonnummers naar de poliklinieken en afdelingen blijven be staan. Daarnaast heeft het ziekenhuis sinds maandag een nieuwe website: adrz.nl. VLISSINGEN De expositie Real Human Bodies is terug in het Ar senaaltheater in Vlissin- gen. Vorig jaar trok de expositie van met silico nen geprepareerde, echte menselijke licha men duizenden bezoe kers. De opzet is ver nieuwd en laat ditmaal zien wat kanker met een mens kan doen. Ook de gevolgen van ongezonde leefgewoontes worden getoond. De tentoonstel ling over de menselijke anatomie opent vandaag om 11.00 uur en is dage lijks van 11.00 tot 19.00 uur te bezoeken tot en met woensdag 15 augus tus. De drie Zeeuwen die za terdag in het Belgische Wervik meededen aan het Vlaams-Nederlands kampioenschap voor stads- en dorpsomroe pers - in België heet dat Bellemannen - hebben hoge ogen gegooid. Dorpsomroeper Marco van Avermaete van Phi- lipine behaalde de ge deelde derde plaats. Wim de Smit, dorpsom roeper van de gemeente Borsele, eindigde op de vijfde plaats en stads omroeper Rinie Vaane uit Middelburg werd achtste. Aan het kampi oenschap deden twintig omroepers mee. Bouwvak? Frank Balkenende De bouwvak begint in de drie regio's Zuid (Zeeland), Midden en Noord op verschillende data. Dit zegt Bouwend Ne derland over de bouwvak: „De bouwvak staat al sinds 1978 niet meer in de cao. Maar met name kleinere bedrijven kie zen er wel voor om nog col lectief de deuren te sluiten. Bouwend Nederland geeft daarover wel een advies uit: 'Houd de schoolvakanties aan'." - Martijn van Sabben, directeur Bouwbedrijf Fraanje Adri Klinkenberg Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34