Zweet het eruit! Bezwaar tegen fusie scholen Goes: Laat mensen zelf uitgaven bepalen Brandweerbaas met de dood bedreigd 2 ERNSTJAN ROZENDAAL Column Iijn zoons gaan binnenkort verhuizen. De oudste van Maastricht naar Tilburg, waar hij zijn master gaat volgen, de jongste van Middelburg naar Breda, waar hij aan zijn bachelor begint. Ik hoop niet dat er aan hun studentenkamers veel geklust hoeft te worden, want dan zijn ze bij mij aan het verkeerde adres. Busje rijden, koelkast sjouwen, geen probleem. Maar wie iets ge repareerd of in elkaar gezet wil hebben, kan maar het best hopen dat ik niet in de buurt ben. De om schrijving dat ik twee linkerhan den heb, is nog veel te vriendelijk uitgedrukt. Wat mijn ogen zien, slopen mijn handen. Als iets op negen manieren kan, maar op één manier vooral niet, dan kies ik feil loos voor die laatste. Met mij ver geleken hebben Buurman en Buurman gouden handjes. nieuwe reclamecampagne van Hornbach. Klussen is dé oplossing bij stress, is de boodschap van de nieuwe spotjes van de bouwmarkt met vestigingen in, jawel, Tilburg en Breda. 'Ga je klussen, dan span je je fysiek in. De hartslag gaat om hoog, je bent gefocust en kunt je uitleven op je eigen project. Zo worden die stresshormonen afge voerd én maak je endorfme aan. Je boort, zaagt of tegelt de zorgen weg', orakelt hun marketingmana ger in een persbericht dat ik voor bij zag komen. genieten, telkens 'als je 's morgens je fiets uit je zelfgebouwde schuur haalt'. Als ik ons schuurtje zelf had neergezet, had ik de fietsen de vol gende dag al onder het puin van daan moeten trekken. Ik krijg juist stress zodra ik aan klussen denk. tot de doelgroep van de Hornbach- commercials. DESTELLING Vandaag: Ik snak naar regen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters X>B ZOMER VAN 2018 NOS VAKANTIE PLANNEN VANAF bONbER&AS LEKKER afkoelen IN ZUIfc-EUROPA. t Inhaalverbod op deel weg N252 'Behoud aantal vaarten ferry' VOS/ABB vindt het niet kunnen dat het openbaar middelbaar onderwijs uit Zeeuws-Vlaanderen verdwijnt door het samengaan van het Zelden- rust-Steelantcollege (christelijk) en De Rede (openbaar) in Terneuzen De nieuwe school krijgt een christe lijk karakter, waarbij wel is vastge legd dat de algemene toegankelijk heid voor leerlingen en docenten ge waarborgd blijft. De landelijke belangenorganisatie voor openbaar onderwijs maakt er een principieel punt van en heeft daarom officieel bezwaar gemaakt bij het Terneuzense college van Ben W. „We zijn in gesprek en wachten dat eerst af', wil VOS/ABB-beleids- adviseur Ronald Bloemers er alleen over kwijt. De Terneuzense onderwijswet houder Sonja Suij laat weten dat zij hoopt er 'zo', zonder rechtszaak, uit te kunnen komen met VOS/ABB. Het fusiebesluit garandeert volgens haar juist dat openbaar toegankelijk middelbaar onderwijs in Zeeuws- Vlaanderen kan blijven. „De toegan kelijkheid voor iedereen ligt vast." Suij gaat er voorlopig vanuit dat de geplande fusiedatum van t augustus doorgaat. Ook Piet de Witte, waar nemend directeur van scholenge meenschap De Rede, reageert zo. „Alles is rond. Er is geen weg meer terug." Alles is rond. Er is geen weg meer terug VOS/ABB protesteerde eerder bij de Terneuzense gemeenteraad, maar die stemde 31 mei in overgrote meerderheid voor de fusie; 27 stem men voor, één tegen. De fusie, ook bestuurlijk met de scholen in Hulst en Oostburg, is ingegeven door de sterk dalend leerlingenaantal. Een medewerker van GR De Beve- landen had een Goesenaar met een uitkering beter niet de suggestie kunnen doen om zijn lidmaatschap van vakbond FNV te heroverwegen. Dat antwoordt het college van Goes op vragen van de SP-fractie. Die stelde onlangs voor de tweede keer kritische vragen over het feit dat bij de Bevelandse dienst, die onder meer over de uitkeringen gaat, wordt gevraagd naar de uitga ven van mensen die geen werk heb ben. Dat daarbij het lidmaatschap van de FNV als 'zonde van het geld' wordt bestempeld, vindt SP-fractie- voorzitter Floor van Lamoen bizar. Volgens het college was het abso luut niet de intentie van de mede werker om een waardeoordeel uit te spreken over het lidmaatschap van de vakbond. 'Het was een goedbe doeld en ongevraagd advies om goed na te denken over de uitgaven.' Het college betreurt dat het wat ongelukkig is gebracht en bena drukt dat iemand met een uitkering zelf over de besteding van het geld gaat. Los van deze kwestie worden richtlijnen opgesteld over wanneer inzicht in iemands uitgaven mag worden gevraagd. De Amsterdamse brandweercom mandant Leen Schaap wordt door zijn eigen personeel met de dood bedreigd. Schaap, die al twee jaar niet wordt geaccepteerd op de werkvloer, deed twee keer aangifte. De commandant moest een einde maken aan de machocultuur bij het korps. Het Openbaar Ministerie beves tigt tegen deze krant dat het onder zoek doet naar de doodsbedreigin gen. De brandweercommandant deed afgelopen februari en maart aangifte. Er zijn nog geen aanhou dingen verricht. De situatie is zo ernstig dat Schaap onder bewaking staat, zeg gen bronnen uit het politieteam dat hem beveiligt. De doodsbedreigingen komen uit de Amsterdamse brandweeror ganisatie zelf. De politie heeft ver schillende brandweerlieden ver hoord, aldus bronnen rond het on derzoek. Volgens hen is er een geld inzamelingsactie gehouden om Schaap dood te laten rijden. Een an dere bedreiging zou komen uit de hoek van een motorbende. Over de doodsbedreigingen wil Leen Schaap zelf geen commentaar geven. Stephane Conings, voorzit ter van de ondernemingsraad, keurt de bedreigingen af. P13 Met mij vergeleken hebben Buurman Buurman handjes dinsdag 17 juli 2018 Verhuizen kan ik als de beste. Ik geloof dan ook niks van de Volgens hem kun je nog jaren Nee, ik hoor definitief niet meer Reageer op pzc.nl Gisteren: Ook zonder Nederland was het een leuk WK 523 reacties SLUISKIL Inhalen is straks verbo den op de provinciale weg N252 van en naar Sluiskil. Het gaat om het stuk tussen de rotonde bij de Baljuwlaan vlakbij Sluiskil en de rotonde iets ten noorden van de brug bij Sluiskil. Inhalen is nul nog toegestaan op dat stuk weg over een lengte van 700 meter. De provincie vindt dit niet langer aanvaardbaar. Het autoverkeer groeit ook op de N252, waardoor de kans op ongevallen bij in halen toeneemt. Het blijft overigens toegestaan landbouwverkeer te pas seren ten behoeve van de doorstroming. SLUIS De huidige vaarfrequen- tie van het fietsvoetveer Breskens-Vlissingen moet gehandhaafd blij ven en dat studenten voor hun (brom)fiets moeten betalen, moet van de baan. Daar dringt het Sluise college bij de provincie op aan. De Sluise coalitiepartijen kwamen met dat voorstel om een signaal af te geven. „We kunnen alleen samen een vuist maken, om de provincie op an dere gedachten te bren gen", zegt wethouder Francois Babijn. Eén van de speerpunten is dat er een veerdienst moet blij ven met twee veren. BURGH-HAAMSTEDE Apex Award voor superbowl-video Videobedrijf NuFormer van Rob Delfgaauw uit Burgh-Haamstede heeft de gouden Apex Award gewonnen. Delfgaauw kreeg de Amerikaanse prijs voor zijn 3D-projec- tie bij de openingsmani festatie van de wed strijd om de Superbowl in Houston vorig jaar. NuFormer had een bij zondere presentatie ge maakt op een zestig meter hoge waterfon tein voor het Mariott Marquis Hotel. De bijna 9 minuten durende pro jectie toont onder meer actiebeelden van iconi sche American footbal- spelers. De belangenorganisatie voor openbaar onderwijs VOS/ABB heeft bezwaar aangetekend tegen de fusie van de middel bare scholen in Terneuzen. Zij dreigt ook met een kort geding. Harmen van der Werf Terneuzen - Piet de Witte, directeur De Rede Rob Paardekam Goes Koen Voskuil Amsterdam Kama-jaja-jippie-jippie-jeey!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2