*r^-x Gelijk met Raas en Zoetemelk 6 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2018 Dylan Groenewegen (25) won zaterdag in Amiens, net als een dag eerder in Chartres, de massasprint. Met twee opeenvolgende ritzeges is hij de sprintkoning van dit moment in de Tour. Andere wereldtoppers over de snelle man uit Abcoude. Peter Sagan „Ik ben wel verbaasd. Hij won vorig jaar al in Parijs en ik wist dat hij snel was, maar in deze Tour is hij echt heel sterk. Zijn eerste gewonnen sprint, die licht omhoog liep, vond ik de sterkste. Hij is jong, supersnel en heeft een mooie toekomst voor zich. Of ik hem deze Tour nog een keer kan verslaan? Ik heb het al twee keer gedaan, dus het moet kunnen." Tom Dumoulin „Ik ben ook een wielerliefhebber en vind het wel mooi dat we ook echt een topsprinter hebben in Neder land. Vorig jaar was daar ineens die overwinning op de Champs-Élysées. Ik zat thuis te kijken en dacht: dit is echt bizar. Drie jaar geleden reed hij nog bij Roompot, maar wat goed is komt snel. Hij heeft nu met Merijn Zeeman een coach die bij ons al goed bezig was met sprinters als Kittel. Mooi om te zien dat die combinatie zo goed werkt." Greg Van Avermaet „De progressie die Groenewegen de Als je op de Champs- Élysées kan winnen, ben je niet alleen snel, maar heb je ook inhoud afgelopen twee jaar heeft gemaakt, is indrukwekkend. De sprints die ik hier heb gezien, maar ook van eerder dit jaar, laten zien dat Groenewegen, als hij in positie zit, op dit moment de snelste renner van het peloton is. We hadden een paar jaar dat Mark Cavendish onverslaanbaar was als hij de ruimte kreeg. Vorig jaar was dat ook zo bij Marcel Kittel. Nu is Groe newegen op dat niveau. Voor mij is hij op dit moment een van de top- sprinters van de wereld." Michael Matthews „Vorig jaar was hij al supersnel. In Pa rijs won hij eigenlijk vrij eenvoudig van alle snelle mannen die nog in het peloton zaten. Hij heeft dit jaar geen hele trein mee, maar twee helpers, omdat zijn team hier ook is om een goed klassement te rijden. Ik denk dat dat voor hem geen probleem is. Hij is een vechter en vindt zijn weg in het peloton wel. Hij zorgt des noods in zijn eentje dat hij zit waar hij moet zitten." Thor Hushovd „Hij is de grote toekomst van het sprinten. In het begin had hij nog geen succes, maar voor de Tour twij felde ik er niet aan dat hij een rit ging winnen. Het was de eerste da gen een kwestie van pech en ver keerde timing. Maar als je op 24-ja- rige leeftijd al kan winnen op de Champs-Élysées zegt dat voor mij heel veel. Dat betekent namelijk niet alleen dat hij snel is, maar dat hij ook de inhoud heeft om drie weken Tour te overleven en dan te presteren." Niki Terpstra „Het is mooi dat Nederland in de breedte goed rijdt. Rondes, klassie kers en nu ook sprints. Ik kende zijn naam al bij de amateurs, want Yoeri Havik, een vriend van mij, zat bij hem in de ploeg en moest wel eens een sprint aantrekken. Ik zei: 'Yoeri, waarom doe je dat nou? Je kunt zelf heel goed sprinten.' Maar Yoeri zei: 'Ja, maar hij is écht heel snel.' Toen wist ik al dat Dylan heel goed moest zijn. En hij gaat stap voor stap maar door. Eerst vorig jaar één etappe in de Tour, en nu zelfs twee keer. Dat is knap." TWEE OP EEN RIJ maandag 16 juli 2018 GO De snelste 1 Pim Bijl en Daan Hakkenberg Amiens -Thor Hushovd Dylan Groenewegen maakt in gebarentaal duidelijk dat hij vorig jaar één etappe won, en nu zelfs twee. foto cor vos Nadat Dylan Groenewegen vrijdag al de snelste was in Char tres won de sprinter van LottoNL-Jumbo een dag later ook de achtste etappe, een rit van Dreux naar Amiens. Groenewegen, die het in de finale zonder de geval len gangmaker Timo Roosen moest doen, le verde opnieuw een knappe sprint af, ditmaal vanuit het wiel van de Duitser André Greipel, die in botsing kwam met de Colombiaan Fernando Ga- viria. Beide sprinters bleven op de been, maar werden gede- klasseerd. Daardoor be- landde de Slowaak Peter Sagan op plek twee. roenewegen heeft dit jaar al elf overwinningen ach ter zijn naam staan. In het Tourpeloton is er maar één renner met net zo veel zeges: de Spanjaard Ale- jandro Valverde. De 25-jarige Amsterdam mer is de derde Nederlan der die twee etappezeges op een rij boekt in de Tour. Eer der deden dat Joop Zoetemelk (1976, foto boven) en Jan Raas (1978, foto onder).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34