Katja Schuurman mag bij RTL veel drama maken misnrm 31 zeven IVF-pogingen gedaan. Groot was de teleur stelling als het niet was gelukt. Pas bij de laatste keer was het raak. En dan het moment dat je haar gaat ophalen in Amerika. Bizar. Voor mij, maar voor Sophie helemaal. Zij had letterlijk een leeg ge voel in haar buik, terwijl ze wel zwanger was." In de file „De bevalling was surrealistisch. We zaten midden in de verbouwing toen we naar Amerika afreisden voor de bevalling. Van Los Angeles naar de kliniek was 50 kilometer, maar door een file deden we er drie uur over. Toen we aankwamen, was Céla- Lynn net vijf minuten oud. Sophie kon haar zo in haar armen nemen", blikt de zanger terug. Bijna droogjes voegt hij er aan toe dat Céla-Lynn 'Ameri kaanse' is. „Ze kan dus president worden van Ame rika. Daar gaan we dan ook voor", grapt hij. Met de draagmoeder houden ze contact. „En natuurlijk kan Céla dat ook doen als ze dat later wil". Vader Xander probeert de kinderen in de luwte te laten opgroeien. De oudste voetbalt, was spits, maar is nu keeper. „Vind ik mooi, die eigen keuzes. Ik ben er om het beste van mijn kind in mijn kind naar boven te halen. Niet het beste van mezelf in mijn kind". De artiest verwijst naar zijn vader. „Hij kreeg op z'n 41ste een hersenbloeding. Hij was marketing consultant, zou naar Amerika gaan. Het was verschrikkelijk. Hij viel in een zwart gat. Terug aan het werk bij een groot bedrijf ging niet. Ik stond op het punt van doorbreken. Hij ging mijn zaken doen. Leefde min of meer zijn droom via mijn loopbaan, maar na een paar jaar ging het al leen maar over mijn werk. Ik wilde mijn vader te rug. „Dit bedoel ik te zeggen: er draait al zo veel om mij. Dat werd ik kotsbeu. Toen Sophie het manage ment deed, hadden we het 's avonds wéér over mij. Dat wil ik niet. Niet voor mijn vader, niet voor mijn vrouw, niet voor de kinderen. Ik hou van het podium, van optreden, maar daarvoor en erna voel ik me heel ongemakkelijk in de schijnwerpers. Het is heerlijk als het niet om mij draait." Xander de Buisonjé werd vader op z'n 29ste, 36ste en 43ste. Maakt zodoende verschillende le vensfases door. „Dex is een engel. Heel bescher mend naar zijn zusje. Is twee keer van school ver anderd, maar doet het goed. Sem is inmiddels een beer van een gozer. 1,82 lang. Baard in de keel. Bij het stoeien moet ik al een tandje bijzetten, hè. We hebben zulke fijne gesprekken, zo anders, zo leuk. Over meisjes, over zijn toekomst. En dan dat pit tige pientere tantetje dat alweer zo veel begrijpt. En zo lief, met knuffels, kusjes, ja, ook van die natte lebbers met die grote snottebellen erbij. Interes seert me niets, ik vind het fantastisch. Dat is het ook het mooie aan ouder worden. Het lijkt wel alsof je er nóg meer van kunt genieten." „Ik weet nog niet precies wat, maar ik vind dat vooruitzicht heel leuk", zegt Schuurman, die vanaf het najaar verschillende program ma's gaat opnemen voor RTL en het on demand-platform Video land. „Ik kan nog geen titels noe men, die ken ik nog niet, maar we hebben een aantal pilots opgeno men. Veel programma's komen voort uit mijn interesses, één daarvan is het eeuwige leven. Daar ligt een format voor, ik denk wel dat dat doorgaat. En ik ga ze ker iets doen rond reizen." Bij KRO-NCRV speelde Schuurman (43) op dramagebied alleen in Vlucht HS13, een serie die in 2016 maar één seizoen kreeg. „Het was de bedoeling dat ik bij KRO-NCRV meer drama kon doen, maar er waren veel wis selingen van de wacht en dat kwam niet van de grond. Ik denk en hoop dat bij RTL de besluitvor ming sneller gaat." Haar rol als presentatrice van Memories, dat ze overnam van Anita Witzier, blijft nu beperkt tot één seizoen. „Dat vind ik wel jammer, maar ik moest kiezen." De komende drie weken heeft ze vakantie, daarna begint Schuurman, die onlangs haar ei gen kledinglijn POM by Katja lan ceerde, aan de toneelvoorstelling Blind Date. Een maand lang speelt ze met haar ex-echtgenoot Thijs Römer in het Delamar. „We doen dat tot 9 september, daarna kan ik voor RTL gaan opnemen. Ik denk dat ik niet eerder dan oktober op tv te zien ben.' Als je jong bent, ga je lekker door. Brul je elke avond de Alpen omver Vanaf 469,- p.p Ga naar pzc.nl/rondreizen zaterdag 14 juli 2018 Katja Schuurman ziet ernaar uit om bij RTL in series te gaan acte ren. De actrice/presentatrice die per 1 september overstapt van KRO-NCRV mag bij haar nieuwe werkgever 'veel drama' gaan ma ken. Alexander van Eenennaam Katja Schuurman. FOTO ANP KIPPA 44 Sophie bij aankomst op Schiphol met Céla-Lynn. fotohh in samenwerki Compleet verzorgd de wereld ontdekken Met Nederlandssprekende reisleiding Gegarandeerde vertrekken Gemiddelde klantbeoordeling 8,3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31