We werken om te leven Bermbrand zorgt voor lange file op A58 Politie krijgt bodycam tijdens Gentse Feesten Mariniers Rita en Inge helpen wandelaars naar de meet 16 ZE Honderden Zeeuwen lopen vanaf morgen de Vierdaagse we ze voor. van Nijmegen. Dat betekent vier dagen dertig, veertig of vijftig kilometer wandelen. De PZC volgt enkele wandelaars en vrijwilligers. Vandaag stellen VIERDAAGSE ZEEUWSE DEELNEMERS Commentaar Iichael Boissonneault van het demografisch instituut Nidi glijdt uit over de pensioenleeftijd. Hij is gepromo veerd op de stelling dat wie nu 50 jaar is gemakkelijk tot dik in de zeventig kan blijven werken. Boissonneault ba seert dit op het gegeven dat fysiek gezonde mensen langer door kunnen gaan dan ongezonde. Hij neemt geen omstandig heden mee in zijn afwegingen. Hoe zijn oudere werknemers er psychisch aan toe? Hoe lang hebben zij al gewerkt? Wat zijn hun sociale omstandigheden? Onderzoeker Boissonneault houdt er geen rekening mee. Hij omarmt lang werken als een doel op zich. Als het die kant op moet, zou Boissonneault op basis van dezelfde gegevens kunnen bepleiten dat jonge men sen veel eerder aan het werk gaan. Zijn stelling is wetenschap pelijk juist, maar tegelijk wereldvreemd. De valse noot van Boissonneault komt tijdens een nieuwe discussie over de AOW. Eén griepgolfje blijkt genoeg om de le vensverwachting flink te drukken. Mensen die nu al rekenen op 67-plus, kunnen misschien toch wat eerder met pensioen. Het lijkt er dus op dat Nederland de AOW-leeftijd ondoordacht snel heeft verhoogd. Uitgerekend een instituut als het Nidi zou nu rust kunnen brengen. Dat moet dan wel met beter werk. Maar hoe goed ook, dat inzicht mag nooit bepalend zijn. Zelfs als het Nidi alle seinen op groen zet voor veel langer werken kan de maatschappij nog kiezen voor collectieve regelingen voor vroeg stoppen. Een samenleving die zich deze luxe veroorlooft, kiest voor het goede. Wie alleen naar de gezondheid kijkt, kan bepleiten dat ook jonge mensen eerder aan de slag gaan Dankzij de bodycams en de 29 vaste camera's die in de binnenstad han gen, kan de politie snel reageren op schermutselingen. De bewaarde beelden kunnen helpen om rad draaiers op te sporen en eventueel dienen als bewijsmateriaal als het tot een strafzaak komt. De politie bewaart de beelden op een bevei ligde server, waartoe een handjevol politiemensen toegang heeft. De bodycams worden alleen getest in het feestgebied. Het gaat nadrukke lijk om een proef van tien dagen, laat de politie weten. Veel Zeeuwen bezoeken elk jaar de Gentse Fees ten. Connexxion zet nachtbussen in tijdens het festijn. De NS heeft dit jaar het aantal bodycams voor medewerkers opgevoerd naar zevenhonderd stuks In Nederland heeft de politie al praktijktesten gedaan met body cams. De NS heeft dit jaar het aantal bodycams voor medewerkers opge voerd naar zevenhonderd. Ook toe zichthouders in bussen van Arriva werken met de camera's. ALMANAK De militaire vakbond AFMP wist niet hoe snel ze het Twit- ter-kanaal open moest zetten om den volke kond te doen van het feit dat er tien medewerkers van Delta geen zin hadden voor hun werk te verhuizen naar Schiedam. 'Zeeuw niet verhuis- bereid' stond er in de tweet. De vakbond wilde maar zeggen, als zij niet willen hoeven onze mariniers ook niet te verhuizen naar Vlissingen. Die Middelbur ger las het met een vage glim lach om de lippen en zei: „Die vakbond snapt niet dat dat juist bewijst hoe fijn het is om in Zeeland te wonen." BERGEN OP ZOOM Sluise vrouw (35) misdraagt zich KRABBENDIJKE De autosnelweg A58 richting Vlissingen is gister ochtend enige tijd afgesloten ge weest vanwege een bermbrand tus sen Rilland en Krabbendijke. In de kijkersfile richting Bergen op Zoom vielen twee lichtgewonden door een aanrijding. De brandweerposten van Rilland en Krabbendijke werden om kwart voor negen gealarmeerd voor de bermbrand. Toen twee blusvoer- tuigen net ter plaatse waren, werd ook een autobrand een eindje ver derop gemeld. Door de afsluiting ontstond in de richting van Vlissingen een file van tien kilometer. Volgens de brand weer van Krabbendijke konden niet alle weggebruikers het geduld opbrengen om te wachten tot de brand geblust was. Tot twee maal toe werden de pylonen van de af zetting omver gereden. Droogte Hoe de bermbrand heeft kunnen ontstaan is niet bekend. Maar met de droogte van de afgelopen weken is er natuurlijk niet veel nodig voor een uitgedroogde berm in brand vliegt. Ook een aantal pechgevallen zorgde daarna voor een file op de verkeersader. In de Vlaketunnel is enige tijd een snelheidsbeperking van 90 kilometer per uur van kracht geweest. Duitser bedreigt portier van café Man slaat twee vrouwen De Vierdaagse kan niet bestaan zonder de vrij willigers van het Rode Kruis. Zij prikken blaren, zor gen voor voldoende water en behandelen blessures. Voor Rita Geldof-Florusse (54) uit Mid delburg en haar dochter Inge Beusen-Geldof (28) uit Dom burg is komende week hét maandag 16 juli 2018 VLISSINGEN Tijdens de Gentse Feesten, die vrijdag begonnen en tien dagen duren, zet de Gentse politie bodycams in. Dat zijn kleine ca mera's die aan het uniform wor den bevestigd. De politie in Gent schrijft daarmee een landelijke primeur op haar naam. Frank Balkenende Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl Midden op straat plas sen, dronken achter het stuur kruipen en tijdens het rijden een fles uit het raam gooien. Een 35-jarige vrouw uit Sluis heeft zich zaterdag avond flink misdragen in Bergen op Zoom. De po litie heeft haar aange houden en haar rijbewijs afgepakt. Een alerte buurtbewoner waar schuwde rond 23.15 uur de politie nadat hij de vrouw in dronken toe stand had zien wegrij den. De vrouw bleek ruim vier keer meer te hebben gedronken dan is toegestaan. De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag een 21-jarige Duit ser aangehouden van wege bedreiging. De man zou een portier van een café aan het Bellamypark hebben gedreigd. De por tier waarschuwde de agenten en wees de ver dachte aan. Deze ging er meteen vandoor. De poli tie kon de man na een korte achtervolging staande houden. De Duit ser verzette zich hevig tegen zijn aanhouding. De man is uiteindelijk overgebracht naar een politiecellencomplex en werd later verhoord. GOES Een 50-jarige man uit Goes is in de nacht van zaterdag op zondag aange houden nadat hij twee vrouwen had geslagen. Waarom de man de vrouwen sloeg is onduidelijk. In eerste instantie wilde slechts één van de twee vrou wen aangifte doen tegen de verdachte. De volgende dag bedacht de tweede vrouw zich en legde alsnog een verkla ring af. Mogelijk was de mishandeling het gevolg van een ruzie die al lan ger speelde. Zeeuwen Rita Geldof en haar dochter Inge Beusen. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16