»To» Defence for Children begint vandaag campagne gericht op vakantiegangers John Degenkolb is weer terug! Zeeuwen leven toe naar Vierdaagse Duitser knokt zich na zwaar trainingsongeval in 2016 terug en wint negende Touretappe U Deze krant volgt acht van hen De afgelopen jaren zijn al honderd serieuze meldingen bij het meld punt meldkindersekstoerisme.nl binnengekomen. Melders deelden op de site hun zorgen en vermoe dens, soms met foto's of filmpjes. Verschillende mensen zijn daar door veroordeeld. „Dankzij deze meldingen kunnen hele netwerken van kindermisbruik worden opge rold", zegt Celine Verheijen, pro jectcoördinator bij kinderrechten organisatie Defence for Children. Het meldpunt wordt gerund door Terre des Hommes. Alle mel dingen worden onderzocht. Ver heijen: „Serieuze zaken geven we door aan de politie in die landen. Terre des Hommes werkt ook sa men met privédetectives om meer bewijs te verzamelen." Onlangs leidde onderzoek van Terre des Hommes tot de arrestatie van een Nederlander in Nepal. Een Serieuze zaken geven we door aan de politie in de betrokken landen andere Nederlander is eveneens in Nepal tot acht jaar cel veroordeeld. De oproep wordt verspreid via advertenties op Facebook. Afgelo pen jaar bereikte Defence for Children ruim 660.000 mensen via Facebook en 42.000 via Twitter. „We krijgen meldingen van toe risten die het vreemd vinden dat een oudere man alleen met een jong meisje aan de ontbijttafel zit in het hotel bijvoorbeeld", zegt Ver heijen. „Maar ook van mensen in Nederland die een vreemd gevoel hebben bij de buurman die alweer alleen naar Thailand op vakantie gaat." Met de campagne wil Defence for Children duidelijk maken wat een mogelijk verdachte situatie is. „Niet elke situatie van een blanke met een kind is verdacht. Het moet geen heksenjacht worden. Er moet wel sprake zijn van een intieme situa tie", zegt Verheijen. „Daders zijn van alle leeftijden. Het kan ook om vrouwen gaan. En het zijn niet alleen toeristen. Ook zakenreizigers, vrijwilligers en ex- pats kunnen zich schuldig maken aan kindermisbruik." Getraind De kinderrechtenorganisatie advi seert toeristen om een vermoeden altijd bij een reisleider of tourope rator te melden. „Reispersoneel is steeds vaker getraind in het her kennen van dit soort signalen", zegt Verheijen. „Als je het gevoel hebt dat iets niet klopt, schrijf dan plaats, gebeurtenis en naam van de verdachte reiziger op, en probeer onopvallend een foto te maken." Nieuwsmedia SPORT4 Voor meer Tournieuws zie pagina xx en pzc.nl/tourdefrance ACHTSTEETAPPE 1. Dylan Groenewegen 04.23.36 2. Peter Sagan z.t. 3. John Degenkolb z.t. NEGENDE ETAPPE 1. John Degenkolb 03.24.26 2. Greg van Avermaet z.t. 3. Yves Lampaert z.t. 19. Tom Dumoulin +0.27 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Greg van Avermaet 36.07.17 2. Geraint Thomas +0.43 3. Philippe Gilbert +0.44 14. Bauke Mollema +1.58 »P16 Het harts tochtelijke Kroatië stal dit WK de harten van voetballief hebbers, maar na een opwindende WK-finale in Moskou ver overde het effectieve en geslepen Frankrijk gisteren de wereldtitel: 4-2. Het is de tweede keer dat Les Bleus de WK-titel in de wacht slepen. De eerste was in 1998 in eigen huis. SPORT2 FOTO AP PHOTO/ MARTIN MEISSNER 'Reizigers, geef kinderseks aan' Touroperators en vakantiegan gers moeten deze zomer alert zijn op kindersekstoeristen in Thailand, Kenia en Roeme nië. In een campagne, die van daag begint, roept Defence for Children op verdachte situaties te melden. Peet Vogels Leiden —Celine Verheijen Morgen een enkele bui pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1