28 M ANGELA KIJKT TV Babyvoor Barryen Noortje Meisje voor Monica Geuze Mijn salaris mag dan dik onder de balken endenorm zitten, ik heb wel veel creatieve vrijheic De Avondetappe was al een paar afleve ringen onderweg toen ik me ineens realiseerde: ik mis iets. Of, om het in gewikkeld te maken: ik miste dat ik iets miste. Iemand, beter gezegd. Mart. Ik weet zelfs precies wanneer het besef kwam: op de dag van Frankrijk-België, toen de NOS-karavaan was neergestreken op een feeëriek pleintje met bloeiende geraniums en bordje 'antiquaire' in een al even fotogeniek Bretons dorpje. De regie bracht terloops een herenfiets in beeld die quasi-nonchalant tegen een geveltje stond geparkeerd. Zo'n ouderwets zwart geval. En bij dat detail dacht ik aan Mart. Omdat De Avondetappe voorheen voor mij altijd in een paar steekwoorden was te vatten: Mart. Schattig pleintje. Rode wijn. Brandende lantaarn. Oude fiets op de achtergrond. Maar net zo snel als de geest van Smeets door mijn hoofd spookte, vertrok hij weer. Das war einmal. Nu zijn het Herman en Dione. En ja, dat is goed. Zelfs Diones keuze voor bier in plaats van wijn went al een beetje. Ik vraag me af waardoor die omslag is geko men. Heb ik m'n portie Mart gehad met de Olympische Spelen? Is het de gewenning die twee te zien op zijn plek? Of doen ze het echt beter dan voorgaande jaren? Ik meen in elk geval te bespeuren dat de ervaring hun goed doet. Ze zitten en staan er zelfverzekerder dan eerdere edities. Dione heeft het leiden van een gesprek prima in de vingers, switcht soepel tussen stamgasten als Thijs Zonneveld en Rob Harmeling en Herman op locatie. Diens achteloze, tongue-in-cheekpresentatiestijl past precies bij de rol die hij heeft. En belangrijker: ze brengen sfeer. Misschien moeten zij samen ook eens de late night doen tijdens de Olym pische Spelen. Alles valt ineens op zijn plek. Het lijkt alsof de locaties méér vintage-Avondetappe zijn dan voorheen, dus idyllische Franse kastelen en dorpspleintjes om verliefd op te worden. En laat ik ook het uitzendtijdstip niet vergeten te noemen. Een uurtje later dan vorig jaar maakt een wereld van verschil. Het is nu tenminste donker, waardoor de lampjes aangaan en het toch al pittoreske decor nog pittoresker wordt en de kijker onwillekeurig in vakantiestemming komt. Tijd voor een herdefinitie dus. De Avond etappe is: Schattig pleintje. Lampjes. Herman en Dione. En (kleine zucht) bier. Quote van de dag „Ik ben vooral trots. Op ons als band en op het genre rock. Dat een rockband in deze tijd, waarin hip hop en dance de populairste stro mingen zijn, nog zoveel mensen trekt, is geweldig. Vroeger was rock mainstream. Nu zijn we in Nederland met Di-rect en De Staat bijna dinosaurussen geworden. Maar, het genre leeft nog, dat is duidelijk." „Ik bemerk sinds een weekje toch lichte spanning. Ik ben onrustig, slaap slecht en heb rare dromen. Vannacht was ik in mijn dromen in de Arena. Ik liep van het podium achterin de zaal naar het hoofdpodium. Daar merkte ik dat ik mijn microfoon had laten lig gen. Ik voelde paniek opkomen. In de aanloop naar ons eerste optre den op Pinkpop had ik vergelijk bare dromen. Blijkbaar ben ik er erg mee bezig. En Pinkpop is uit eindelijk hartstikke goed gegaan, trouwens." We hoeven voortaan echt niet altijd in stadions te spelen Toen het plan ontstond om in de Arena op te treden, gingen jullie met de hele band naar concerten van de Rolling Sto- nes en U2. Waren dat studie trips voor de eigen show? „We hebben heel goed rondgeke ken, ja. Onze geluidsman was ook mee. Een stadionshow vergt nu eenmaal een andere aanpak dan een concert in de Ziggo Dome. Die zaal is gebouwd voor muziek, is akoestisch makkelijk te contro leren. In de Arena is het vaak een gevecht om goed geluid te krij gen. „Daarom hebben we bij de Rol ling Stones en U2 extra op de technische zaken gelet. De Stones hadden een veel beter geluid dan U2. Dat kwam doordat hun luid sprekers op een andere plek hin gen, zagen we vanaf de tribune. En ook een belangrijke les: niet door elkaar lullen op het podium, want dan verstaat niemand wat." SHOW vrijdag 13 juli 2018 Noortje Herlaar en Barry Atsma verwachten eind dit jaar een kindje. Het wordt de eerste voor de 33- jarige Herlaar, Atsma (45) heeft al twee kinderen uit een eerdere relatie. De acteurs zijn drie jaar samen. SHOW YouTube-ster Monica Geuze en haar vriend, Sparta-voetbal- ler Lars Veld wijk, hebben gisteren een dochtertje ge kregen. Het meisje kreeg de naam Zara- Lizzy Noé. Veld wijk heeft al een zoontje (2). En dat kunnen veel collega's niet zeggen, betoogt radio-dj Jeroen vanlnkel (Radio 5) in Nieuwe Revu. ena voor Cf onze Stefan Raatgever Een Nederlandse rockband die de Johan Cruijff Arena weet te vullen - alleen Kane ging jullie daarin voor (in 2003, met een kleinere opstelling). Hoe voelt dat? Hoe staat het met de zenuwen? Kensingtonzanger Eloi Youssef tijdens een op treden op Paaspop, eind maart, fotoanp 44 —Eloi Youssef Afgelopen maand kwamen er na het concert van Ed Sheeran opnieuw veel klachten over de geluidskwaliteit in de Arena. Jullie gebruiken veel geluidsef fecten. Hoe voorkom je dat het stadion een galmbak wordt? „Ons voordeel ten opzichte van internationale toppers is dat zij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28