«83 20 ZE Tholen, daar kun je niet omheen. Ooit de slogan van het eiland, inmiddels achterhaald. Al is het alleen maar vanwege het feit dat je het eiland bijna helemaal buitendijks kunt rondfietsen. ZOMER 2018 THOLEN WAT IS ER TE DOEN? Circus Renz, Renesse Seizoensmarkt, Domburg Zeekajakvaren, Vrouwenpolder Zomerbingo, Oostkapelle Frisparty, Renesse Yoga op het strand, Groede Boekenmarkt, Middelburg Weekmarkt, Hulst Rondvaart Westerschelde, Breskens Bouw je eigen fort van lego, I Jzendijke WAT KOMEN WE TEGENAAN DEANDERE KANTVAN DE DIJK Voor wie een rondje Tholen doet, is de Bergsediepsluis een ideaal vertrekpunt. Parkeer je auto aan de opgang van de Oesterdam en ver trek in westelijke richting langs de Oosterschelde. Met prachtig uitzicht over het water. En als je goed kijkt, zie je de rijen houten stokken van de weervisserij. De plek waar de ansjo vis wordt gevangen. Krap twee kilometer onderweg, passeren we Strijenham. De twee bankjes met uitzicht op het haventje zijn bijna altijd bezet. Henk en José Sleypen uit Halsteren rusten even uit. Ze zijn naar Gorishoek gefietst en rijden buitendijks terug. „Prachtig hier", zegt José. „We doen niets lie ver dan langs het water rijden. En af en toe duiken we in het water. Heer lijk is dat." J? In het haventje van Strijenham lig gen slechts twee bootjes. En dat heeft een reden, vertelt Han Rijstenbil. Hij zit op de dijk, waar hij prima uitzicht heeft op wat er voorbij komt. Rijsten bil heeft de criminaliteit zien toene men in de buurtschap aan de zuid kant van Tholen. „Regelmatig ver dwijnen hier buitenboordmotoren van bootjes. Vorig jaar is zelfs mijn boot verdwenen." Ondanks dat wil Rijstenbil voor geen goud uit Strijenham weg. „Je maandag 16 juli 2018 GO TIP 1 Voor minipony's, kamelen, honden en paarden moet je in Renesse zijn. Daar staan vandaag aan de Roe- landsweg de circustenten van Cir cus Renz. Artiesten uit binnen- en buitenland presenteren zich in een klassiek circusspektakel. Acrobaten, jong leurs en clowns maken het feest compleet. Circus Renz bezoekt Renesse. TIP 2 In de Weststraat, de Ooststraat en op de Markt staan allerlei verkoop waren uitgestald op de seizoens markt in Domburg. Van 10.00 uur tot 21.00 uur kun je terecht om ge zellig boodschappen te doen. TIP 3 Bij strandpaviljoen Aquarius kan je tot en met 23 juli zeekajakvaren. Dé manier om de Zeeuwse elementen te ervaren. Het varen duurt een halve dag. Het andere dagdeel gaat gids Guido met kinderen op avon tuur. Ze gaan dan korren en strand jutten. Voor meer informatie kijk op: outdoorinspiration.nl TIP 4 Bingo! Voor de spelletjesliefheb bers is er vandaag vanaf 19.30 uur een zomerbingo bij Voetbalvereni ging Oostkapelle. Alle leeftijden zijn welkom en voor 8 euro speel je ver schillende bingorondes. TIP 5 Voor jongeren van 12 tot en met 16 jaar staat er vandaag een Forever Young Frisfeest op de agenda. Van 19.00 uur tot 23.00 uur zijn er ver schillende artiesten te zien in Feestcafé de Zoom. Het belooft een avond vol dansplezier te wor den. Meer informatie over de party is te vinden op de Facebookpagina Forever Young TIP 6 Bij strandpaviljoen Groede aan Zee kunnen de spieren deze morgen gestrekt worden tijdens een lesje yoga. De les begint om 09.30 uur en is voor alle leeftijden geschikt. De docent raadt de deelnemers aan een badlaken en een flesje water mee te nemen. TIP 7 Voor boekenwormen en verzame laars is het vandaag markt in Mid delburg. Op de markt staan vandaag van 11.00 uur tot 17.00 uur verschil lende kramen met boeken, antiek, curiosa en nog veel meer andere spullen uitgestald. Een feest voor elke verzamelaar! TIP 8 Ook in Vestingstad Hulst is er van daag een weekmarkt. Van 08.30 uur tot 16.00 uur kun je daar te recht voor je dagelijkse bood schappen. TIP 9 Vanuit het Visserijmuseum in Bres kens worden rondvaarten van 1,5 uur over de Westerschelde georga niseerd. Ben je met een groep van 8 a 16 personen dan is dit een kans om de Zeeuwse wateren wat beter te leren kennen. De bestemming van de rondvaart kies je zelf: richting Cadzand, Vlissingen, Hoofdplaat of Terneuzen. Voor meer informatie en de prijzen: museumbreskens.nl. TIP 10 In IJzendijke kunnen kinderen van 4 tot en met 10 jaar vandaag aan de slag met Lego. In de Legokamer van het museum kunnen kinderen met legoblokjes een eigen fort bouwen van 14.00 uur tot 15.30 uur. Meedoen kost 4,50 euro per per soon, dit bedrag is inclusief een drankje. Voor meer informatie over het fortbouwen: museuminfo@zee- landnet.nl Waar zijn we? Strijenham. Het buurtschap heeft nooit een eigen molen, kerk of school gehad. Wel heeft de haven altijd een belangrijke rol gespeeld. Wie wonen er? Rond 1850 telde de buurtschap 19 huizen en 25 gezinnen. Met in totaal 120 inwo ners. 8 O 'Af en toe duiken we in het water' Timo van de Kasteele Strijenham Tholen Oosterschelde Bersediepsluis O 0. José en Henk Sleypen uit Halsteren genieten van een fietstochtje langs het water. Af en toe nemen ze een frisse duik. Een kasteel van Legoblokjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20