u Rico van Damme doet het weer O O) 0) O 12 Bouzambou redt punt voor zijn ploeg Van der Lijke grijpt net naast ritzege Vader revancheert zich in Andorra Vrouwen BSZ naar landelijke eindstrijd Amazone uit Heinkenszand blinkt uit op Zeeland Outdoor Dressage. Een debuut om van te watertanden. ZEELAND OUTDOOR DRESSAGE Zaalvoetballer Said Bouzambou uit Vlissingen voorkwam zondag een nederlaag van SKN FC Kebumen in het AFF Futsal Club Champion- ship. Kort voor tijd benutte hij een strafschop waarmee hij zijn Indonesische club een 3-3- gelijkspel bezorgde in het openingsduel met Melaka United uit Maleisië. De strafschop was gegeven nadat Bouzambou zelf gevloerd werd. Behalve Bouzambou speelde ook zijn plaatsgenoot Khalid El Hattach mee bij SKN FC Kebumen. Maandag spelen ze in Yogya- karta met hun ploeg het tweede groepsduel (tegen Bangkok BTS FC) en dinsdag het laat ste pouleduel (tegen Sanatech Khanh Hoa). Het vrouwenteam van Beach Soccer Zeeland (BSZheeft zich geplaatst voor de playoffs om het landskampioenschap. Op de slotdag won BSZ tweemaal. Eerst met 6-4 van BS Alkmaar en vervolgens met 7-0 van nieuwkomer BS Domstad Majella. In die laatste wedstrijd was Isa Pothof wederom op schot. Ze scoorde vijf keer, waarmee ze haar seizoensproductie in acht duels op 26 goals bracht. Sharona Tiele- man en Cheng Man maakten de andere twee goals. Op 28 juli treedt het vrouwenteam van BSZ aan voor de playoffs om het landskampi oenschap in Scheveningen. Schets Bliek Duininck Lacrosse-spe- ler Jorrit Dui ninck uit Kloe- tinge heeft gis teren de eerste overwinning behaald met het Nederlands team op het WK. Frankrijk werd met 13-6 verslagen. Met een fraai debuut bij de natio nale junioren en een schitterende kür op muziek was Suzanne Kleij wegt uit Heinkenszand één van de smaakmakers op Zeeland Outdoor Dressage. Met de overwinning in de lichte tour droeg Vincent Bol (Nieuw- en Sint Joosland) in zijn woonplaats zijn steentje bij aan het Zeeuwse succes. Met een fraaie uitvoering in de kür op muziek lichte tour (71,875 procent) zorgde Stephanie de Frel (Koewacht) met de merrie Farmana Angel gisteren voor een fraaie afsluiting van deze dertiende editie. In de landenproef voor junioren liep Kleijwegt met de koffievos- merrie Finnlanderin KS, naar een overtuigende zege (68,258). Anne- mijn Boogaard (Oudelande) ein digde met de Ziësto-zoon Full- speed TC als tweede (66,136). In de kür op muziek klasse Z2 danste de zeventienjarige puber in het zadel van de Fidertanz-dochter, naar haar tweede zege op rij (73,00). Kleijwegt: „Finn is een geweldig paard. Thuis op stal is het een knuffeldier. Als ze de ring in komt, weet ze dat ze moet preste ren en gaat ze ervoor. Ze heeft van zichzelf al drie goede basisgangen. Dat werkt al in haar voordeel. Daarbij heeft ze ook een geweldig karakter en is ze werkwillig. Want ondanks de warmte liep mijn paard superfijn door beide proe ven. Dit was een bijzondere dag. Debuteren bij de junioren en de kür. En ook nog winnen met mooie scores." „En er zit nog meer in", ver volgde ze. „Ik ben in oktober vorig jaar met Finn in Zi gestart. We werden Zeeuws indoorkampioen en behaalden zilver op het NK. Omdat ik eerst mijn studie wilde afmaken, heb ik na het NK wat gas teruggenomen. In mei hebben we de draad weer opgepakt en zijn we gestart in Z2. En het loopt prima." Kleijwegt sprak lovend over haar trainster. „Dit is ook een ver dienste van mijn trainster Paulien van Nispen. Zij is nationaal jury lid, weet wat er gevraagd wordt en zet op de training de puntjes op de i. Daar pluk ik in de wedstrijd de vruchten van." Vincent Bol stuurde in de lichte tour intermediate I de expressief bewegende ruin Baltimore naar de zege (66,103). Met Jeske Bouwman (Schuddebeurs), met de ruin En- terprice op de tweede (64,926) en Ondanks de warmte liep mijn paard superfijn door beide proeven Emily Wiskerke (Kamperland) met de vosruin Aristocraat op de derde plaats (64,559), was het ere- Sinds Rico van Damme zijn spor tieve activiteiten heeft verplaatst naar het wielrennen, heeft hij nog meer voldoening in het sportleven gekregen. Daarvoor was de Beve lander vooral actief als skeeleraar. „Maar daar was de voldoening min of meer weg. De deelname aan de wedstrijden werd steeds minder. Dat was op een gegeven moment niet prettig meer en vandaar ben ik overgestapt naar het wielrennen. Dat bevalt me goed", stelde de pas 21-jarige wielrenner uit Yerseke. Hij nam zijn kracht mee naar dit sportonderdeel en reed telkens met de besten mee; alleen het 'afmaken' was er nog niet echt bij. „Nu was het mijn derde overwinning. Ik lijk me aan te passen nu ik ook kan Ik lijk me aan te passen nu ik ook kan meedoen om de hoofdprijs meedoen om de hoofdprijs", aldus Van Damme in zijn woonplaats. De wedstrijd werd zowat geken merkt door een vluchtpoging van het drietal Van Damme, Van Dijke en Wijnstra. Bij het ingaan van de finale probeerde Van Dijke de spurt nog te ontlopen, maar bij het in gaan van de slotronde moest hij zijn poging staken. In de eindspurt toonde Van Damme zich daarna de sterkste. Overigens viel de belangstelling in Yerseke enigszins tegen door de files die het binnenkomen van Zee land dusdanig bemoeilijkten dat verschillende renners rechtsom keert maakten. Bij de 40+ ging de zege naar Alex Masseurs, de D-ca- tegorie werd gewonnen door Hans Traas. Wielrenner Nick van der Lijke uit Middel burg heeft zijn knappe Ronde van Oostenrijk net niet kunnen bekro nen met een ritzege. De 26-jarige renner van Roompot-Nederlandse Loterij zat zaterdag in de slorit mee in de be slissende ontsnapping met vier andere ren ners. Ze hielden stand en in de eindsprint moest Van der Lijke zijn meerdere erkennen in Giovanni Visconti (die zijn derde zege van deze ronde pakte) en Aleksey Lutsenko. De derde plaats betekende Van der Lijkes derde top 10-klassering in deze ronde. Mountainbiker Milan Vader heeft zich giste ren in Andorra gere vancheerd voor zijn te genvallende optreden van een week eerder in Italië. De Middelbur ger van het Habitat MTB Team finishte bij de vijfde wereldbeker wedstrijd van 2018 als zesde bij de beloften. Voor Vader was dat resultaat op het circuit in Vallnord tevens een mooie opmaat naar zowel het NK (22 juli) en het EK (eind juli). maandag 16 juli 2018 ZAALVOETBAL WIELRENNEN MOUNTAINBIKE BEACHSOCCER Jo Lödde zorgde gisteren voor een hattrick in het PZC Wielerspel. Voor de derde dag op rij won Lödde de etappe. Wat de voorgaande twee dagen niet lukte, gebeurde nu wel: Lödde nam de leiding over in het algemeen klasse ment. Na zeven dagen werd André Kramer uit Yerseke onttroond. Het verschil tussen Lödde en Kramer is slechts 26 punten: 2551 versus 2525. Met die scores hebben ze allebei nog al tijd meer punten dan welke deelnemer aan het Wielerspel in heel Nederland dan ook. l Siebe Schets was zaterdag beslissend voor FC Dordrecht in het oefen duel met TOP Oss (0-2). De uit Vlissingen afkomstige spits nam beide treffers voor zijn reke ning. Bij de eer ste goal stond hij op de goede plek. De 0-2 was een pegel. I Julius Bliek heeft zijn eer ste goal bij Go Ahead Eagles te pakken. De Schouwse mandekker kopte tegen het Sallands Streekteam al na zeven minu ten raak. Uit eindelijk werd het 1-9. I3J Kleijwegt schittert Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Suzanne Kleijwegt (17) De held van Yerseke mag Rico van Damme na zaterdag best worden genoemd. Vorig jaar schreef de plaatselijke coureur voor de eerste maal de Ronde van Yerseke op zijn naam en za terdag herhaalde hij dit. Wim de Vos Yerseke -Rico van Damme (21) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40