Een Dagje Wellness voor maar 5,95* 29 Fans worden op hun wenken bediend Als iemand straks doodgaat van die wodka, wil ik niet dat ze bij mij op de stoep staan Donna, gespeeld door Meryl Streep. Dat beide actrices in leeftijd maar drie jaar van elkaar verschillen - Streep is 69 - vergeten we voor het gemak maar even. „Ik was wel nerveus om deze film te maken", bekent Cher in Londen. „Toen ik onderweg ging naar Kroatië waar de film is opgenomen, realiseerde ik mij dat ik te maken zou krijgen met een team dat elkaar van haver tot gort kende. Ik vreesde een vreemdeling te zijn die op een soort van reünie was beland. Maar iedereen was buitengewoon aar dig voor mij. Ik voelde mij meteen thuis. Het was eigenlijk meer lol dan werk." Regisseur Oliver Parker zag met hoe veel egards Cher door haar tegenspelers werd bejegend. „We waren allemaal heel opgewonden toen zij arriveerde. Het respect droop ervanaf. Sommigen gedroegen zich zelfs als groupies. Maar wat wil je: Cher is een fenomeen, een icoon." Het aandeel dat Cher levert aan Mamma Mia! is bescheiden. Pas aan het slot maakt zij haar opwachting als zij onaangekondigd het openingsfeestje van haar kleindochter bijwoont. Sophie heeft op het Griekse eiland een restau rant geopend waarbij alle dierbaren uit haar leven aanwezig zijn. Maar eigenlijk is haar oma, een op zijn zachtst gezegd nogal egocentrisch type, niet welkom. Maar daar trekt de platinablonde ver schijning zich niets van aan. Tien jaar lang heeft Cher niet in speelfilms geacteerd. Haar laatste film rol dateert uit 2010 in de geflopte speel film Burlesque. Hoewel zij als zangeres vaker de aandacht trok, heeft zij toch di verse memorabele rollen gespeeld in films als Sïlkwood, The Witches ofEastwick en Moonstruck. Voor de laatste film won zij in 1988 een Oscar. In het vervolg op Mamma Mia! combineert Cher haar beide talenten. Zij zingt ook twee lied jes van ABBA. „Natuurlijk ken ik hun muziek. Hun grote hits zoals Dancing Queen en The Winner Takes ItAll waren ook bij ons in Amerika grote hits. Maar wij waren niet zo idolaat als de rest van de wereld. Door de Mamma Mia!-musi cal werden ze bij ons geliefder. De film was ook in Amerika een enorme hit." Facelifts Aan op haar lauweren rusten denkt Cher, die door de vele facelifts oogt als een standbeeld van zichzelf uit het Ma dame Tussaudmuseum, niet. Er is een musical over haar leven gemaakt, sim pelweg The Cher Show getiteld, waar in drie hoofdstukken getiteld Babe, Lady en Star, haar rijke carrière de revue pas seert. Zelfheeft zij in 2005 haar afscheid aangekondigd met een tournee die vier jaar duurde. Maar dat was voorbarig. De zangeres neemt binnenkort een nieuwe cd op en gaat weer op tournee. „Weet je hoe die tour gaat heten? Here We Go Again. En dat is geen toeval." Mamma Mia! Here We Go Again gaat donderdag in première. MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN dat hebben we ook verschillende malen geprobeerd. Ik was liever met die jongens om de tafel ge gaan voor een tussenoplossing tijdens een lekker glaasje Tülipe- wijn. Maar toen die vader bij me aanklopte, stonden de flessen al zo goed als in de schappen met mijn merknaam erop." „Halfleeg, want dan ga ik direct in hoger beroep." Met een stevige knipoog: „Als iemand straks dood gaat van die wodka, wil ik niet dat ze bij mij op de stoep staan." „Meestal lost het zich vanzelf op. De Hema had ooit wijn met een tulp erop. Dat was ook nog eens van die Zuid-Afrikaanse meuk. Maar ik werd daar op het hoofd kantoor keurig ontvangen met een rookworst en toen kwamen we er onderling prima uit. Het is soms ook andersom hè, dat ik word aangeklaagd. Iemand had eens moeite met mijn ZoMerlot, want die persoon had dezelfde plannen, maar nog geen wijn. Die zaak heb ik dus gewonnen. Ik laat dit overigens door mijn advocaat doen. Hier in Frankrijk heb ik de handen vol aan mijn bedrijf. Bij jullie is het lekker weer, hier viel vannacht 24 millimeter regen. We zijn al de hele dag bezig alle drui- venstruiken overeind te krijgen." „Ik begin morgen aan de opna mes voor het volgende seizoen van Gort over de Grens voor AVROTROS. In een nieuw land. En er komen nieuwe afleveringen van Gorts Wijnkwartier. Ik wilde niet te technisch worden, dus we hebben ditmaal onder meer een druivenfluisteraar en iemand die met een wichelroede water zoekt. Een beetje grappen en grollen moet ook kunnen." Ga naar pzc.nl/verzilveren dinsdag 17 juli 2018 eenlopende minnaars had zij, maar wie is nu de vader van de doortastende So phie? Het verhaal swingt heen en weer tussen het heden en het verleden van So- phie's moeder Donna. Is dat een gelukkige keuze? Ja en nee. De ontdekking van de film is zonder twijfel Downton Abbey-sXer Lily James die de jonge versie van Meryl Streep speelt. Zij zingt en acteert verreweg het beste van de jonge garde, waarvan vooral de jonge mannelijke ac teurs niet erg impo neren. Door zo vaak terug te gaan in de tijd, komen de volwassen minnaars minder aan bod. Spijtig want Colin Firth, Pierce Brosnan en Stellan Skarsgard waren zeker door hun ge ringe zangkwaliteiten een van de geestig ste elementen in de eerste film. Toch is de tweede Mamma /W/'a.'-musical weer een heerlijk zo mers zangfestijn, vol komische inter mezzo's, een bijpas send niet al te diep gravend verhaaltje en heel veel ABBA-hits. De fans worden op hun wenken bediend. AZ. MUSICAL Regie: OL Parker. Hoofdrollen: Amanda Seyfried, Lily James, Pierce Brosnan, Andy Garcia, Meryl Streep en Cher. Het duurt even voor dat ze in beeld komt, maar dan heb je ook wat: Cher. In de ver volgfilm op de ABBA- musical Mamma Mia! (2009) maakt de zangeres haar entree als de grootmoeder van het hoofdperso nage Sophie (Amanda Seyfried) die bij de opening van haar Griekse res taurant niet echt op haar zit te wachten. „Je bent niet uitgeno digd", bijt zij haar toe. „Schat, dat zijn altijd de beste feestjes", luidt het gevatte ant woord van de platina blonde oma. Cher, die grossiert in kwinkslagen en ook meezingt, is een van de vele nieuwe ge zichten in Mamma Mia! Here we go Again. Dat heeft alles te maken met de structuur van dit ver volg. Daarin wordt uitgelegd hoe wild Donna, de moeder van Sophie (gespeeld door Meryl Streep), in haar jonge jaren was. Drie mooie, uit- De rechter doet over twee we ken uitspraak. Is bij verlies voor u het glas half leeg of half vol? U voerde wel meer rechtszaken. Even klare wijn schenken; wat schiet u daar nu echt mee op? Zien we u binnenkort nog in nieuwe tv-programma's of is het vooral oude wijn in nieuwe zakken? U kunt uw spaarkaart verzilveren t/m 31 augustus 2018 ♦SpaPuur *>paWell *ELYllUM *Spac5ense *VeluwseBron *zwaluwhoeve ♦Thermen Holiday ^Hezgmeer ^paWeesp *Voor SpaSense en Hezemeer geldt een toeslag van 3,-p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29