Darter Smith voorkomt trilogie Van Gerwen Springruiters winnen opnieuw in Zweden 10 25-jarige Spanjaard wint ook overtuigend op de Sachsenring Vinales lijkt de enige die kan uitgroeien tot een concurrent Karsdorp terug bij AS Roma Toptransfer voor Kadioglu Ajax neemt Schone mee Het MotoGP-seizoen is na de ne gende race van gisteren exact hal verwege en toe aan de zomerstop. Het moment voor de teams en hun coureurs om de balans op te maken, enkele verbeteringen door te voe ren en vervolgens met goede moed de tweede seizoenshelft aan te vlie gen. Rijders met titelaspiraties zul len echter tot het inzicht komen dat de strijd eigenlijk al beslist is. Mare Marquez blijkt ook dit jaar een klasse apart. Hij boekte vijf over winningen en het gat met nummer twee Valentino Rossi bedraagt liefst 46 punten. Die marge had zelfs nog groter kunnen zijn. Een crash in Italië en een straf in Argen tinië voorkwamen dat. Als de Span jaard geen gekke capriolen uithaalt in de tweede seizoenshelft, kan hem de vijfde MotoGP-titel in zes seizoenen onmogelijk ontglippen. Eentonig Die cijfers bewijzen uiteraard de uitzonderlijke klasse van Marquez, maar het zegt tegelijkertijd ook iets over de concurrentie. Of beter ge zegd: het gebrek daaraan. En dan vooral aan nieuwe aanwas. Rossi is op zijn 39ste nog altijd de belang rijkste achtervolger, vorig seizoen vervulde de 32-jarige Andrea Dovi- zioso die rol. De coureur die na Marquez de meeste zeges boekte dit jaar: Jorge Lorenzo (31), die ook de dertig is gepasseerd. De hamvraag is derhalve: wie voorkomt een eentonig Marquez- tijdperk? De aangewezen man daarvoor leek anderhalf jaar gele den gevonden in Maverick Vinales. In 2016 maakte de 21-jarige coureur grote indruk op zijn Suzuki. Zijn lef, controle en fijne inhaalacties leidde hem naar een puike vierde plaats in het algemeen klassement. Alles wees erop dat hij in 2017 bij Yamaha de stap naar absolute top zou zetten. Met drie zeges in zijn eerste vijf races leek hij die belofte ook in te lossen. Vormverlies en problemen met de motor dwars boomden dat. Na zijn flitsende sei zoenstart, boekte hij geen zege meer. De elektronicaproblemen dit seizoen met Yamaha zijn allesbe halve verholpen. Vinales laat zijn frustratie hierover regelmatig de vrije loop in media. De onvrede en frictie bij de Japanse fabrikant zorgt ervoor dat crewchef Ramón For- cada team-Vinales volgend seizoen verlaat. Dat maakt de druk op de coureur alleen maar groter. Op de Sachsenring liet Vinales gisteren echter zien dat er hoop is. De laatste vijf ronden leek hij pas daadwerkelijk wakker en dankzij een puike inhaalrace veroverde de Spanjaard de derde plek. Zijn talent én leeftijd maken hem voorlopig de enige kandidaat om te transforme ren tot de uitdager die de MotoGP zo nodig heeft. SJANGHAI Michael van Gerwen (foto) is in de halve finale van de Shanghai Darts Masters q w? gestrand. De Brabantse nummer één van de we reld moest zaterdag met 8-4 zijn meerdere erkennen in Michael Smith. De Engels man met de bijnaam Bully Boy won voor de eerste keer in zijn carrière een toernooi uit de World Series door daarna in de finale met 8-2 af te rekenen met wereldkampioen Rob Cross. De 29-jarige Van Gerwen, die te gen Smith nog wel een 170-finish gooide, had nog nooit een partij verloren in Sjanghai maar kon zijn trilogie in de Chinese mil joenenstad niet vol tooien. Daarvoor was zijn gemiddelde met drie pijlen van 93,22 en een uitgooipercentage van 20 procent op de dub bels veel te matig. In 2018 wil het nog niet zo vlotten met Mighty Mike's presta ties in de World Series. In Duits land en de Verenigde Staten was de kwartfinale het eindstation, in China won hij in dat stadium van het toernooi nog wel van Daryl Gurney (8-4). Eerder was hij tegen de Chinees Lihao Wen (6-1) ook al goed voor een maximale uitgooi van 170. FALSTERBO De Nederlandse springruiters hebben opnieuw de wedstrijd voor de Nations Cup in Falsterbo gewonnen. Vo rig jaar zegevierde Oranje even eens in Zweden. De debuterende combinatie Johnny Pais en Chat Botte du Ruisseau Z bezorgde Nederland de overwinning in een barrage met vier landen, na dat ze net als Jur Vrieling en VDL Glasgow beide omlopen foutloos bleven. Ierland eindigde als tweede, gevolgd door Zweden en Italië. De trotse bondscoach Rob Ehrens sprak na afloop van de spectaculaire finale van een ma gistraal optreden van Pais. „Als er vier landen in de barrage zit ten, moet je echt scherp zijn. Het was even improviseren, omdat we pas heel laat hoorden dat we in de barrage zaten. Ze hadden ons een fout aangerekend op de sloot van Maikel van der Vleuten en Idi Utopia, maar dat werd ge lukkig gecorrigeerd. Ik moest toen snel beslissen om Johnny Pais de barrage te laten rijden." Nederland is nu zo goed als ze ker van de finale van de Nations Cup begin oktober in Barcelona. Oranje is titelverdediger. Het Nederlandse dressuur- team eindigde afgelopen week einde als derde achter Zweden en Duitsland. FLITSEN maandag 16 juli 2018 Marquez zoekt nieuwe uitdagers M Mare Marquez domineert de MotoGP. Ook in Duitsland won de Spanjaard afgetekend. FOTO AP De dominantie van Mare Mar quez in de MotoGP-klasse neemt elk jaar extremere vor men aan. Na een overtuigende overwinning op de Duitse Sach senring is de 25-jarige Span jaard op weg naar zijn vijfde titel in zes jaar. De hamvraag: wie gaat hem de komende jaren stoppen? Emiel Poeiert Hohenstein-Ernstthal VOETBAL Rick Karsdorp heeft zijn rentree bij AS Roma gemaakt. De rechts back verscheen aan de af trap voor zijn club bij de eerste oefenwedstrijd van het seizoen tegen Latina (9-0). Karsdorp verliet Fey- enoord vorige zomer voor AS Roma maar kwam het afgelopen seizoen nauwe lijks in actie wegens een slepende knieblessure. Justin Kluivert debuteerde na rust voor AS Roma. Ajax verkocht de aanvaller vo rige maand voor minimaal 17 miljoen euro. VOETBAL Ferdi Kadioglu (foto) verruilt NEC voor Fe- nerbahge. De middenvelder (18) is een vierjarig con tract overeengekomen bij de club waar trainer Phillip Cocu aan de slag is ge gaan. Kadioglu debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van NEC, waar hij nog tot de zomer van 2021 onder contract stond. VOETBAL Matthijs de Ligt en Lasse Schone zijn met Ajax mee op trainingskamp naar Engeland. De Ligt was geblesseerd, maar is fit ge noeg om weer aan te slui ten bij de selectie van trai ner Erik ten Hag. Schone kreeg langer rust na het WK met Denemarken. De selectie van Ajax is bijna compleet. Alleen Dusan Tadic ontbreekt nog. Vol gens De Telegraaf sluit ook Daley Blind (Manchester United) snel aan bij Ajax. Wayne Rooney (32) heeft met een assist een succesvol debuut gemaakt voor zijn nieuwe club DC United. Zijn ploeg won met 3-1 van Vancouver White- caps. West Flam United heeft de Braziliaan Felipe Ander- son (25) overgenomen van Lazio. Door bonussen kan de transfersom oplopen tot 47,5 miljoen euro. De Franse aanvaller Loïc Rémy (31) zet zijn loop baan voort bij Lille. Dat wordt zijn elfde werkgever in twaalf jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38