Brood en beleg voor de bijen Vooral stijging op de Bevelanden en Zeeuws-Vlaanderen VLISSINGEN „Nee, hij wordt niet precies hetzelfde als de vorige, deze wordt iets feller van kleur." Mural- artist Stefan Thelen uit Goes is druk bezig het reusachtige oog opnieuw te beschilderen op de zijgevel van bioscoop Cinecity in Vlissingen. De oorspronkelijke schildering liet los. Volgens Thelen omdat zout en mineralen uit het beton de verf eraf werkten. Met de verf die hij nu gebruikt zou dat niet meer moeten gebeuren. Naar verwachting is de klus over een kleine week geklaard. Vorig jaar augustus meldden ze ten zuiden van de Westerschelde nog dat het aantal uitgedeelde pakket ten was gedaald van 420 naar 375 per week. „Nu zitten we met 450 pakketten zelfs boven dat oude ni veau", zegt coördinator Miriam He- melsoet van de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen. Ook bij Voedselbank De Bevelan den groeit het aantal mensen dat hulp vraagt nog altijd. „Een jaar ge leden zaten we rond de 170 pakket ten, nu boven de tweehonderd", zegt voorzitter Paul Colijn. Het baart hem zorgen dat ondanks de aantrekkende economie nog zoveel mensen afhankelijk zijn van de voedselbank. „Misschien moeten gemeenten en andere instanties die zich bezighouden met werk en in komen toch eens onderzoeken hoe dat komt." Restinkomen Bij de Voedselbank Walcheren be speuren ze de laatste maanden een lichte stijging. Voorzitter Emmy de Kraker heeft daar wel een verkla ring voor. „De gezamenlijke voed selbanken in het land hebben begin dit jaar de normen weer ver ruimd." Alleenstaanden met een restinkomen tot 215 euro komen nu Een jaar geleden zaten we rond de 170 pakketten, nu boven de tweehonderd in aanmerking voor een pakket. Daarvoor lag de bovengrens op 200 euro. Voor een gezin met twee kin deren is de norm opgerekt van 440 naar 470 euro. De drie genoemde voedselban ken zeggen vooralsnog niet in de problemen te komen door het stij gend aantal klanten. „Al is het wel zo dat we de ene keer 20 producten in een pakket kunnen stoppen en een week later misschien maar 16", zegt De Kraker. Supermarkten Om de pakketten goed te kunnen blijven vullen, wordt op de Beve landen wat meer structuur gege ven aan de acties in supermarkten, waarbij aan klanten wordt ge vraagd een product te kopen. „In het verleden gebeurde dat vooral op ad hoc-basis", zegt Paul Co lijn. De voedselbank is volgens hem ook heel erg afhankelijk van acties van bijvoorbeeld scholen of verenigingen die geld of bood schappen inzamelen. Al met al is het elk jaar weer een hele klus om uit te komen in de zwarte cijfers. Met name de ener- gielasten van het pand aan de Mid delburgsestraat drukken zwaar op de begroting. In het verleden nam woningcorporatie RWS die voor haar rekening, maar door strenge landelijke regels mag dat niet meer. In Zeeland ziet enkel de Voedsel bank Schouwen-Duiveland het aantal klanten dalen. Daar worden elke week gemiddeld 38 gezinnen geholpen met een voedselpakket. It e? vrijdag 13 juli 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAN ZEELAND2 FOTO LEX DE MEESTER Meer klanten voedselbanken Zeeuwse voedselbanken krijgen het de laatste tijd weer drukker. Met uitzondering van die op Schouwen-Duiveland zien ze het aantal klanten stijgen. De Beve landen en Zeeuws-Vlaanderen spannen de kroon. Rob Paardekam Goes -Paul Colijn, voorzitter Voedselbank De Bevelanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33