'Filmeditor om 700 euro doodgeslagen' baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl 4 Na spektakel in Brussel bij de NAVO en brexit-gedoe in Londen wacht in Helsinki de finale van Trumps turbulente Europese rondreis: Vladimir Poetin. 'ONZINTOP' HELSINKI Autopsie wees volgens het week blad en Spaanstalige media uit dat Wouter van Luijn overleed door een klap op een aangeboren zwakke plek in de hersenslaga- ders. Van Luijn was donderdagnacht op een feest in Calvia en ging om streeks vier uur naar de zigeuner- wijk Son Banya. Hij benaderde twee Spaanssprekende Pakistani om hem te vergezellen en te tol ken bij het kopen van drugs, meldt Mallorcamagazin.com. De drie mannen namen volgens het Duitse weekblad een taxi. Van Luijn wilde naar verluidt cocaïne kopen, zou daarbij opvallend zijn portemonnee hebben getoond en toen plotseling zijn neergeslagen door de dealer. Aneurysma Door de klap zou een aneurysma in de hersenen (ballonvormige uitstulping aan de onderkant van de slagaders) zijn gebarsten, waar door Van Luijn een bloeding kreeg tussen schedel en hersenen. Zonder deze al bestaande aandoe ning zou de Nederlander, die met zijn vader op vakantie was, niet zijn gestorven, meldt Mallorcama- gazin op basis van politiebronnen. De Spaanstalige Mallorcaanse nieuwssite ultimahora.es meldde al dat autopsie uitwees dat Wou ter van Luijn slechts wat blauwe plekken in zijn gezicht had, en dat hij stierf door interne bloedingen en dat de hem toegebrachte slagen niet fataal waren. 'Hij had een her- senaneurysma en zijn gezond heidssituatie was zeer delicaat.' Andere locatie De Spaanstalige nieuwssite meldt ook dat de politie vermoedde dat Wouter van Luijn op een andere plek in elkaar werd geslagen dan die waar zijn lichaam werd gevon den. De Nederlander zou zijn neergeslagen in straat nummer 5 in Son Banya, daarna naar Cami de la Milana in Son Ferriol zijn vervoerd om alle sporen uit te wissen en daarna naar het zieken huis zijn gebracht. Volgens het Duitse weekblad klopt er niks van het verhaal dat Wouter van Luijn donderdagmor gen omstreeks vijf uur bewuste loos werd geslagen door vier of vijf personen die er vandoor gin gen. In werkelijkheid zou er sprake zijn van slechts één dader. Die dader zou de stervende Ne derlander naar het ziekenhuis hebben gereden. De man zou in middels een bekentenis hebben afgelegd. Hij werd gearresteerd na tegenstrijdige verklaringen. De man verschijnt morgen voor de rechter-commissaris, die beslist over zijn aanhouding, meldt het Spaanse Europapress. Volgens het persbureau zou de aangehouden man hebben gesproken over nog een betrokkene bij het incident. Als alles volgens plan verloopt, schudden de presidenten Trump en Poetin el kaar rond het mid daguur in Helsinki de hand. Maar als het aan een aantal Ameri kaanse senatoren en voormalige diplomaten had gelegen, was die handdruk er helemaal niet geko men en het hele feestje afgelast. Want nog maar drie dagen gele den heeft speciale aanklager Ro- bert Mueller twaalf Russen for meel aangeklaagd voor het hac ken van e-mails van de Democra tische Partij en de campagne van Hillary Clinton. Trump kan daar moeilijk om heen en zou van Poetin kunnen eisen zich nooit meer met Ameri kaanse verkiezingen te bemoeien. Poetins antwoord is bekend: 1. er is niet gehackt. 2. als het is ge beurd, waren de hackers geen Russen en 3. als ze Russen waren, werkten ze niet voor Rusland. En dan moet Trump dus gelo ven dat agenten van de Russische militaire inlichtingendienst GRU zich zónder medeweten van de hoogste baas bezighouden met Amerikaanse verkiezingen. Om de top werd dit voorjaar ge vraagd door Poetin. Naar verluidt heeft de Russische leider weinig te melden, maar alleen al door met Trump te gaan zitten hoopt hij in ieder geval symbolisch weer bij het Westen aan te schui ven na alle sancties rond het landjepik in Oekraïne. Ook al omdat Trump weinig concreets heeft voorbereid, spreken som migen van een onzintop. Mikko Majander, gerenom meerd historicus van de universi teit van Helsinki, gespecialiseerd in de Koude Oorlog, zit er een beetje mee. „Alles kan gebeuren. Ik verwacht wel meer inhoud dan tijdens Trumps top met Kim. Het zou me verbazen als ze hier alleen maar heen komen om elkaar ge dag te zeggen." Bij een normale Amerikaans- Russische top zou het zeker zijn gegaan om afbouw van weder zijdse strategische nucleaire arse- Weet je, Poetin is prima. Hij is prima. We zijn allemaal prima. Allemaal zijn we mensen nalen, Russische cyberaanvallen op het Westen, de Russische rol in Oekraïne (inclusief MH17 en de Krim-annexatie), in Syrië, in Af- ghanistan.Of over Trumps her nieuwde Amerikaanse sancties tegen Iran en natuurlijk die Rus sische inmenging in de Ameri kaanse verkiezingen, waarin de Russische bots aantoonbaar extra actief werden na een ludieke op roep daartoe door Trump zelf tij dens een van zijn verkiezings campagnespektakels in 2016. Dat de Amerikaanse president per se onder vier ogen (wel met tolken) wil praten met Vladimir Poetin, baart zorgen. Poetin geeft in eigen land regelmatig uren lange persconferenties waarin hij vriend en vijand imponeert met zijn parate data- en statistieken kennis. Trump vindt de kortste briefing al te lang en improviseert vaak op de bluf. De ex-makelaar die zijn informatie van Fox News haalt, zou geen partij zijn voor de dossiervretende ex-KGB-officier. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 5 dagen Dresden en omgeving G5 dagen in der Valk hotel Spornitz 8 dagen Het Noorden van Wales 10 dagen Barcelona Van der Valk Barcarola, Costa Brava 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Rome en Florence maandag 16 juli 2018 GO De 34-jarige Amsterdamse filmeditor die donderdagnacht overleed op Mallorca, zou in elkaar zijn geslagen om 700 euro. Dat meldt het Duitse Mal- lorcamagazin op basis van po litiebronnen. Casper Naber Mallorca Foxkijker meets Bob van Huët Helsinki - President Trump Een demonstratie in Helsinki voor Vanaf deze plek is Van Luijn naar het ziekenhuis gebracht, fotoanp v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 hna/inoan1 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 6,13 aug 24 sept/22 ol(t. Vertrekdata: 25 aug 15, 29 sept. Vertrekdata: 27 aug 10 sept 8 okt. Vertrekdata: 20 aug 10 sept/1, 8 okt. Vertrekdata: 20 aug 10,17, 24 sept/1, 8 okt. Vertrekdata: 27 aug 10,24 sept/8, 22 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4