XteQCd)(ite \5®3QÖ33 feSSffl Foutieve verwijzing op verkeersborden langs A58 Likje verf voor de Zeelandbrug Jeu de boules is in trek Veenstrawil metGoes op z'n Kroatisch de derde divisie in Met hoogwerkers op pontons, worden de pijlers van de brug weer wit gemaakt Een spel met een competitie-element dat toch draait om gezelligheid 'Wat krijgen we nou?', dacht wet houder Jon Herselman toen hij eind vorige week Zeeland in kwam rij den. Net voor de Vlaketunnel zag hij plots een groot blauw bord op doemen waarop de afslag 'Kapelle- Oost' werd aangekondigd. Laat dat nou net de naam zijn die hij abso luut niet wilde. Pak 'm beet een jaar geleden kreeg de gemeente Kapelle van Rijkswaterstaat te horen dat het al lemaal anders moest met de verwij zingen op de borden langs de snel weg. In die tijd lag er op twee ver schillende plekken nog een afslag 'Kapelle', namelijk bij de Vierwe- gen (komende uit de richting Vlis- singen, afslag 35) en net na de tun nel (komende vanuit Bergen op Zoom, afslag 34). Die laatste afslag moest een an dere naam krijgen. Herselman heeft daar begrip voor. „Ik snap dat het voor bijvoorbeeld de filemel dingen niet handig is als er twee verschillende afslagen Kapelle zijn." Rijkswaterstaat kwam met de nieuwe naam 'Kapelle-Oost' op de proppen, maar die beviel allerminst op het gemeentehuis. „In Kapelle A A - i 7\ v v. ,'i hebben we het nooit over Kapelle- Oost, Kapelle-West of welke wind richting dan ook", zegt Herselman. „Er zou bovendien verwarring kunnen ontstaan met Oostkapelle." Als alternatief stelde de gemeente voor om de afslag dan maar 'Ka- pelle-Centrum' te noemen. Die werd afgekeurd, omdat er verder helemaal geen verwijsborden naar het centrum zijn. Als compromis kwam uiteindelijk 'Kapelle-Zuid' uit de bus. Die naam slaat volgens Herselman nog een beetje ergens op. „We hebben tenslotte de wijk Zuidhoek." Groot was zijn verbazing toen hij kort voor het weekend toch een bord met de tekst 'Kapelle-Oost' zag staan. Het gaat om het eerste bord dat naar afslag 34 verwijst, aan de Kruiningse kant van de Vlake tunnel. Op een volgend bord, aan de Kapelse kant, staat wel zoals was afgesproken 'Kapelle-Zuid'. Projectleider Seph Krijger van Goes Beter Bereikbaar (waar het vervangen van de borden onder valt) laat weten dat er een fout is ge maakt. Dat moet volgens hem te maken hebben met het feit dat 'Ka pelle-Oost' ooit in beeld is geweest als nieuwe naam voor de afslag. „Dat het uiteindelijk 'Kapelle-Zuid' is geworden, is volledig geaccep teerd en doorgevoerd", benadrukt hij. „Maar schijnbaar is 'Oost' toch nog ergens blijven hangen, waar door dit fout kon gaan." Volgens Krijger wordt het bord binnenkort vervangen. Dat geldt ook voor een paar andere borden bij de afslagen 34 en 35 waarop de oude verwijzingen nog staan. De familie Van Lokeren uit Boortmeerbeek (België) zoekt verkoeling op het terras van Het Archief in Vlissingen. Het café biedt gasten namelijk een koud voetbad aan. Serveerster Danni Wiegmans schenkt nog wat water bij. „Er wordt druk gebruik gemaakt van de badjes", glundert café-eigenaar Ramon Alewijnse„We hebben er vijf staan, het ziet er super uit. Gisteren met het voetbal zat er een gezin in met hond en in een ander badje een zwangere vrouw. Vandaag was het heel warm, te warm eigenlijk om op een terras te zitten, maar hier komen de mensen op af. En wie er niet in gaat zitten, maakt wel een foto!" m dinsdag 17 juli 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 11 ZEELAND 5 ZEELAND9 Kapelle-Oost? Wat krijgen we nu? Wie niet beter weet, zou bijna denken dat Kapelle een grote stad is. Op borden langs de A58 staat het zevenduizend inwo ners tellende dorp op wel drie verschillende manieren aange duid. Gewoon als 'Kapelle', maar ook als 'Kapelle-Zuid' en 'Ka- pelle-Oost'. Rob Paardekam Kapelle Het bord met de foutieve ver wijzing 'Kapelle-Oost'. IMSULBIIR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33