llja Gort boos op wodkaboeren 28 MEDIA &CULTUUI Zelfs de sterren van de filmmusical Mamma Mial Here We Go Again- onder wie Meryl Streep en Pierce Brosnan - waren onder de indruk toen Cher voor het eerst op de set verscheen. „Het respect droop ervanaf. Zij is een icoon." ANGELA KIJKT TV Ik raad iedereen van harte aan om de slot aflevering van VI Oranje blijft thuis van zondagavond terug te kijken. En dan met name de laatste minuten waar Johan Derk sen, ingeklemd tussen twee in roze hotpants gehesen danseressen, staat te hossen op het nummer Lekker van Gerard Joling. Ik snap best dat als u het niet gezien heeft, u even moet bekomen van de woor den 'Johan', 'roze hotpants', 'hossen' en 'Ge rard Joling'. Dat u wellicht zelfs even moet gaan liggen. Van het lachen. Johan Derksen- haters zullen in dit fragment hun gelijk be vestigd zien, dat het een charlatan is die maar wat roept voor de bühne, omdat hij daar pre cies doet waarvan hij al weken zegt dat hij dat echt niet gaat doen. Maar ik zag wat anders in die halve mi nuut. Ik zag emotie die eruit moest. Het was zondag namelijk niet alleen de finale van VI- OBT, het waren ook de laatste minuten van de heren op een zender van RTL. En hoewel ze er op alle fronten op vooruit gaan bij John de Mol, viel dat afscheid hen zichtbaar zwaar. Ja, ze probeerden in de uitzending uit alle macht koel te doen en hier en daar een fi guurlijke middelvinger op te steken naar hun oude broodheer. Ze lachten heel vaak heel hard. Maar Derksen verraadde zichzelf toen hij een sneer uitdeelde naar voormalig RTL- directeur Erland Galjaard, zijn zoveelste in derdaad, maar wel één met nieuwe informa tie. Het was namelijk diens schuld dat ze weg gingen, vertelde hij. Die had de andere RTL- baas Sven Sauvé consequent wijs gemaakt dat de heren bluften over hun onderhande lingen met De Mol, waardoor die geen actie ondernam. De afloop is bekend. Als u Johan Derksenhater bent, moet u dat bewuste fragment ook eens terugkijken. Want het zegt veel over de mannen die graag een grote smoel opzetten, maar deep down een klein hartje hebben en enkel hunkeren naar enige erkenning van hun bazen. Die zich gekwetst voelen dat ze na 21 jaar trouwe dienst - Derksen noemde die termijn een paar keer - niet serieus werden genomen. Dan is die hospartij met danseressen in roze hotpants bijna aandoenlijk. Maar als u eens hartelijk wilt lachen omdat die brom snor in de val is gelokt door zijn collega's en gewoon niet kon weigeren toen de danseres sen hem uit zijn stoel sjorden, dan mag dat natuurlijk ook. Ode aan Annie M.G. Pleidooi voor Lingo Quote van de dag Ik omring me niet met18sidekicks om dan een pot te gaan lachen her (72) is blij om in Lon den te zijn, maar toch zit haar iets dwars. „Het zou een hemelse ervaring kunnen zijn, maar ja hij is ook hier", laat zij op Twit- ter aan haar ruim drie mil joen volgers weten. Wie de rockdiva maar een beetje kent, weet precies wie zij bedoelt: president Trump, die zij wel va ker op internet te grazen neemt. Hij was in Londen op staatsbezoek, terwijl Cher de première van haar nieuwe film bij woonde. Voor zover bekend hebben de twee elkaar niet ontmoet. Nog steeds is Cher - in 1946 geboren als Cherilyn Sarkisian - geen type dat een blad voor de mond neemt. Ondanks haar leeftijd barst zij van de energie. Daarom aarzelde zij geen moment toen zij werd benaderd voor de rol als de oma van So- phie (Amanda Seyfried), de hoofdper soon in de vervolgfilm Mamma Mia! Here We Go Again. Losbandig Daardoor speelt Cher automatisch ook de moeder van de enigszins losbandige „Natuurlijk wilde ik dit schikken, „Zeker niet! Ze maken inbreuk op het merkrecht. Ze liften mee op de naam van mijn Chateau. Mensen die in de winkel een afbeelding van een tulp en de naam 'Tulip' op een fles zien staan, denken nu; dat is dan vast wodka van die snorre- mans. Ik hou niet eens van wodka." dinsdag 17 juli 2018 Derksen PC THEATER Met Annie M.G. in Carré brengt het Amster damse theater 12 en 13 novem ber een eerbe toon aan Annie M.G. Schmidt. Loes Luca is de leading lady met verder onder anderen Huub van der Lubbe, Jenny Arean en Anniek Pheifer. m/wmt TELEVISIE Na Lucille Wer- ner pleit ook oud-presentator Frangois Bou- langé voor de terugkeer van Lingo. „Als het aan mij ligt, komt het weer op de buis. Het heeft elk jaar een nieuw pu bliek. Het kan nog jaren voor uit." Sander Hoogendoorn gaat de ochtendshow van 3FM doen, maar wel op zijn manier. Ab Zagt Wijngoeroe llja Gort is boos. De flessen van Dutch Tulip Vodka zouden te veel lijken op zijn eigen La Tulipe-wijnen. Aanlei ding voor een kortgeding gister ochtend. Het is niet de eerste keer dat de tv-persoonlijkheid met de kurkentrekkende snor en liefde voor woordspelingen, de juridische arena betreedt. De rechter boog zich eerder al over zijn ZoMerlot en Sum-Merlot. Gudo Tienhooven Ruzie met twee wodkaboeren Maar waarom meteen naar de rechter? Kon u niet wat water bij de wijn doen? uit Katwijk, is dit geen storm in een glas wijn?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28