Roemrucht 3BSD houdt op O O) CD O 3 10 ZE Nick van der Lijke maakt weer sprong De Nooijer begint goed in Europa Zeeland heeft zijn eigen Bouwe Bekking Zeiler uit Goes (16) maakt deze week zijn WK-debuut met de Laser 4.7 in het Poolse Gdynia. Ooit hoopt hij de Volvo Ocean Race te varen. Wielrenner Nick van der Lijke blijft klimmen in het algemeen klassement van de Ronde van Oostenrijk. De coureur van Roompot-Neder landse Loterij maakte woensdag in de vijfde etappe al een sprong van vijf plaatsen en klom gisteren in etappe zes weer twee plekken. Hij staat nu 27ste. De achterstand op de Belgische klassementsleider Ben Hermans (Israël Cy- cling Academy) bedraagt 10.49 minuten. In de zesde etappe, een rit met meerdere klimmetjes, reed de uit Middelburg afkom stige Van der Lijke naar de achttiende plaats. De zege ging naar Alexey Lutsenko van Astana. Hij had een voorsprong van 2.14 mi nuten op de Zeeuw. Voetballer Bradley de Nooijer is met zijn Roe meense club FC Viitorul Constanta goed be gonnen aan de kwalificaties voor de Europa League. In Luxemburg werd met 0-2 gewon nen van Racing Union Luxemburg. De Nooijer speelde 78 minuten mee. De Zeeuwse linksback zag zijn ploeggenoot De- nis Mihai Dragus er na 23 minuten de 0-1 ma ken. Ianis Hagi, zoon van trainer Gheorghe Hagi, maakte uit een penalty de 0-2. De Zeeuw was toen al gewisseld. Door de zege deden De Nooijer en zijn club goede zaken met het oog op de return, volgende week don derdag in Roemenië. Als FC Viitorul doorgaat, treft het in de volgende ronde Vitesse. Wielerspel Terpstra Profclubs Het was op een zonnige Koningin nedag in 2008 dat Finn Kribbe voor het eerst in aanraking kwam met de zeilsport. Wijlen Joep de Klerk nam de jonge Goesenaar mee aan boord voor een rondje over de Goese Veste. „We doen nog een extra rondje", besloot De Klerk toen hij hoorde dat Kribbes vader in de Da niël den Hoed-kliniek verbleef. Het was het begin van een mooie relatie, waarbij de ervaren schipper de jonge Kribbe onder zijn vleugels nam. „Joep heeft het talent en het enthousiasme direct bij Finn her kend", vertelde moeder Renate de Leeuw. Kribbe kreeg het zeilvirus snel te pakken en tot op de dag van vandaag heeft dat hem niet meer losgelaten. „In al die jaren kan ik me maar één keer herinneren dat hij geen zin had om te zeilen, maar toen stond er ook geen zuchtje wind." In 2013 kreeg Kribbe zijn eerste eigen bootje. „Een vlooienbootje", herinnerde hij zich. Hij ging er in 2014 de regionale Delta Combi wedstrijdjes mee varen. Daar werd hij in zijn debuutjaar direct tweede in de C-klasse. Een jaar later maakte hij de overstap naar de A-klasse, waar hij ook als tweede in het klas sement eindigde. Zijn carrière raakte in een stroomversnelling en Kribbe ging in 2016 zijn geluk be proeven bij een landelijk team van Han Beverwijk, om datzelfde jaar nog zijn internationale debuut te maken op het Gardameer in Italië. Joep heeft Finns talenten enthousiasme al snel herkend Dit jaar maakte Kribbe de overstap naar de Laser 4.7, waarmee hij een verdienstelijke zevende plaats van Nederland behaalde. Het bracht hem deze week in Gdynia, waar hij momenteel met 438 zeilers uit 44 verschillende lan den actief is op het wereldkampi oenschap tot 18 jaar. „Geen idee wat ik hier van mag verwachten, maar het wordt in ieder geval een hele gave ervaring", blikte hij enthou siast vooruit. „Mijn doel is om in het eindklassement bij de beste vijftig procent te eindigen." „Mijn gewin is vooral dat Finn niet hele dagen op een elektronisch apparaat bezig is, maar juist de ele menten van de natuur aan het be dwingen is. Dat maakt me wel trots", glunderde zijn moeder. „Het enige nadeel is dat ik wel bijna alle feestjes moet missen, omdat ik in het weekend altijd op het water zit. Sport gaat bij mij nu eenmaal voor. Het is school en zeilen, daarnaast blijft er weinig tijd over", conclu deerde de gymnasiumscholier van het Ostrea Lyceum zelf. Volvo Ocean Race Maar hij heeft het er voor over, om zijn ultieme doel te bereiken: het varen van de Volvo Ocean Race. Het was drie jaar geleden in Breskens, toen Team Brunei daar neerstreek, dat Kribbe oog in oog me zijn grote idool Bouwe Bekking kwam te staan. De eerste lijntjes liggen er dan ook al, om de grote droom van Kribbe waar te maken. „Negen maanden lang over de wereld zeilen, dat lijkt me nog mooier dan meedoen aan de Olym pische Spelen", droomde Kribbe hardop. Een tijdje terug ontving Kribbe nog een videoboodschap vanuit Kaapstad, waar Bekking op dat moment vertoefde met Team Brunei. De schipper nodige Kribbe uit om in de nabije toekomst een rondje met de befaamde boot mee te varen, dus die belofte staat alvast. En wellicht, als Kribbe zijn skills en spierballen goed blijft ontwik kelen, hebben we straks in Zeeland een nieuwe Bouwe Bekking. De naam Finn Kribbe kennen ze aan boord van het grote Team Brunei in ieder geval alvast. Die heeft de jon geling drie jaar geleden in Breskens hoogst persoonlijk al in de boot ge kerfd. In 1996 begon Rinus Pankow uit Zierikzee zijn oriëntatie op het vor men van een biljartteam op Schou- wen-Duiveland, toen nog een kale plek op dat gebied. Pankow speelde in Nieuwerkerk aan den IJssel en vond dat zoiets op Schouwen ook mogelijk moest zijn. In Gerard Oele vond hij iemand die de kar wilde trekken. Met Cees den Boer, Han Al en hemzelf werd een bestuur gevormd en in 1997 werd in het door Ger de Klepper net geopende Biljartcen trum aan de Meelstraat in Zierikzee de club ten doop gehouden. Wim Flikweert werd de grote weldoener en met enkele kleinere sponsoren werd een begin gemaakt met een, naar later bleek, roemruchte ge schiedenis. Na het overlijden van Wim Flik weert en Ger de Klepper en na de sluiting van 'De Meelstraat' werd nog een plaats gevonden in Het Huis van Nassau bij Jan Schouwe- naar, maar dat was van korte duur. Het verval had zich toen al ingezet. Via Rilland, Goes en nu Kwaden- damme vervaagde de banden met Schouwen en bevatte het team nog maar twee spelers van Schouwse origine. Afgelopen seizoen was er te vaak een personeelsgebrek en dat zorgde ervoor dat Philip van der Male en Sjaak de Visser er de brui aan gaven en Tholenaar Piet Kox het ook voor gezien hield. Einde verhaal voor 3BSD. Oprichter Gerard Oele: „Het was een fantastische tijd. We heb ben veel werk verzet en kregen er ook een mooie club en accommo datie mee van de grond. Maar de animo werd minder en de onder linge verhoudingen niet beter. Dat is funest voor elke club." Jan Suy- kerbuyk zwaaide nog enkele jaren de scepter op de Bevelanden, maar kon het schip niet varende houden. vrijdag 13 juli 2018 WIELRENNEN Nick van der Lijke staat nu 27ste in het al gemeen klassement, foto photo news VOETBAL - m Bradley de Nooijer (midden, op archief beeld) in actie, foto fc viitorul constanta In Zeeuws-Vlaanderen staat morgen de achtste editie van de klassieke Ronde van Hengstdijk op het programma. De start vindt tegenwoordig echter niet meer plaats in Hengstdijk zelf. Al enkele jaren worden de wielrenners weggeschoten vanuit Vogel waarde. Om 16.00 worden de coureurs in de amateurklasse weggeschoten. De eerste koers van de dag start al om 10.00 uur. Voor de TMZ-renners is er zaterdag start gelegenheid in Yerseke, op een aantrekkelijk parkoers langs de haven van het dorp. Sinds enkele jaren heeft TMZ daar een wedstrijd ge organiseerd voor alle categorieën. Vanaf 13.00 uur gaan de wedstrijden van start. GO Jan Cevaal uit Ritthem is de winnaar gewor den van de zesde etappe van het PZC Wielerspel. Hij haalde gisteren 311 punten. André Kramer (1633 punten) bleef klasse mentsleider. J De uit Zierikzee afkomstige mountainbikes ter Anne Terp stra is, samen met Anne Tau- ber, door bondscoach Gerben de Knegt geselec teerd voor het EK in Glasgow. Op dinsdag 7 augustus strijdt ze om de Euro pese titel. Er komen deze zomer nóg twee profclubs naar Zeeland. Op 11 augustus spelen de U16's en U18's van AA Gent en Sparta Rotter dam in West- dorpe tegen el kaar. De U16's spelen om 14.30 uur, de U18's om 17.30. Finn Kribbe jaagt zijn dromen na Menno Kole Goes Finn Kribbe in zijn woon plaats GoeS. FOTOMARCELLEDA- VIDSE - Renate de Leeuw, moeder van Finn Kribbe Het driebandenteam van 3BSD - Driebanden Schouwen-Duive- land - is niet meer. De club, op richt door Gerard Oele en met Rinus Pankow als grote anima tor, houdt op te bestaan. Joop van den Oudenhoven Zierikzee a 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42