7 Het is het mooiste instrument in de fanfare ik: volgens mij ben ik nog niet aan de beurt. En dan was ik opgelucht. Ik sta gewoon echt niet graag in de belang stelling. Al ben ik er nu voor de ko mende 12,5 jaar wel vanaf." Beschei den of niet, Sander moet toegeven dat hij met zo'n instrument als dit stiekem wel gezien wil worden. „Het is het mooiste instrument in de fan fare denk ik, omdat hij nog zo nieuw is." Hij is dan ook erg zuinig op zijn pronkstuk. „Mijn vorige instrument was altijd vies. Ik kon het wel schoonmaken, maar er was geen eer meer aan te behalen. Ik had zelfs groene uitslag na het spelen, omdat hij zo aan het verslijten was. Dit keer hou ik het schoonmaken goed bij." Zo moeten de buizen er regelmatig uitgehaald worden, zodat ze niet vast gaan zitten. „Ook de ventielen moet je af en toe oliën, omdat je er anders niet meer op kunt spelen. En natuurlijk ga ik er ook regelmatig met een doekje over. Bij dit instrument moet ik maar een keer wrijven als ik een plekje zie, dat was bij het vorige wel anders." De tuba wordt thuis ook altijd netjes opgeborgen in zijn kof fer. „Dan ligt hij goed beschermd en blijft hij langer mooi. Bovendien neemt én zo'n groot instrument én zo'n grote koffer nogal veel ruimte van mijn slaapkamer in beslag." Nog lager Ooit, als hij genoeg geld heeft, wil Sander zelf een blaasinstru ment aanschaffen. „Het zal misschien ook wel moeten, als ik hier ooit wegga. Maar dat is echt nog toekomst muziek, want ik vond mijn auto al duur genoeg. Eerst studeren en dan zien we wel weer verder." En wordt het dan weer een Es bas? „Ik zou ooit nog weieens een Bes bas willen bespelen, omdat die nóg lager klinkt. Maar als ik nog vijftig jaar op dit instru ment mag spelen, vind ik het ook helemaal goed hoor." vrijdag 13 juli 2018 GO veel zelfverzekerder v Sander Smits met zijn tuba. FOTOCAMILESCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39