Minnaard hoopte op meer vrijheid AZ geniet van serene rust in Zeeland Zege geeft Dirk Boehlé perspectief op het EK 13 Dirk Boehlé heeft zijn debuut op een Europees kampioenschap be- achvolleybal glans kunnen geven. Op de Markt in Apeldoorn won de Hulstenaar samen met Steven van de Velde in drie sets (21-19 29-3115- 9) van de Italianen Enrico Rossi en Marco Caminati. Voor dik duizend toeschouwers en de kijkers op NPO 3 maakten de twee Nederlanders het erg span nend. In de tweede set kregen ze al liefst zes matchpoints, zonder die te benutten. In de laatste set waren ze doortastender. Bij 14-9 sloeg Van de Velde het beslissende punt - het negende wedstrijdpunt in totaal - binnen. Bij dit EK gaan in elke poule van vier de eerste drie door naar knock-outfase. Het was dus be langrijk om meteen het openings duel te winnen. En dat was gister avond ook mogelijk: Boehlé en Van de Velde staan met hun 46ste plek op de wereldranglijst drie plekken hoger dan de Italianen. De koppels die ze morgen en donder dag treffen, hebben een veel betere ranking. In het veld ontliepen de koppels elkaar aanvankelijk weinig. In de eerste set hadden Boehlé, verdedi ger en passer, en Van de Velde, blokkeerder en afmaker, duidelijk overmacht. In de tweede waren de rollen omgekeerd: Rossi en Cami nati doorzagen het spel van de Oranje-mannen beter en trokken na zestig punten aan het langste eind. Pas in de derde set heersten de twee thuisspelers echt. Boehlé en Van de Velde wilden zich niet de kaas van het brood laten eten, wa ren meteen bij de les en sloegen een groot gat. Met de 15-9-over- winning zorgden ze voor een prima EK-start voor Nederland. podium compleet Zeeuws ge kleurd. „Baltimore is een paard dat altijd voor je wil werken en mij compleet heeft verrast dat hij zo gemakkelijk naar dit niveau is ge klommen", vertelde Bol. „Ik had niet verwacht dat hij dit lichame lijk aan zou kunnen", ging hij ver der. „Maar op een gegeven mo ment ging de knop om, werd hij sterker en liep hij in no time naar de lichte tour. Hij had vandaag wel last van de warmte, maar bleef zijn best doen en liep vrijwel foutloos door de proef. Ik ben zeer tevre den. En er zit nog meer in. Ik ben nu, met de hulp van international Jeffrey Heijstek, aan het trainen voor de zware tour. En dat pakt Baltimore ook weer verrassend goed op." Marijke van Giesen (Zaamslag) eiste met de merrie Genuine in de kür ZZ-Zwaar de overwinng op (68,688). „De pirouettes moeten beter. Daarvoor moet Genuine nog sterker worden. En we liepen iets voor de muziek uit. Maar ik ben tevreden. Genuine heeft hier alle proeven goed gelopen. En met de merrie Diva ben ik nu Grand Prix. Dit was een goed concours voor mij." In de U25 steeg Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen met kop en schouders boven de rest uit. Zij behaalde met de merrie Esparanze 68,718 procent. De Zeeuwse renners in de Tour de France lieten zich dit week einde zien. Marco Minnaard uit Wemeldinge zag een lange vlucht zaterdag op 10 kilometer van de meet stranden, terwijl Antwan Tolhoek uit Yerseke een dag later zijn vluchtpoging moest staken na een lekke band. Wanty-renner Minnaard was zaterdag bijna 150 kilometer in de aanval. Zijn aanvalskompaan was de Fransman Fabien Grellier (Energie Direct). Ze bouwden een maximale marge van zesen- halve minuut op, voordat het pe loton er tijd van af ging snoepen. Op 10 kilometer voor de streep eindigde de vlucht. Omdat Grel lier nog even doorging, kreeg hij de prijs voor de strijdlustigste renner. „Ik hoopte iets meer vrij heid van het peloton te krijgen", zei Minnaard. „Even geloofde ik erin toen we nog twee minuten overhielden. Ik heb er in ieder ge val van genoten." Met zijn Wanty-ploeg pakte hij wel de derde dagzege van deze Tour. Antwan Tolhoek, provinciege- noot, trainingsmaat en wieler vriend van Minnaard, leidde tientallen kilometers lang de jacht op het leidende tweetal. Een dag later zat hij in de kassei- enrit naar Roubaix in de kop groep, maar op de eerste kassei- enstrook van de dag reed hij lek. Uiteindelijk bereikte hij de finish op ruim een kwartier van winnaar John Degenkolb in een grote groep. Minnaard was vijf minuten eerder als 103de binnengekomen. Vandaag hebben de renners de eerste rustdag. De Alkmaarders verbleven in Kamperland, in Hotel Kamperdui nen. Hoe het daar was? „Fantas tisch", aldus Van den Brom. „De mensen in het hotel waren heel vriendelijk voor ons, bereidwillig ook. Het kan niet beter." Toen de spelersbus van AZ vorige week maandag Zeeland binnenreed, zag Teun Koopmeiners meteen het grote verschil met Noord-Holland. „Heel makkelijk: de drukte", lachte de 20-jarige middenvelder zater dagmiddag. „Een rustige omgeving, dus dat beviel goed." Zes dagen lang werd er keihard getraind in de luwte. „Ochtendlo pen deden we op het strand", zei Koopmeiners. „Lekker in de dui nen. Dat bracht wel rust." Ook de talentvolle spelverdeler deelde de mening van zijn trainer dat een trainingskamp in eigen land ideaal is. „Twee uurtjes in de bus en je bent er", duidde Koopmeiners de relatief korte reisafstand. „Het weer hier is top, de accommodaties zijn goed; volgens mij krijg je hier alles wat je in het buitenland ook krijgt, alleen hoefje het vliegtuig niet in." Slaat AZ volgend jaar wederom de tenten op in Zeeland? „Voor mijn part wel", stelde Koopmei ners. Zijn coach besloot met een di plomatiek antwoord. „Je weet het nooit", knipoogde Van den Brom. Vervolgens haastte hij zich naar de bus. Op naar de hectiek. Waar onder meer PSV, Vitesse en Ajax het vliegtuig pakten, streek AZ neer in Zeeland. „Ik heb daar een idee over", zei trainer John van den Brom na de overwinning op Loke ren. „Ik vind dat je in de zomer, ze ker als de omstandigheden hier dusdanig goed zijn, niet naar het buitenland hoeft. Wij hebben hier heel goed kunnen werken." maandag 16 juli 2018 PM bij debuut Passie bij Dirk Boehlé na een punt. foto ronaldspeijer/anp Apeldoorn Marijke van Giesen liep met Genuine naar de overwinning in de klasse ZZ- Zwaar. FOTO LEX DE MEESTER Rudy Boogert Roubaix Marco Minn aard (op de voorgrond) met zijn Franse medevluchter Fabien Grellier. FOTO AFP AZ-verdediger Thomas Ouwejan (rechts) probeert Steve De Rid der van zich af te schudden, foto johan van der heijden AZ beëindigde zaterdag haar trainingskamp in Zeeland met een 2-0-zege op KSC Lokeren. Een geslaagde oefenstage in de kustprovincie. Stefan Maas Goes Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41