NYNKE DE JONG 6 89,0 Exclusieve Lezersreizen Zomerspecial Vlieland of Veluwe rr Botswana wil olifantenjacht terug is Column Vorige week maakte de NVM de nieuwe huizenmarkt cijfers bekend. En die logen er niet om: de huizenprijzen zijn in één jaar 10 procent gestegen. Bijna driekwart van de huizen is binnen negentig dagen verkocht. Vorig kwartaal ging een derde van de huizen boven de vraagprijs van de hand. week opgeruimd en schoonge maakt. De boeken moesten recht in de boekenkast, het speelgoed van de kinderen uit het zicht. Het balkon ontdaan van alle lege fles sen en oudpapier. Alle shampoo- flessen uit de badkamer. De foto's van de wand, alle persoonlijke items verwijderd. Wij bevinden ons midden in deze gekte: we zoeken zelf een koophuis, en het appartement dat we nu huren, gaat binnenkort de verkoop in. Ik heb inmiddels een hechte band met onze make laar, en besteed meer tijd op Funda dan me lief is. En al die mensen met een Fundaverslaving wil ik graag ergens op wij zen: swipe niet argeloos door de foto's. Doe het met liefde en toewijding. Waarom? Afgelopen week zijn de Fundafoto's van ons appartement gemaakt. Ik heb een halve Alles om het appartement een zo neutraal mogelijke maar toch gezellige uitstraling te geven. V Zodat mensen denken: ja, dit is iets voor mij. gaan door deze misère. Alles aan kant zodat een foto graaf even wat kiekjes kan schieten. En waarvoor eigenlijk? Je huis wordt V toch wel ver kocht. Vaak al voordat het überhaupt op Funda staat. Hier in Utrecht rollen de huizenkopers vechtend over straat. Bieden mensen zonder in het huis te zijn geweest ruim bo ven de vraagprijs. Al is het huis een achenebbisj-hol met een paarse badkamer en poep op de muren. Het wordt verkocht, want de markt is gek geworden. Dat dacht ik, terwijl ik vloekend het balkon schrobde. Al deze moeite voor een appartement dat niet het mijne is. En dat waar schijnlijk al verkocht is voordat mensen op Funda kunnen zien hoe hard ik heb opgeruimd. Denk daaraan, wanneer je op Funda een huis bekijkt. Bij elk opgeruimd interieur hoort een vrouw die de huizenmarkt ver vloekend haar badkamer heeft staan schrobben. Alles aan de kant voor een paar kiekjes. Waarvoor? Het huis wordt toch wel verkocht vanaf Natuurlijk genieten arrea Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl Botswana, het land met 's we relds grootste olifantenpopu latie, overweegt het verbod op de plezierjacht op olifanten op te heffen. De overheid van het land in zuidelijk Afrika zegt dat oogsten van kleine boeren bedreigd worden door de duizenden olifanten die in het wild leven. Volgens schattingen van na tuurbeschermingsorganisa ties leven er 130.000 olifanten in Botswana, een derde van alle olifanten in Afrika. Vol gens de overheid zijn het er eerder rond de 230.000. „Gemeenschappen zijn zeer negatief geworden over wilde dieren", zei Konstantinos Markus, parlementslid uit Botswana. Volgens hem gaan grote delen van de maisoogst verloren door wilde dieren, in het noorden tot 72 procent. Het parlement van Botswana nam vorige maand een motie aan om het verbod te herzien. Dat kwam er in 2014, onder voormalig president Ian Khama. Onderzoeken hadden toen uitgewezen dat de olifantenpopulatie in het noorden van het land afnam. Automobilisten, gooi geen peuken weg Druk in vliegtuig valt weg: 33 gewonden In Frankfurt, Duitsland, zijn 33 inzittenden van een vlieg tuig van Ryanair naar het zie kenhuis gebracht, nadat de cabinedruk was weggevallen en het vliegtuig een noodlan ding had moeten maken. Volgens de politie kwam bij sommige mensen het bloed uit de oren. De vlucht voerde van Dublin naar de Kroatische kustplaats Zadar. Er waren 189 mensen aan boord. Het toestel moest binnen enkele minuten dalen vanaf een hoogte van bijna 11 kilometer. Palestijnse tieners dood Hulp agenten kost miljoenen Verbod op kebab in metro maandag 16 juli 2018 @Nynke Funda Alle mensen met huizen die verkocht moeten worden, Vertrek: t/m december 2018 Relaxte eilandsfeer op Vlieland Fietsen en wandelen door de bossen Hotel Doniastate (3*) ligt op een uniek plekje, verscholen in het bos en de duinen, op loopafstand van het dorp en het strand. Laat u verrassen door de rust en ruimte. Voel je vrij op Vlieland: 2 of 3 x overnachting 2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 dag fietshuur Plattegrond van Vlieland Rituals producten op de kamer Bagage vervoer van en naar hotel 10% korting in schoonheidssalon 20% korting op de overtocht met Rederij Doeksen m.u.v. feestdagen, evenmenten en vakanties NH Sparrenhorst (4*) ligt tussen het Veluwse bos en het Veluwemeer aan de rand van het gezellige Veluwse dorpje Nunspeet. Luxe genieten in het veluwse Nunspeet: 2 x overnachting 2 x uitgebeid ontbijtbuffet 1 of 3-gangen diner Gebruik van zwembad en sauna Op zondag tot 12u ontbijten en pas 15u uitchecken Gebruik van WiFi en gratis parkeren Hotel Doniastate: 3-daags v.a.: 89,00 p.p. 4-daags v.a.: 119,00 p.p. Toeslag alleengebruik: 25,00 p.n. Toeristenbelasting: 1,70 p.p.p.n. NH Sparrenhorst 3-daags: 95,00 p.p. Toeslag alleengebruik: 24,50 p.n. Toeristenbelasting: 1,05 p.p.p.n. Kijk voor alle prijzen en toeslagen op onze website. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig t/m december 2018. Hotel Doniastate NH Sparrenhorst Meer informatie en boeken: Ga voor Vlieland naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1829 en ga voor de Veluwe naar reiskatern.nl/pzc/MAR1830 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744. V y hotelar hotelarrangementen GABORONE Rijkswaterstaat Na meerdere bermbranden op zaterdag roept Rijkswater staat automobilisten op geen sigarettenpeuken uit rijdende auto's te werpen. FRANKFURT ELFWEGENTOCHT Het was de grootste fossielvrije parade ooit, de Elfwegen- tocht, dit weekend in Leeuwarden gehouden. Er deden meer dan tweeduizend elektrisch aangedreven vervoermiddelen aan mee, waaronder een vliegtuig. En enkele boten die zelfs geen elektriciteit nodig hadden. De N31 was speciaal voor de Elfwegentocht afgesloten, fotoanp GAZA Twee Palestijnse tieners zijn zater dag gedood tijdens een Israëlische luchtaanval op Gaza-Stad. Volgens getuigen vielen de slachtoffers toen de Israëlische luchtmacht een leeg gebouw onder vuur nam. Israël voerde zaterdag tientallen luchtaan vallen uit op de Gazastrook. De Palestijnen vuurden op hun beurt raket ten af op Israël. DEN HAAG De juridische bij stand aan politie mensen die betrok ken waren bij ge weldsincidenten, heeft de afgelopen jaren 4,7 miljoen euro gekost. Agen ten hebben na zo'n incident recht op een advocaat. WENEN Sterk ruikend eten als kebab en pizza wordt verboden in de Weense metro. In september gaat het verbod in op een eerste lijn. Het eten in de metro ligt al jaren onder vuur. „De gemiddelde reistijd op de metro is tien minuten. Het is redelijk om het een paar minuten zonder sterk rui kend eten te doen", aldus gemeente raadslid Ulli Sima (SPÖ).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6