Overvloed 'Zeeuw wil ook niet verhuizen' Zwijgen en praten helpt verdachten niet Minder zaken op de fles 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Iog even een paar dagen wachten en dan zal het re genen. Na weken van over vloedige zon, zullen de hemelslui zen vier weken lang opengaan. Ook, en dat is heel uitzonderlijk, op Kreta. Ik ben namelijk als geen ander in staat om vakanties te plannen op momenten en plaat sen met hondenweer. Ook op die plekken waar het op dat moment mooi weer zou moeten zijn. Aan gezien mijn vakantie nu nog slechts een paar dagen verwijderd is, zal het weer dus snel omslaan. regenjas en de laarzen tevoor schijn halen als ik de hond ga uit laten. Tegelijkertijd zullen mijn ogen en longen de regen verwel komen. De hooikoortspatiënten zullen dansend door de straten gaan, stampend in iedere plas die ze tegenkomen. En ook moeder aarde smacht naar water, dus ook zij zal content zijn dat het weer re gent. De kidneybonen op de akker tegenover me zien er troosteloos uit. De fruitbomen in onze tuin, die stiekem een handje worden geholpen, hebben het naar hun zin en belonen ons met een overvloe dige oogst. Zelfs de witte moerbei draagt voor het eerst vrucht. De boom komt oorspronkelijk uit Zuid-China. De bladeren vormen het voedsel voor de zijderups. weer goed thuis te voelen in onze tuin. Onze hond is er ook erg blij mee. Want in tegenstelling tot veel andere vruchten hoefje deze ei genlijk niet te plukken. Ze laat los bij de geringste aanraking als ze rijp is. Een zuchtje wind is soms genoeg. Het schijnt dat zoogdieren de vruchtjes graag eten. Het zwarte zoogdier dat hond heet is er in elk geval verslaafd aan. Iedere dag doet zij drie keer een rondje rond de moerbei. Haar neus leidt haar dan naar de vers afgevallen vruchten die ze met smaak veror bert. Ze kijkt ondertussen meewa rig naar meneer B. en mij terwijl we halsbrekende toeren uithalen op een huishoudtrapje om zoveel mogelijk lekkers binnen te halen: „Mensen, altijd bezig, bezig, be zig... nooit genoeg. En geduld, daar hebben ze geen neus voor." De witte moerbei draagtvoorhet eerst vrucht DESTELLING Vandaag: Ook zonder Nederland was het een leuk WK Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ZOMER VAN 20I6 Dronken man mist op Damplein op haar na fietsers Tankstation vol rook door alarm NIEUWVLIET Buit in afvalbakken van Ola vervoerd De maatschappelijke en politieke discussie over de verplaatsing van de mariniers van Doorn naar Vlis singen vormt een risico, erkent het Zeeuwse dagelijks provinciebe stuur. „Niet zozeer voor de project kosten, maar wel voor de beoogde baten van het MARKAZ-project voor Zeeland." MARKAZ staat voor Michiel Adriaanszoon de Ruijter- kazerne. De provincie en gemeente Vlissingen betalen samen 18 mil joen euro mee aan het Defensiepro ject omdat het goed is voor de werkgelegenheid en de voorzienin gen in Zeeland. Gedeputeerde Staten schrijven dit in de driemaandelijkse rapportage over grote projecten waarbij de pro vincie Zeeland betrokken is. „Door de steun van generaal Mac Mootry (commandant van het Korps Mari niers) tegen de toekomstige verhui zing naar Vlissingen is de onrust in Doorn en in Den Haag verder toe genomen", aldus Gedeputeerde Staten. „Zowel voor Zeeland als voor Doorn als voor de projectorga nisatie van Defensie/Rijksvast goedbedrijf is spoedige duidelijk- De groeiende discussie over de verhuizing vormt een risico heid gewenst. Via bestuurlijke en politieke kanalen is en wordt daarop aangedrongen." De provin cie denkt eind van de zomer 'meer duidelijkheid' te krijgen. Deze ver wachting stoelt op uitlatingen van de staatssecretaris in de Tweede Ka mercommissie voor Defensie. Twee verdachten, een 27-jarige man uit Middelburg en een 23-jarige man uit Goes, werden zaterdag rond 02.40 uur aangehouden na een mishandeling op de Markt in Middelburg. Het tweetal bleef te gen het 20-jarige slachtoffer schop pen, zelfs toen hij op de grond lag. De aanleiding voor de vechtpartij is nog niet duidelijk. De politie pro beert dat te onderzoeken, maar de verdachten weigeren mee te wer ken. Tijdens hun voorlopige hech tenis hebben ze een hulpofficier van justitie beledigd. VLISSINGEN In de eerste helft van dit jaar zijn er opnieuw minder faillissementen uitgesproken in Zeeland. Dat blijkt uit voorlopige cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek bekendmaakte. Het aantal zaken dat op de fles ging, daalde van 31 in de eerste helft van 2017 naar 21 dit jaar. Het waren 4 eenmanszaken en 17 bedrijven en instellingen die de boeken moesten sluiten. In vijfjaar tijd is het aantal keren dat een bankroet werd uitgesproken in Zeeland sterk verminderd. In de eerste zes maanden van 2013 verklaarde de rechtbank 57 Zeeuwse ondernemingen en in stellingen en 12 eenmanszaken fail liet. Ook landelijk is het aantal fail lissementen in vijf jaar sterk ve- minderd. NU SNAPPEN! WE WAAR HET WOORfc SA ZON VANDAAN KOMT... 3 dagen natuurrijk Drenthe nabij Westerbork maandag 16 juli 2018 Mopperend zal ik vanaf vrijdag de Hij lijkt zich met dit warme droge Reageer op pzc.nl Zaterdag: Wrakhout en zeewier horen op het strand 1239 reacties MIDDELBURG Het rijbewijs van een 33- jarige automobilist uit Vlissingen is zaterdag nacht ingevorderd nadat hij dronken over het Damplein in Middelburg reed. De bestuurder kon een groepje fietsers maar ternauwernood ont wijken. De man trok ook de aan dacht omdat hij bij het wegrijden vergeten was de verlichting van zijn auto aan te zetten. Bij een ademanalyse bleek dat de 33-jarige Vlissin- ger ongeveer drie keer zoveel alcohol had ge dronken als is toege staan. SEROOSKERKE De brandweer is zater dagavond met spoed uit gerukt voor een melding van een binnenbrand bij een benzinepomp langs de N57 in Serooskerke (W). Er bleek echter geen sprake te zijn van brand, maar van een inbraak alarm dat de rook veroor zaakte. De brandmelding werd rond 22.50 uur ge daan. De brandweer trof bij aankomst een tank station aan dat vol rook stond. Uit onderzoek bleek dat het inbraak alarm verantwoordelijk was voor de rookontwik keling. Waardoor het alarm begon te roken is niet bekend. Inbrekers hebben zon dagochtend frisdrank, bier, een geluidsinstalla tie en een geldbedrag gestolen van een brom fietsverhuurbedrijf aan de Zeedijk in Nieuwvliet. De buit is vermoedelijk vervoerd in OLA-vuilnis- bakken. De eigenaar van het verhuurbedrijf ont dekte de inbraak zon dagochtend. Er is schade aangericht aan apparatuur die aanwe zig was in het pand. De OLA-vuilnisbakken wor den ook vermist. Van daar het vermoeden dat de inbrekers hun buit daarin hebben verstopt en vervoerd. De militaire vakbond AFMP grijpt het gegeven dat tien werk nemers van Delta niet naar Schiedam willen verhuizen aan in hun campagne tegen de ver plaatsing van de mariniers naar Vlissingen. „Zeeuw niet verhuis- bereid! Hopelijk gaan ze in #Zeeland nu wél begrijpen dat het niet langer normaal is om voor een baan huis en haard te verlaten", tweette de AFMP za terdag. Theo Giele Middelburg -Gedeputeerde Staten Zeeland De twee verdachten van mis handeling die in de nacht van vrijdag op zaterdag in Middel burg werden aangehouden, blij ven langer in voorlopige hechte nis. Er is meer tijd nodig om het onderzoek af te ronden. Theo Giele Middelburg hoteldeal.nl/K07161 Hotel Het Witte Veen •y 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet S 2 x 3-gangendiner t.w.v. 22,50 p.p. •y Mogelijkheid voor f ietshuur bij hotel V Gratis wandel-en fietsroutes •y Tip: bezoek Orvelte of Emmen hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2