Te sterk engagement doet Pauperparadijs de das om De vloek van Mick Jaaaer 29 LAST MINUTES Voor 50.000 fans in de uitverkochte Johan Cruijff Arena geeft Kensington morgen een van de grootste concerten in de Nederlandse popgeschiedenis. Zanger Eloi Youssef (31) slaapt er al dagen slecht van. „Ik droomde dat ik mijn microfoon kwijt was." voor elk stadion dezelfde geluidsopstelling neerzetten. Wij passen ons wel aan de om standigheden aan, hebben in tensief overlegd met de mensen van de Arena. Inderdaad, we ge bruiken soms versterkt bas- of gitaargeluid en zetten soms galm in. Dat doen we nu bewust minder. De Arena verzorgt die effecten al voor ons." „Ik zie een carrière niet als een parcours waarop het altijd groter moet. We hoeven voortaan echt niet altijd in stadions te spelen. Het lijkt me juist tof om hierna weer kleiner te gaan. Een wat in tiemere setting. Wat we precies gaan doen, besluiten we pas later. Na dit concert staat het schrijven van nieuw materiaal boven aan de agenda." MUSICAL Na het succes van de openlucht uitvoering Het Pauperparadijs in het Drentse Veenhuizen beleeft de musical de komende weken haar overdekte versie in Carré. Voor regisseur en scriptschrijver Tom de Ket aanleiding het verhaal over de 'verheffing' van armen in gestichten in de negentiende eeuw, hoofdstedelijk in te kleuren. Nu is het De Jordaan, de Am sterdamse sloppenwijk, waar Teu- nis en zijn zus Aagje in kommer volle omstandigheden leven en met dwingende hand naar het platteland worden geleid, volgens het plan van de voor zijn tijd tamelijk verlichte generaal-politi- cus Johannes van den Bosch. Het engagement van Tom de Ket (De Verleidersis bekend, de thea termaker schuwt bepaald geen maatschappijkritiek. In Het Pau perparadijs werkt zijn betrokken heid evenwel averechts en lijdt de artisticiteit sterk onder de bood schap. Er worden, nogal geforceerd, parallellen getrokken tussen de destijds inderdaad wel erg in het oog lopende ongelijkheid in de kersverse staat Holland en de hedendaagse, egalitaire Neder landse samenleving. Het recht op 'bed, bad en brood', de vluchtelingenthematiek, de 'schande van de voedselbank in een van de rijkste landen ter we reld' Kreten die aan het einde van de voorstelling de zaal in wor den geslingerd alsof we terug zijn in de jaren 6o en 70, de decennia van het strijdtoneel, waarin de kunst in dienst werd gesteld van holle, marxistisch-leninistische retoriek. Stijlbreuk Dat Het Pauperparadijs muzikaal wordt omlijst door een rockgroep is een stijlbreuk in het licht van de tijd, maar dat hoeft geen bezwaar te zijn. Dat wordt het wel als de klanken dreunend monotoon zijn en geregeld de acteurs overstem men. Van diezelfde spelers blijft ei genlijk alleen Dragan Bakema overeind. Als Johannes van den Bosch, geestelijk vader van De Maatschappij van Weldadigheid, weet hij de idealist en diplomaat genuanceerd tot een geloofwaar dig personage te verenigen. Teunis (Steyn de Leeuwe) en diens lief Cato (Margreet Boers- broek) spelen met veel te veel pa thos. Als verteller is Paul R. Kooij eerder demagoog dan toeschou wer van en commentator op de historische gebeurtenissen. De Ket verdient een compli ment door te breken met het zoet sappige imago van de gemiddelde musical, maar Het Pauperparadijs is een pamflettistische geschiedenis les geworden, bedoeld om óók het publiek te verheffen. En die tijd ligt, gelukkig, achter ons. De Engelsen verloren woensdag in de halve finale van het WK voetbal van Kroatië en de Britten waren er een dag later snel uit toen het ging om de oorzaak. Het was de 'Vloek van Mick Jagger'. De Rolling Stones-voorman heeft al langer de naam bepaald geen geluk te brengen voor de teams die hij aanmoedigt. Op het WK in 2010 was hij samen met Bill Clinton bij de wedstrijd van de Verenigde Staten tegen Ghana: het land van de oud president verloor. Vervolgens moedigde Jagger datzelfde toer nooi Brazilië aan tegen Neder land, waarbij Oranje er met de overwinning vandoor ging. En toen hij een kijkje nam bij zijn eigen Engeland tegen Duitsland, gingen de Britten onderuit. Ook in 2014 ging het mis. Mick moedigde tweemaal Engeland aan en beide keren delfde het land het onderspit. Naar de wedstrijd van Brazilië tegen Duitsland ging hij met zijn Braziliaanse tienerzoon Luca, waarbij het duo 'hun' God delijke Kanaries met 1-7 het schip in zag gaan. De zanger grapte daarover later: „Ik wil de verantwoordelijkheid nemen voor het eerste Duitse doelpunt, maar niet de andere zes." Dinsdag was de 74-jarige rocker bij de wedstrijd van België tegen Frank rijk, waar hij onze zuiderburen tevergeefs aanmoedigde. Toen hij woensdag bij Engeland - Kroatië plaatsnam op de tribune, spraken veel Britse supporters op sociale media al hun vrees uit voor de Vloek van Mick Jagger. En terecht. vrijdag 13 juli 2018 GO Jullie speelden al tien keer in de Ziggo Dome. Kan het na de Johan Cruijff Arena nog gro ter? Het Pauperparadijs in Carré, foto ben van duin Het Pauperparadijs Carré, te zien t/m 5 augustus. Arno Gelder Tip voor voetbalteams die ver willen komen op een WK: houd Mick Jagger op afstand. De voorman van de Rolling Stones roept, wanneer hij op de tri bune zit, een vloek over je af. boek t/m The Royal Military Tattoo 5-daagse busreis - Groot-Brittannië alle data in augustus: gegarandeerd vertrek inclusief tickets voor de late voorstelling van de Military Tattoo Zwitserse Alpen I O-daagse busreis - Zwitserland o.a. treinrit Matterhorn-Gotthardbahn, Montreux, Saas Fee, Zermatt verblijf in uitstekend 3-sterren hotel van 749,- VX oad.nl/BECH03 voor Z. oad.nl/BEGB09 Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 20 16 32 of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29