g-3 e? Le Serpent moet weg Belgisch CASA neemt filialen Xenos over Op straat 2 Ze zijn de eersten die 's morgens het strand op komen: de schoonmaakploegen. „Eén keer heb ik een been gevonden." SCHOONMAAK STRANDEN A Zoutelande breekt Vlaamse records Commentaar Staatsbosbeheer bekijkt of het beruchte duikwrak Le Ser pent in de Grevelingen moet worden afgesloten. De aan leiding is de dood van twee duikers die er verdwaalden of op een andere manier in te grote moeilijkheden kwamen. Le Ser pent is vanaf het afzinken omstreden. Het wrak kwam veel dieper te liggen dan bedoeld en is alleen al daarom gevaarlijk voor min der ervaren duikers Sinds het fatale ongeval is er discussie. Sommige duikers vinden Le Serpent een mislukking, een val voor onvoorzichtige onderwatersporters. Bovendien is in en om het wrak weinig te zien. Maar veel andere duikers wijzen er terecht op dat Le Ser pent niet bijzonder gevaarlijk is mits je de nodige maatregelen neemt. Bijvoorbeeld een gidslijn om in het donkere en troebele water de uitgang terug te vinden. Beide redeneringen zijn juist. Maar dat mag voor Staatsbosbeheer geen excuus zijn om nog langer te wachten met ingrijpen. De overheid reageert toch al veel te laconiek. De website leserpent.nl van onder meer de provincie, de VVV en Rijkswaterstaat zwijgt in alle talen over de dode duikers. Dat past kennelijk niet in het beeld van Zeeland- duikland. Nu zowel de overheden als een deel van de duikers zich ver kijken op Le Serpent, is het beter om te zorgen dat er geen on gelukken meer kunnen gebeuren. Het wrak moet dicht, of weg. Het is misschien een beetje zuur voor de betere duikers, maar zij zijn er uiteindelijk ook bij gebaat dat hun sport geen rouw- randje houdt. Uiteindelijk zijn ook de betere duikers erbij gebaat dat hun sport geen rouwrandje houdt Het Belgische CASA heeft ito Ne derlandse filialen gekocht. Zestig winkels zullen Xenos blijven he ten. Bij de overname is in ieder ge val afgesproken dat al het personeel in de winkels mag blijven werken. Dat was een voorwaarde bij de overname. CASA is een Belgische winkelke ten die veel lijkt op Xenos. De win kels verkopen spullen voor bin nenshuis zoals kussentjes, kaarsen en keukengerei. Toch zal er het een en ander ver anderen. „De afdeling food zal ver dwijnen", legt financieel directeur Barthold Boreel uit.Vanwege de wisseling van het assortiment hou den de winkels komende zomer uitverkoop. De winkels in Middel burg en Hulst zijn daar alvast mee begonnen. Alle producten gaan vanaf nu met 25 procent korting de deur uit. Bij de overname is afgesproken dat al het personeel in de winkels mag blijven werken De winkel in Middelburg sluit tussen 4 en 25 augustus voor een verbouwing. Wanneer de filialen in Goes, Hulst, Zierikzee en Ter- neuzen worden verbouwd, is nog niet duidelijk. ALMANAK Wanneer iemand geëerd wordt met een Koninklijke Onder scheiding, dan wordt de redac tie daar vooraf van op de hoogte gebracht. Op deze verwittiging rust wel altijd een streng em bargo teneinde de verrassing niet te verpesten. Memo's met daarop de naam van de geluk- kige, worden dan ook apart ge houden. Op de redactie kreeg een windvlaag vat op een stapel paperassen en ook de aankondi ging van een lintje, dwarrelde naar buiten. De verslaggeefster rende snel naar beneden, in pa niek roepende: „Help! Het nieuws ligt op straat!" Hooibal van 400 kilo valt op man Sergio Herman opent Blueness HEINKENSZAND Burgemeester loopt stages VLISSINGEN Het nummer Zoute lande van Blof en de Vlaamse zan geres Geike Arnaert breekt een re cord in de Vlaamse Ultratop. Al 21 weken voert het liedje de lijst aan. Geen enkele artiest wist zolang aan kop te staan. Dat melden diverse Vlaamse media. Directeur Sam Jaspers van Ultra- top is opgetogen, want nog 'nooit eerder stond een nummer zo lang op 1 in de Vlaamse hitgeschiedenis'. Sinds augustus 2016 was Tourist LeMC feat. Spiritual Wally met het nummer Horizon recordhouder. Blof stootte in maart door naar de top van de officiële hitlijst van Vlaanderen. Het is nog geen acht uur 's morgens als Wim Houmes zijn trekker met daarachter de 'veegmachine' keert, ter hoogte van strandpaviljoen Piet Hein in Vlissingen. Óm half zes is hij begonnen: de helft van het werk zit er weer op. Nu nog terug naar Westkapelle. Achter hem rijdt Pie- ter Jansen met een tweede trekker met aanhanger. Houmes manoeu vreert geroutineerd naar de aan hanger van Jansen toe en kiept die vol met wat hij heeft opgeschept. Zeewier en zand vormen de hoofdmoot; verder verschilt de oogst per dag. Kledingstukken, handdoeken, plastic verpakkingen of speelgoed, lege drankflessen, blikjes, restanten van een op het strand genuttigde maaltijd, peu ken, afval van schepen, paarden- stront, een verdwaalde schoen. Over schoenen gesproken, Houmes herinnert zich nog goed die keer dat hij langs een bruidspaar reed dat een trouwreportage aan het ma ken was bij de vloedlijn. „Achteraf belde de strandwacht: of ik mis schien een paar schoenen in mijn bak had liggen? Bleek dat de bruid haar hoge hakken pre cies in mijn vuile randje had gezet. En ja hoor, ze lagen er in. De hakjes waren afgebroken, dat wel!" Zijn 'vuil randje', dat is alles wat de zee heeft laten liggen op de rand die het hoogwater markeert. Het vloedmerk of vloedlijn, zoals dat officieel heet. Vandaag ligt er niet veel. „Moet j e eens kij ken als er zuidwestenwind staat. Dan heb ik wel vijf karren vol." De blaas-, knots- en riemwieren in de vloedlijn beginnen meteen na Bij zuidwestenwind haal ik wel vijf karren zeewier van de vloedlijn - Wim Houmes het aanspoelen te rotten en vormen een heel apart maritiem ecosys teem. Daarin vinden allerlei beest jes een plek, zoals kevers, spinnen, vogels en zandwormen. Op een na- tuurstrand als Oranjezon, bij het waterwingebied, mag het vloed- Van 8?= met deze bon voor zaterdag 14 juli 2018 Alle Xenosfilialen in Zeeland zijn overgenomen door de Belgische winkelketen CASA. Tom Kiel Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Een 59-jarige werknemer van landbouwbedrijf Quist den Boer aan de Boerenweg in Zierikzee is donderdagochtend ge wond geraakt bij een be drijfsongeval. De man werd geraakt door een 400 kilo wegende hooi baal. De baal hooi gleed van de verreiker, een landbouwvoertuig met lange kraanarm, terwijl de man eronder liep. De werknemer liep een ge broken enkel en scheur in zijn nekwervel op. „Het gebeurt wel vaker dat een baal eraf glijdt", zegt eigenaar Marco Quist. „Hij had daar niet moeten lopen." CADZAND Sterrenchef Sergio Her man (48) opent begin au gustus zijn derde horeca zaak in Cadzand. Het wordt een bar in de lobby van het Strandhotel die zeven dagen per week open is en 'Blueness' gaat heten. In de bar staan 20 gerechten op het menu, gemaakt van Zeeuwse producten met een Japans tintje. Ook worden verschillende sakés en cocktails geser veerd. „Ik verdiep me al jaren in het Japanse smaakpalet en heb de keuken van Blueness daarop geïnspireerd", vertelt Herman tegen Het Laatste Nieuws. Burgemeester Gerben Dijksterhuis van de ge meente Borsele gaat in augustus stage lopen bij diverse bedrijven in zijn gemeente. Dijksterhuis houdt regelmatig werk bezoeken bij organisa ties, maar wil meer tijd nemen om een beter beeld te krijgen van de bedrijven. Tijdens de zo- merstage werkt Dijk sterhuis mee bij loonbe drijf Markusse in 's-Heer Abtskerke, bij Berken- hof's Tropical Zoo in Kwadendamme, zorg centrum De Kraaijert in Lewedorp en zorgboer derij De Notenhoeve in Lewedorp. 'Die bruid Ondine van der Vleuten Vlissingen Wim Houmes, loonbe drijf Houmes Zn, maakt elke dag de Veerse stranden schoon met zijn hyper moderne 'Barber' van 60.000 euro. „En daar komt de trekker nog bij, hè!" Mtt 3O po-qivux'i KLd<i P Vind een winkel via pzc.nl/doeboek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38