Philips de Goede derde stadsreus van Sluis Vrijwilligers vormen de oliemannetjes van driedaags festival Drie uitzonderlijke musici, maar niet de broodnodige eenheid De Belfortstad heeft er een nieuwe, bijzondere en vooral héél grote inwoner bij: stadsreus Philips de Goede werd zondag onder grote belangstelling voorgesteld aan de boeren, burgers en buitenlui van Sluis. Sluis had al twee stadsreuzen; Jantje van Sluis (2004) en Johan Hendrik van Dale (2014). Ze hebben er nu een vier meter grote broer bijgekregen; Philips de Goede (1396-1467). Deze Hertog van Bourgondië en landsheer van het graafschap Vlaanderen huwde in 1430 in Sluis met zijn derde echtgenote Isabella van Portugal. »P19 Het driedaagse festival City of Dance loopt als een geoliede machine. Mede door de tiental len vrijwilligers die voor en achter de schermen mee helpen. Het gaat allemaal gemoedelijk. Iedereen heeft plezier", antwoordt de vrijwilliger van de EHBO. Hij heeft even zijn oorplug uitgedaan om de vraag te kunnen horen. De plug gaat snel weer in. De EHBO'er is een van de vele tiental len vrijwilligers die afgelopen weekend het driedaagse festival City of Dance in Middelburg, met elke dag 4500 bezoekers, mogelijk maakten. Broers Sommige vrijwilligers draaien al jaren mee, zoals Sander van Ton geren uit Oost-Souburg en zijn broer Florian uit Middelburg. San der heeft zijn vakantie op City of Dance afgestemd. Hij is vanaf woensdagochtend in touw. Voor hem begint het met het opbouwen van het festivalterrein. Drie jaar geleden verhuisde het festival van het Hof van Tange, een parkeerter rein in het centrum van de stad, naar een weiland net buiten Mid delburg. Een hele verbetering, vol gens de broers. „We hebben hier meer ruimte. Met dat reuzenrad, Wij hoeven niet zo nodig tussen het publiek. We vieren na afloop van het festival wel een feestje de foodtrucks en de verschillende openluchtpodia heb je meteen een echt festivalsfeertje." Zaterdagmiddag zijn de broers bij de streetparade die door de bin nenstad trekt. „Dat was zestien jaar geleden het begin. Een op tocht door de stad en daarna een barbecue", lacht Sander. „En kijk wat het nu is!" Hij werkte in die beginperiode voor horeca-onder- nemer en organisator van City of Dance Martin Priem. Dat is verle den tijd. Hij is tegenwoordig actief in de maritieme navigatie- en communicatie, maar als vrijwilli ger is hij altijd betrokken gebleven bij City of Dance. Zijn broer Flo rian werkt als zelfstandig onder nemer in dezelfde branche als Sander en steekt al jaren op festi- valdagen een helpende hand toe. Soms letterlijk. De broers begelei den de in een paars teletubbie- achtig pak gestoken levende mascotte over het terrein. Sander: „We pakken alles aan wat nodig is. We lossen technische problemen en probleempjes op. In het rock- café hebben we zaterdag nog een televisie opgehangen voor de mensen die het voetbal willen vol gen. De Vlaamse festivalgangers konden vanmiddag hun ploeg te gen Engeland zien spelen. Een ar tiest was banden vergeten. Dat proberen we dan zo snel mogelijk te regelen. Het is een kwestie van snel kunnen schakelen." Florian: „We voelen ons het beste als we op de achtergrond kunnen wer ken, we hoeven niet zo nodig tus sen het publiek. We vieren na af loop van het festival wel een feestje." Eigen bed De broers zijn in de weer van ne gen uur 's ochtends tot ver na mid dernacht, als de laatste beats zijn weggestorven. Blijven ze op de festivalcamping slapen? „Nee, het zijn best lange dagen. Dan lig je toch het liefst thuis in je eigen bed." Florian zit maandag weer op zijn werk. Sander heeft nog een toegift voor de festivalorganisatie: hij helpt mee met het afbreken. maandag 16 juli 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl P17 City of Dance loopt gesmeerd Sander (links) en Florian van Tongeren zijn al jaren vrijwilliger bij City of Dance in Middelburg. Theo Giele Middelburg -Florian van Tongeren ?|AB3E.SES ^ÏOZBiGHOlT ps de Goede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50