maar geen bouwvak 1 "y 4> Ljr&k taipirV^ ÉÉlihi'tN'ï Bij natuurbranden rukken Zeeuwse korpsen massaal uit li! fki Het team dat aan het werk is bij de bouw van hotel Kaap West in Westkapelle, pauzeert even voor een verkoeling. Nog een weekje en dan begint de bouwvak. Maar die aloude massale sluiting van (bouw)bedrijven bestaat niet meer. Ook in de zomer zijn de steigers bezet. »zeeland2 ntiepa Na de Kop van Schouwen en de na tuurgebieden De Manteling en Oranjezon op Walcheren, houdt de brandweer vanaf deze week ook het duingebied van West-Zeeuws- Vlaanderen extra in de gaten. De VRZ heeft aan de Kustwacht ge vraagd tijdens hun patrouille- vluchten langs de Zeeuwse kust alert te zijn op rook of vuur in de natuur. De veiligheidsregio stelde eind juni al fase 2 (de vroegere code oranje/rood) in vanwege het risico op natuurbranden. Dit houdt in dat er een verhoogd risico is. Het publiek in Zeeland is gevraagd voorzichtig te zijn. Overleg tussen de verschillende hulpdienst heeft er toe geleid dat bij natuurbranden de veiligheids regio sneller veel mensen en mate rieel gaat inzetten. De brandweer stuurt meteen vier tankautospui ten en twee waterwagens op pad als brand wordt geconstateerd in een van de drie genoemde natuur gebieden aan de kust. Verder gaat dan zonder omhalen de alarme ringsfase GRIP 2 in, waarbij een Regionaal Operationeel Team bij elkaar wordt geroepen. De reden voor het afkondigen van GRIP 2 is dat de kans op uit breiding van de brand in de gort droge natuur bijzonder groot is. Het is zaak om het vuur in de kiem te smoren. 's Avonds Grote natuurbranden zijn Zeeland deze zomer nog bespaard gebleven. Wel heeft de brandweer in de eer ste helft van juli zon veertig keer moeten uitrukken voor berm-, na tuur- en duinbranden verspreid over de provincie. Dat is al meer dan in de hele maand juni die ook extreem droog was. Opvallend is Veertig berm branden in de eerste helft van juli. Dat is meer dan in heel de maand juni dat twee derde van branden 's avonds of in de vroege nacht woed den. Vorige week ging een oproep naar de Zeeuwse gemeenten om alle activiteiten die brandgevaar opleveren, zoals vuurwerkshows, te verbieden en te stoppen met het wegbranden van onkruid. In ver band het hoge risico op bermbrand laat de Stoomtrein Goes-Borsele ook deze week een ouderwetse diesellocomotief rijden in plaats van een stoomlocomotief. Water in de auto De risico's van de hitte blijven niet beperkt tot natuurbranden. De VRZ raadt automobilisten aan wa ter mee te nemen als ze op weg gaan. Niet om brandjes langs de weg te blussen, maar om het zelf een tijdje vol te kunnen houden als ze bij hoge temperaturen in een lange file terechtkomen. Afgelopen weekend werd de A58 tussen Ril land en Krabbendijke enige tijd af gesloten vanwege een bermbrand. De weersvooruitzichten laten voorlopig nog geen omslag zien. Vandaag is er een kans op een lo kaal buitje, maar dat zal de droogte niet verjagen. Glashandel MELIESTE Nieuwsmedia 1/oJJ FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ft 11zjt- Brandweer in hoogste staat van paraatheid De brandweer in Zeeland ver keert in de hoogste staat van paraatheid. De aanhoudende droogte is voor de Veiligheids regio Zeeland (VRZ) aanleiding om bij natuurbranden meteen met veel materieel en man schappen uit te rukken. Theo Giele Middelburg P3 Het blijft droog en het wordt misschien wel 40 graden Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl Kans op een lokale bui pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1