Herboren Kerber in spoor van haar idool Graf 9 Oranje in vorm naar het WK Pacquiao slaat Matthysse neer Turnploeg wint in Heerenveen Na het winnen van Roland Gar- ros in 2016 viel Djokovic langzaam maar zeker ver weg. Hij miste een volgend doel, was zoekende in het leven en had allerhande proble men. Vorig jaar gaf hij op Wimble- don geblesseerd op, begin dit jaar moest hij aan de elleboogkwetsuur worden geopereerd. Daarna stuurde hij coach Andre Agassi de laan uit. Er was, kortom, vooral ruis. Een week of zes geleden, na zijn verlies in de kwartfinale van Ro land Garros, leek de logisch vraag gerechtvaardigd of het nog wel goed zou komen met Djokovic. „Ik weet niet of ik op gras ga spelen", zei de bloedchagrijnige Serviër in Parijs. Het lijkt ineens lang geleden. „Nu is het makkelijk praten", zei Djoko vic gisteren. „Ik moest vertrouwen hebben in het proces en mezelf. Afgelopen ja ren waren zeker niet makkelijk voor me. Ik wist niet of ik nog wel op dit niveau zou kunnen spelen. Een deel van mij geloofde er nog wel in, maar ik was ongeduldig, ik moest echt te rug naar de basis en harde lessen le ren. Juist daarom is dit na mijn eer ste titel hier mijn grootste presta tie." Daarom stopte Djokovic direct na zijn laatste bal een dubbele portie gras in zijn mond, een traditie die hij bij zijn eerste triomf in 2011 was begonnen. „Er is geen betere plaats voor een comeback dan deze heilige plek." In een tennisfinale met Serena Wil liams zijn alle ogen vanzelfspre kend op haar gericht. Maar zeker za terdag op Wimbledon. Het bijzon dere verhaal van Williams, na een jaar afwezigheid ineens 'Mrs' Wil liams, moeder van een dochter en op weg om Margaret Court te eve naren. De Australische heeft het re cord van meeste grand slam-titels op zak, 24 stuks. Maar de tenniswe reld is wel uitgekeken op Court, die alleen nog het nieuws haalt met ho mofobe en racistische uitspraken. Williams, met 23 gewonnen ma jors, is wat dat betreft een beter rol model. De zevenvoudig titelhouder zou wel afrekenen met Angelique Ker ber in de finale, was de verwach ting. Juist in finales, zeker in Lon den, komt de beste Williams boven. Maar zaterdag was alles anders. Waar de Amerikaanse fout op fout stapelde, speelde Kerber een haast perfecte partij. En zo won haar derde grand slam-finale, na de Aus- tralian Open en de US Open in 2016. Nieuw status „Twee weken geleden verwachtte niemand iets van mij, na 2017", zei de Duitse (30) na afloop, doelend op haar slechte afgelopen jaar. „Maar juist zonder 2017 had ik hier niet kunnen winnen. Ik heb toen veel over mezelf en de wereld geleerd." Kerber ging gebukt onder haar nieuwe status als ster van het vrou- wenstatus. Op Wimbledon kwam ze weer bovendrijven, ze verloor het hele toernooi maar een set en was tegen Williams met twee keer 6-3 snel klaar. „Wimbledon winnen was al tijd de droom. Mijn eerste tennis- herinnering is kijken naar Steffi Graf, die hier altijd alles won, in twee sets. Hier nu zelf zegevieren is geweldig en voor eeuwig." FLITSEN Overwinningen r maandag 16 juli 2018 GO ier helemaal terug Na haar inzinking van vorig jaar is Angelique Kerber weer terug aan de top. Op Wimbledon klopte de 30-jarige Duitse in de finale favoriete Serena Williams vrij eenvoudig in twee sets. Rik Spekenbrink Londen HOCKEY De Nederlandse vrouwen hebben hun laat ste oefenduel ter voorbe reiding op het wereldkam pioenschap gewonnen. In Grünwald, bij München, re kende het team van bonds coach Alyson Annan zater dag af met Duitsland: 0-4. Nederland heeft nu 31 in terlands op rij gewonnen. Oranje begint het WK in Londen op 22 juli tegen Zuid-Korea. BOKSEN Manny Pacquiao (foto) heeft de regerend wereldkampioen in het WBA, de Argentijn Lucas Matthysse, verslagen. De 39-jarige Filipijnse legende deed dat in Kuala Lumpur (Maleisië), waar hij in de zevende ronde de knock- out uitdeelde. Pacquiao is de enige bokser met we reldtitels in acht verschil lende gewichtsklassen. TURNEN De Nederlandse turners hebben in Heeren veen een landenwedstrijd gewonnen. Frank Rijken, Epke Zonderland, Bram Louwije, Michel Bletterman, Casimir Schmidt en Bram Verhofstad kwamen tot een score van 235,900 punten en troefden daar mee België (227,00) en Zweden (213,00) af. De Nederlandse water- polovrouwen zijn het EK In Barcelona begonnen met twee monsterzeges: Kroa tië (21-1) en Israël (20-2) waren slachtvee. De Belg Ben Hermans heeft de Ronde van Oos tenrijk gewonnen. De acht ste en laatste etappe, van Scheibbs naar Wels, werd gewonnen door de Italiaan Giovanni Visconti. De Holland Acht heeft bij de wereldbekerfinale roeien in Luzern opnieuw brons veroverd. De man- nenploeg van bondscoach Mark Emke moest bijna 2 seconden toegeven op winnaar Duitsland: 5.31,81 tegen 5.33,72. Australië werd tweede. Djokovic won Wimbledon voor de vierde keer. Daar mee is hij Becker en McEn- roe (beiden 3 zeges) voor bij. In de Open Era wonnen alleen Federer (8), Sam- pras (7) en Borg (5) het grastoernooi vaker. M Novak Djokovic bekroont zijn comeback met de titel op de voor hem zo heilige grond van Wimbledon „Achteraf is het makkelijk praten.'VoTOAP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37