Burcier Kina Sasse rapper schuldig aan mensenhandel Werknemers Delta willen provincie niet uit 2 MAIKEL HARTE Column DESTELLING Vandaag: Wrakhout en zeewier horen op het strand Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ALCOHOLVRIJ BIER STEEDS POPULAIRDER Weervisserij is erfgoed De Jonge schrijft voor boekenweek Middelburg Zaak fatale ripdeal voor de rechter De rapper Lo-Bo uit Sas van Gent heeft in 2011 en 2012 een 18-jarig meisje uitgebuit in de prostitutie. Ook het gerechtshof in Den Bosch heeft Farid I., zoals de rapper in het dagelijks leven heet, veroordeeld. De man kreeg in hoger beroep negen maanden cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk en een taakstraf van 240 uur. Ook moet hij het slachtoffer bijna 42.000 euro schadevergoeding betalen. De straf is lager dan de twintig maanden die drie jaar geleden bij de rechtbank in Middelburg werden opgelegd. De strafeis was nu 20 maanden. Het meisje was de rapper tegen gekomen bij een optreden van hem en daarna kregen ze een relatie. Toen ze door problemen niet meer thuis terecht kon, klopte ze bij hem aan. I. dwong haar vervolgens ach ter de ramen in het 'glazen straatje' in Gent. Het geld dat de vrouw ver diende verdween in de zakken van Lo-Bo. De man dwong de vrouw ook op webcam seks aan te bieden op het moment dat ze door een op gelopen geslachtsziekte niet meer Ik had nooit de indruk dat het tegen haar zin was in Gent kon werken. Lo-Bo kwam vier weken geleden in de rechtszaal met een soort be kentenis. „Ik begrijp nu pas dat wat ik deed strafbaar is en niet kan", zei hij. „Ik had nooit de indruk dat het tegen haar zin was. We hadden een leuke tijd, deden leuke dingen." De banen van de werknemers bin nen de Telecom-tak verdwijnen per 1 september naar Schiedam. Oor zaak is de beslissing van EQT, de ei genaar van Delta, om glasvezelbe drijf CAIW aan te kopen. Beide be drijven worden samengevoegd in Schiedam. Tien van de zestig werknemers besluiten nu om te vertrekken. „Dat zullen er komende tijd meer wor den", zegt Bart van Houte van de ondernemingsraad. Een (onbe kend) aantal van de vijftig werkne mers twijfelt nog over de stap naar Schiedam en maakt gebruik van een 'gewenningsperiode'. Ze mo gen dan hun reistijd als werktijd aanmerken of een aantal maanden in deeltijd in Schiedam gaan wer ken. Van Houte: „We merkten dat we hoog en laag konden springen, maar dat de banen toch vertrokken naar Schiedam. We hebben ons toen voor honderd procent gecon centreerd op de goede regelingen zoals het werken in deeltijd op de nieuwe werkplek." Aandeelhouders Hij verwacht dat volgend jaar meer banen bij Delta verdwijnen naar plaatsen buiten Zeeland. „Uitein delijk zal het aantal banen dat ver dwijnt absoluut niet meer dan een kwart zijn van de 450 banen in to taal. Maar meer dan deze 60 zullen het er wel worden, als je alles af pelt." Het vertrek uit Zeeland van een aantal banen wijt Van Houte aan de aandeelhouders. „Als die er niet voor gekozen hadden om Delta te verkopen, was er nu helemaal nooit sprake geweest van een ver trek uit Zeeland." 4 dagen Landgoedhotel in de Achterhoek nabij Zutphen We waren de laatste provincie zonder Burger King maal voor gek door de ene vette hamburger gezonder dan de an dere te verklaren, maar dat idee heb ik. Op een Whopper zit name lijk een tomaat. Een echte nog wel. Ook de andere groentes als sla en ui komen mij net wat beter en fris ser over. Ik snap dus niet hoe het kan dat tegenwoordig zo'n beetje ieder stuk snelweg en ieder dorp z'n McDonalds heeft en de Burger King nog steeds een bijna exoti sche ervaring is. En als ik mensen spreek dan hoor ik bijna altijd dat de Burger King beter is. De 'mac' zal wel beter in haar marketing zijn. weer een beetje opgeklommen in de vaart der volkeren, want we waren de laatste provincie zonder Burger King. We hadden al een goede reputatie op het gebied van restaurants met Michelinsterren, maar in je joggingspak ongewas sen door zo'n Drive-thru gaan, heeft ook wel wat. En trouwens Sergio Herman opent in Cadzand weer een nieuw restaurant, dus de fijnproevers mogen ook niet kla gen. Kortom: Culinair Zeeland staat steeds beter op de kaart. In huize Harte werd een klein vreugdesprongetje gemaakt naar aanleiding van het nieuws dat de eerste Burger King naar Zeeland komt. In Goes aan de af slag van de A58 en aangezien we van die weg regelmatig gebruik maken, zal het er wel van komen dat we binnenkort aanschuiven bij de Amerikaanse hamburgerketen. Ik kan nu natuurlijk heel erg cul tureel verantwoord vertellen dat we weieens naar de McDonalds gaan vanwege de kinderen, maar eerlijk is eerlijk, er zijn momenten in het leven dat een BigMac-menu er best ingaat. Als ik straks echter mag kiezen dan ga, net als de rest van het gezin, liever naar de Bur ger King. Het wordt niet langer de BigMac van McDonalds, maar de Whopper van Burger King. Nu verklaart u me natuurlijk hele- 1K HEB JE GEWONE BIER WEER GEKOCHT, HENK.. zaterdag 14 juli 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Het is een schande dat er nog voedselban- ken nodig zijn 675 reacties C VLISSINGEN De Weervisserij in de Oosterschelde is toege voegd aan het Inventaris Immaterieel Erfgoed Ne derland. De vistechniek om ansjovis te vangen is samen twaalf andere tra dities opgenomen in het inventaris van het Kennis centrum Immaterieel Erf goed Nederland. De andere zijn: de 1 April- viering in Brielle, Fierljep pen, de Gondelvaart Giethoorn, het Houtdorp Rijssen, Midwinterhoorn- bouwen, Oprechte Dalf- ser Moptraditie, Pinkster rijden, de Schuttersbo- genroute in Didam, Shan- ties zingen, het Sint Piter- feest in Grou, Snertkoken en de Strontweek. GOES Peter de Jonge uit Goes schrijft dit jaar het Ge schenk van de Week van het Zeeuwse Boek. De Jonge is oud-hoofdre dacteur van het AD en was ook sportverslagge ver van de PZC. „Het wordt een ge schenkboekje met onbe kende verhalen over be kende Zeeuwse topspor ters", zegt De Jonge. Bijna twintig sporters komen aan bod, zoals fietser Jan Raas, voetbal ler Danny Blind en biljar ter Jean Paul de Bruijn. De Week van het Zeeuwse Boek loopt van 31 oktober tot en met 11 november. De vier Bulgaren die ervan worden verdacht dat ze in maart vorig jaar de 65-jarige Kees van Schaik in zijn wo ning in Rilland hebben gedood, staan in okto ber voor de rechtbank in Middelburg. De recht bank besloot gisteren, twee dagen uit te trek ken voor de behandeling van de zaak: 25 en 26 oktober. De vier worden ervan verdacht Van Schaik op 20 maart vorig jaar om het leven te hebben gebracht. Het Openbaar Ministerie vermoedt dat het hen te doen was om de hennep die de Rillander op zijn zolder kweekte. Rapper Lo-Bo uit Sas van Gent is in hoger beroep veroordeeld voor mensenhandel. Hij moet onder meer zijn slachtoffer een schadevergoeding van 42.000 euro betalen Pieter van Klinken Den Bosch -Rapper Lo-Bo Tien van de zestig Delta-werk nemers wiens baan binnenkort verdwijnt naar Schiedam, ver trekken bij het Zeeuwse bedrijf. De ondernemingsraad verwacht dat meer werknemers de ko mende tijd vertrekken en dat volgend jaar ook andere banen uit de provincie zullen verdwij nen. Bas Bareman Middelburg Hotel Landgoed Ehzerwold V 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Diverse wandel- en fietsroutes in omgeving Op Zoover beoordeeld met een 8,2! V Op ca. 10 km. van Zutphen gelegen Tip: bezoek Deventer of Apeldoorn hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 We zijn in Zeeland in ieder geval Waarom? Die lijkt me gezonder. n- x

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2