II Varenhorst start ondanks blessure goed op EK beach Henry stopt bij Sky en wil verder als trainer Directeur Toon Gerbrands is stabiele factor in turbulente zomer bij PSV 21 PSV-directeur Toon Gerbrands zag veel dingen in de afgelopen periode veranderen bij de landskampioen. Nieuwe trainer, nieuwe technisch directeur. Zelf blijft hij. „Ik ben niet te koop." Natuurlijk heeft Toon Gerbrands in Zwit serland gelezen dat bij Ajax momenteel de portemonnee wordt getrokken. „Ik lees alles, maar heb daar verder geen mening over", zegt hij zonder een spier te vertrekken. „Wij blijven in elk ge val bij onze financiële uitgangs punten. We komen vanuit een moeilijke situatie en zijn nu sta biel. Voor de toekomst willen we een pot van dertig of veertig mil joen euro creëren, zodat we kun nen handelen zonder dat we ook per se moeten verkopen. Met an dere clubs bemoei ik me niet. Ik hou me voor honderd procent be zig met ons eigen verhaal." Daar had hij de afgelopen maan den de handen vol aan. Bij PSV vertrok een klein legertje sleutel functionarissen en zo moest de di recteur na jaren vol bestuurlijke radiostilte ineens aan bijna alle knoppen tegelijk draaien. Stel dat hij zelf een aantrekkelijk aanbod uit andere oorden had gekregen? „Daar kan ik kort over zijn. De te- lecommaatschappijen verdienen vrijwel niets aan gesprekken daar over, als iemand belt. Als ik ergens een contract heb ondertekend, is er van mijn kant altijd een volledig commitment tot de einddatum. Het gaat niet gebeuren dat ik voor die tijd uit eigen beweging wegga. Ik ben niet te koop. Zo heb ik altijd gewerkt. En in het geval de raad van commissarissen van mij af zou willen? Dan is dat in een mum van tijd geregeld." Gerbrands (6o) wekte de laatste weken nooit de indruk dat hij een noodlanding moest maken en denkt dat PSV is blijven staan als een huis. „Ik heb wel hard gewerkt de afgelopen maand", zegt hij met de blik van iemand die eerder vol daan oogt in plaats van moe. „Ik ben een week eerder teruggeko men van vakantie, toen bleek dat Phillip Cocu zou kunnen vertrek ken. Daarna hebben we met alle partijen binnen onze club razend snel geschakeld. John de Jong had bij ons Marcel Brands al opgevolgd en is meteen met zijn neus in de boter gevallen. Met Marcel heb ik bij PSV nooit meegemaakt wat ik met John in korte tijd op moest lossen. Maar voor de functie van hoofdtrainer hebben nul mensen gesolliciteerd. Het was voor ieder een al heel snel duidelijk dat we met Mark van Bommel de eerste en enige kandidaat hadden." Mutaties De vele mutaties bij PSV - Ernest Faber kwam als hoofd jeugdoplei ding, Ruud van Nistelrooy volgde Van Bommel op bij PSV onder 19 - leidden tot talloze telefoontjes, appjes en gesprekken. „Ook de transfers liepen door (onder ande ren Denzei Dumfries en Angelino, red.) en er vonden wijzigingen in de technische staf plaats, met bij voorbeeld het vertrek van assistent Ruud Brood. En we moesten ons ook gewoon voorbereiden op het nieuwe seizoen." Dat John de Jong bij PSV de rol Voor verzadiging vrees ik niet, omdat er een nieuwe coach is. Daardoor ontstaat een andere pikorde van directeur voetbalzaken blijft vervullen, is overigens nog geen zekerheid. „De samenwerking met hem verloopt goed. Zijn netwerk van zaakwaarnemers, managers en spelers is indrukwekkend. Hij richt zich volledig op de transfer periode in deze zomer. Half au gustus gaan we ons beraden over de toekomst. Wij gaan praten met de raad van commissarissen en John gaat zelf evalueren." Gerbrands is zeer positief over zijn observaties in Verbier, waar PSV zich voorbereidt op het verde digen van de landstitel. „Voor ver zadiging vrees ik niet, omdat er een nieuwe coach is. Daardoor ontstaat een andere pikorde. Mark van Bommel en Phillip Cocu wil len hetzelfde bereiken, maar doen dat met een ander handschrift. Waar ik naar kijk, is of er een match is tussen de staf en spelers groep. Wat mij betreft wel. Overal waar een nieuwe leider komt, is ook sprake van nieuwe energie. We hebben een selectie die een echt team is en dat is in stand ge bleven. Met meerdere spelers wil len we door als de juiste club of het juiste bod niet komt. „Wij kunnen ook best concurre ren met de middenmoot van bij voorbeeld Frankrijk en Duitsland. Het helpt ons dat we al geplaatst zijn voor Europees voetbal en een kans hebben om Champions League te spelen. Dat scheelt bij de keuzes van bepalende spelers, zo als bijvoorbeeld Luuk de Jong, die blijft." Daarmee zette het Nederlandse tweetal, dat debuteert op het EK, meteen een grote stap naar de vol gende ronde. De poulewinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor de achtste finales, de nummers twee en drie gaan naar de tussenronde. Alleen de nummer vier is uitge schakeld. Deelname aan het EK was voor Varenhorst, met Reinder Nummer dor goed voor WK-zilver in 2015 (ook in Nederland), de afgelopen dagen nog onzeker. Hij ging vorige week donderdag tijdens een toer nooi in Gstaad door zijn enkel. Gis teren, met het gehavende gewricht goed ingepakt, bleek Varenhorst niet al te veel hinder te ondervin den van zijn blessure. In Den Haag openden Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen eveneens met een overwinning. Het als tweede geplaatste duo, we reldkampioen in 2013 en goed voor brons op de Spelen in Rio, zege vierde in twee sets over het Turkse koppel Murat Giginoglu en Volkan Gögtepe: 25-23 en 21-19. Jannes van der Ham en Sven Vis- mans, die een wildcard voor het toernooi kregen, moesten in Rot- terdam ruim hun meerdere erken nen in het Oostenrijkse koppel Cle- mens Doppler en en Alexander Horst: 21-13 en 21-11. Het is nog onduidelijk waar Henry komend seizoen werk zaam zal zijn. Wel zeker is dat de 40-jarige Fransman serieuze am bities als coach heeft, want bij Sky streek hij jaarlijks 5 miljoen euro op. Sinds 2016 is hij assistent van bondscoach Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Daarvoor trainde hij jeugdelftallen bij Arse- nal. „De laatste vier jaar heb ik en- kele ervaringen als coach opge daan die veel voldoening schon ken", liet Henry weten. „Die erva ringen hebben mijn ambitie om voetbaltrainer te worden alleen maar versterkt. Met droefheid heb ik daarom besloten dat ik moet stoppen bij Sky Sports, om nog meer tijd op het veld te kunnen doorbrengen en mijn doel waar te maken." dinsdag 17 juli 2018 GO Draaien aan alle knoppen Rik Elfrink Verbier Toon Gerbrands overlegt in Zwitserland met de nieuwe PSV-trainer Mark van Bommel, fotoproshots -Toon Gerbrands (60) UTRECHT Christiaan Varenhorst en Jasper Bouter zijn sterk be gonnen aan de Europese kampi oenschappen beachvolleybal in eigen land. Het als negende ge plaatste duo versloeg in Utrecht het Franse koppel Youssef Krou en Quincy Aye in twee sets: 21-9,21-14. Christiaan Varenhorst (I) en Jasper Bouter wonnen, fotoanp LONDEN De Franse oud-inter national Thierry Henry, bij het WK in Rusland assistent-bonds- coach van België, stopt als voetbalanalyticus bij het En gelse Sky Sports. Hij wil zich voor de volle honderd procent op zijn trainerscarrière gaan richten. Thierry Henry ver diende 5 miljoen bij Sky Sports. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21