0) O O lil u mm 14 Europa loopt helemaal niet achter op het gebied van kunstmatige intelligentie. Amsterdam ontwikkelt zich zelfs tot een hotspot, zegt Michelle Gregory van Elsevier. Kort Inpectie schrikt van aantal ongelukken rond boerderij Vorig jaar hebben 93 mensen een ernstig ongeluk gehad in de agrarische sector. De Inspectie Sociale Zaken en Werkgelegen heid vindt dit een 'zorgwekkend hoog' aan tal. De inspectiedienst heeft vorig jaar zo'n tweehonderd bedrijven in de sector gecon troleerd. Extra aandacht was daarbij voor loonwerkbedrijven, paddenstoelenteelt en pluimveebedrijven. Veel werknemers klaag den over fysieke overbelasting. In de glas tuinbouw werd vaak te lang gewerkt of kre gen werknemers te weinig betaald. EU haalt teugels aan voor verhuurplatform Airbnb Airbnb moet zich aanpassen aan de Euro pese consumentenwetgeving. Vooral de ma nier waarop het verhuurplatform de prijzen van kamers en woningen presenteert, vol doet niet aan de EU-regels. Ook moeten klanten beter worden beschermd tegen an nuleringen door een eigenaar. Brussel geeft het Amerikaanse bedrijf tot eind augustus de tijd om de voorwaarden en de presentatie op de website aan te passen. Boete voor accountant De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft een boete van 900.000 euro uitgedeeld aan Baker Tilly Berk. De accountantsorgani satie maakte er in de periode januari 2014 tot mei 2017 een potje van, aldus de financi ële waakhond. De accountantsorganisatie zou op diverse terreinen zijn tekortgescho ten. OCI Signify Arcelor Mittal Shell Economie China vertoont een bescheiden dipje De economie van China is in het tweede kwartaal iets minder sterk gegroeid dan in de voorgaande periode. De groei kwam uit op 6,7 procent op jaarbasis, de traagste voor uitgang sinds 2016. De economie van China ondervond enige tegenwind. Verder zal ook de handelsoorlog met de Verenigde Staten zijn sporen nalaten, is de verwachting. Flitsen De mantra is bekend: de Verenigde Staten en China bezitten een grote voorsprong op het gebied van kunstmatige intelli gentie en dreigen Europa op een onoverbrugbare achterstand te zetten. Dit voorjaar maakte de Eu ropese Commissie bekend 20 mil jard euro in onderzoek naar artifi ciële intelligentie te willen steken. De kapitaalinjectie is 'essentieel voor het concurrentievermogen van Europa', stelde eurocommis saris Andrus Ansip (digitale agenda en vice-president). Bij Elsevier in Amsterdam heb ben ze een andere ervaring. „Er is geen gebrek aan toponderzoek naar kunstmatige intelligentie en machine learning in Europa, uit een recente studie blijkt dat Europese landen qua hoeveelheid acade misch onderzoek zelfs licht voor lopen," zegt Michelle Gregory in het kantoor bij Sloterdijk. De 48- jarige Amerikaanse leidt daar sinds 2014 de Al-inspanningen bij Elsevier, de wetenschappelijke en gezondheidstak van Elsevier, dat RELX als moederbedrijf heeft. Afgelopen drie jaar bouwde ze in de hoofdstad aan een team, dat inmiddels tientallen specialisten telt. Veel van die menskracht komt gewoon van Nederlandse univer siteiten, met name de Universiteit van Amsterdam en de Erasmus Universiteit Rotterdam. Onder hen bevinden zich veel buiten landse studenten, die maar al te graag in Amsterdam blijven wo nen. „We hebben zeker vijftien nationaliteiten aan boord." Hoog niveau Elsevier heeft geen moeite om kwalitatief goede staf of stagiaires te vinden, zegt Gregory, die zelf gepromoveerd is in computerlin guïstiek. „Ik heb niet het gevoel dat ik een antiek systeem moet moderniseren", zegt ze lachend. Sterker: de universitaire opleidin gen in datawetenschap en artifici ële intelligentie zijn van hoog ni veau. „Op het gebied van zoek- en aanbevelingstechnologie is de UvA wereldtop, we krijgen uit muntende studenten als stagiaires over de vloer." Ze zegt dat Amsterdam zich tot een hotspot ontwikkelt op dat ge bied. „In Europa zijn Berlijn en Amsterdam de places to be als je van nul af aan begint en een start- up wilt opbouwen. Je hebt hier de UvA, de Amsterdam Internet Ex change en allerlei instituten en bedrijven zoals wij." De voorsprong die de VS wel hebben, zit hem vooral in het ver markten van die kennis. De tech- bedrijven in Silicon Valley bren gen inmiddels allerlei intelligente producten en diensten naar de consument, neem Amazons Ons team heeft zeker vijftien nationaliteiten aan boord «.♦c OVERBELASTING KLANT BESCHERMEN TEGEN HUISBAZEN 'INTEGRITEIT IN HET GEDING' O dinsdag 17 juli 2018 Zakenbank Kempen heeft de Egyptische bouwonderne ming op de kooplijst gezet. De lampenfabri kant was de grootste stijger indeAEX. De staalfabrikant sloot de dag in het rechterrijtje van verliezers. m De dalende olie prijs gooide roet in het eten voor het olie- en gas bedrijf. GO HANDELSOORLOG ZAL SPOREN NALATEN Supermarktconcern Ahold Delhaize zegt op koers te liggen om over twee jaar 5 mil jard euro aan onlineverkopen te halen. Het Nederlands-Belgische supermarktbedrijf in vesteert bewust in lokale onlinemerken om de verkopen te doen groeien. Het Franse autoconcern Renault heeft in de eerste helft van dit jaar een verkoopre cord behaald. Voor de gehele groep - inclu sief Dacia en Lada - ging de verkoop met bijna 10 procent omhoog in vergelijking met vorig jaar tot zo'n 2,1 miljoen voertuigen. E o c behoort juist tot de top' David Bremmer -Michelle Gregory

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14