VAKANT VOORDEEL 1 IE BI] Eerste goud gaat naar Buteijn LASTMINUTE SALE! vervat.nl Kr 11 ZEEUWS ELFTAL AZ OP BEZOEK Na goede duels tegen KV Oostende (0-0) en Feyenoord (0-2) kon het Zeeuws elftal tegen AZ een flinke nederlaag niet voorkomen. De Alkmaarders wonnen ruim met 1-8. In de aanloop naar het treffen met AZ was Jonathan Constansia dui delijk. „We hebben het twee wed strijden goed gedaan", begon de middenvelder uit te leggen. „AZ heeft dat ook gezien. Ze gaan niet slap aan de wedstrijd beginnen." De boodschap: het Zeeuws elftal moest waakzaam zijn, tegengas ge ven. „Het zou zonde zijn als we vanavond flink verliezen", stelde de 32-jarige routinier. Een monsters core tegen de Alkmaarders wilde Constansia niet nóg eens meema ken. In 2009 verloor het Zeeuws elf tal namelijk met dubbele cijfers (o- 11) van AZ, in Middelburg. Zo ver kwam het in Bruinisse niet. AZ heerste vanaf het eerste fluitsignaal en was bij de les. De ploeg van trainer John van den Brom speelde zoals het afgelopen seizoen frivool voetbal. Zestien mi nuten lang hield het Zeeuws Elftal stand. AZ-verdediger Jonas Svens- son brak toen de ban: o-i. Vervolgens ging het hard. Door treffers van Fred Friday (2), Ous- sama Idrissi (2) en Guus Til stond het halverwege 0-6. „Dit was een tegenstander die weet hoe voetbal gespeeld wordt", sprak coach Dolf Roks na afloop. De oefenmeester ziet AZ als voorbeeld voor zijn spe lers. „Die jongens blijven voetbal len. Ze hebben ook heel veel lo pende mensen. Dat is heel lastig als je het niet gewend bent. Daar had den we moeite mee. Voor Oostende zei ik het al: AZ is de moeilijkste." Wat zeg je dan in de rust? „Voor de jongens hoop je dan dat ze din gen kunnen oppikken", aldus Roks. „Het zijn jonge jongens. Ze letten AZ speelt met een heel andere intensiteit dan die andere teams op de bal, maar niet op de lopende mensen." Een sterk verjongd AZ nam na de hervatting gas terug. In de 46 ste minuut kreeg Steve Schalkwijk een reuzenkans op de eretreffer, maar zijn kopbal ver dween over het doel van Rody de Boer. De Zeeuwse formatie gaf in ieder geval een signaal af. De eretreffer werd gemaakt in minuut 62. Vleugelaanvaller Fran- cis Kabwe Manengela dook in de punt op en scoorde middels een prachtige stift de 1-6. „Meer applaus dan bij de eerste zes goals", merkte een toeschouwer lachend op. Het Zeeuws elftal ging op zoek naar meer treffers. Schalkwijk probeerde het uit een ingestudeerde vrije trap, maar zijn inzet verdween ruim naast. Aan de andere kant was het wel raak; de pas zeventienjarige Myron Boadu tekende voor 1-7 en een minuut later maakte Tijani Reijnders de 1-8. Daar bleef het bij. „Ze geven gas", zei Roks over de Alkmaarders. „Ze hebben plezier in het voetbal, dat stralen ze aan alle kanten uit. Ze spelen - met alle res pect - met een heel andere instel ling dan de andere twee teams." Roks doelde op de duels met Oos tende (0-0) en Feyenoord (0-2). Al met al kunnen de Zeeuwen trots zijn. „Het was wel leuk om weer een drieluikje te spelen", gaf Roks toe. „Maar ik had liever AZ als eer ste tegenstander gehad." Toch: de tevredenheid regeert. Zeeland herbergt genoeg goede voetballers. „Het zijn prima ama teurvoetballers", omschreef Roks. „Als ze allemaal van het niveau AZ zouden zijn, zouden ze niet hier spelen", besloot hij met een knip oog." Over de opkomst in Bruinisse viel nog wat aan te merken. Zo'n 750 toeschouwers zagen AZ ruim winnen. Na afloop kwam Roks de bestuurskamer binnen. „Hoeveel man publiek was er?", vroeg hij nieuwsgierig. Het antwoord ver baasde hem. „700? Ik had gehoopt op 1200." De verpleegkundige uit Vlissin- gen liep in de arena van het Hip pisch Centrum De Kroo, met de met super uitgestrekte gangen en met veel souplesse door het lijf en fraai kruisende benen wijkende Rozengold-dochter in M2 naar de overwinning (68,16). „Bright Gold liep een fijne proef, maar het kan nog beter", stak Ramona van wal. „In de uitgestrekte gangen en het wijken scoorde ze super. Maar het aanspringen van de galopwis sels vraagt nog aandacht. Thuis op de training is het geen pro bleem. Maar in de proef treedt er spanning op en wordt ze wat drif tig. Jammer, maar het blijf een fantastisch fijn beestje om te rij den. En ik ben er vast van over tuigd dat ook dit goedkomt." Jeske Bouwman (Schudde- beurs) eindigde, met de veel af druk en mooi bergopwaarts ga lopperende vosruin De Hoog- emeets Don Tiago, als tweede (67,77). Ze was goed te spreken over de tienjarige Santiago W- zoon. LI Samantha Miltenburg (Ritthem) liep in Li, met de veel expressie in de benen en souplesse door het lijf bewegende Ferdeaux-dochter Jatrichta, naar een eerste en tweede plaats (67,00 en 68,00). Roos de Pagter (Grijpkerke) schreef, met de veel afdruk en uitstraling door de baan gaande Dream Boy-dochter, de tweede proef op haar naam (69,66) in de klasse Ft. Kim Alting (Veere) ein digde in de eerste proef, met de merrie J'adore N, op de tweede stek (66,33). vrijdag 13 juli 2018 AZ is van een ander kaliber Stefan Maas Bruinisse - Dolf Roks Jonathan Constansia (rechts) in actie namens het Zeeuws elf tal tegen AZ. Hij speelde deze zomer alle duels van het Zeeuws elftal. FOTO MARIEKE MANDEMAKER VERVl iT Stadionweg 33d 3077 AP Rotterdam Met dressuur van hoog niveau en kleine verschillen zetten de ruiters gisteren bij Zeeland Outdoor Dressage in Nieuw- en Sint Joosland meteen de toon. Ramona Buteijn mocht zich met de merrie Bright Gold als eerste winnaar van deze der tiende editie laten kronen. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43