BINNEN&BUITEN c Naakt in de tuin BINNEN BUITEN 27 O Y~ VOLLE BAK Hieke klust buiten Zorgvuldig (of iets minder zorgvuldig) ingepakte kofferbakken en volgestapelde achterbanken: we zien ze de komende weken overal. Wij vragen: mogen we even kijken? Leonie Bouw heeft altijd ge zegd: nooit zal ze aan de sleurhut gaan. Haar hele leven niet. „Bij een caravan moet ik denken aan dat tv- programma We zijn er bijna van Om roep Max, met die mensen die hun caravan om de dag van boven tot on der schoonmaken. Dat zie ik mezelf niet doen." Toch staat op deze hete donderdag middag de lightversie van een cara van bij Leonie en Menno op de oprit in Barneveld: een vouwwagen, ge leend van vrienden. Klaar voor ver trek naar de Franse camping bij de Alpe d'Huez waar ze twee weken zullen blijven met dochter Esmee (3) en baby Thomas (1). Hoe spoort die vouwwagen met het burgerlijke imago dat Leonie pro beert te vermijden? „Ik moet toege ven dat het gewoon een handig ding is. De kinderstoel, de driewieler, de parasol, de stoelen: alles kan erin. Een caravan gaat me wat te ver, maar een klapkar vind ik een acceptabele tus senvariant." Onderbroeken De kofferbak inpakken verloopt al ja ren volgens hetzelfde stramien: Leo nie vult de tassen, Menno 'doet' de auto. Al pakt hij wel zijn eigen kle- lÉilPs? dingtas in. Leonie: „Het zal me niet gebeuren dat ik de schuld krijg als hij te weinig onderbroeken heeft mee genomen." Of ze voor het inpakken nog han digheidjes hebben? Leonie kijkt Menno aan met een indringende blik: „Gaan we vertellen over ons Ex- celbestand?" Menno loopt al naar de woonka mer om de laptop met hét grote in- Menno, vertellen we over ons Excelbestand? pak-Excelbestand te halen. Elke kolom heeft een onderwerp - eten, kleding, praktisch - met daaronder de spullen die mee moeten. Het vakje kleurt groen zodra het in een tas zit. Leonie: „Het is misschien mijn rare lijstjes-tic, maar het geeft me rust om te weten dat ik alles heb afgevinkt. Dat ik me niet verschrikt bij Parijs hoef af te vragen of de WIE? stekkerdoos wel mee is." De inpakklus is duidelijk Leonies afdeling, waarmee Menno zich bij voorkeur niet dient te bemoeien. Al moet hij daarvoor soms op zijn tong bijten. „Er is hier iemand (veelbete kenende blik naar de overkant van de tafel) die héél véél mee wil nemen. Twintig pakken luiers bijvoorbeeld. Of twee dozen houdbare melk. Waarom? We gaan niet naar een der dewereldland!" Leonie: „Omdat die melk in Frank rijk niet te drinken is. Wij drinken al tijd thee op de camping. Dan kunnen we de kinderen toch niet verplichten wél die gore melk te drinken?" Enfin. Hobbelen Na het avondeten zal de rit richting Frankrijk beginnen. Menno rijdt. Of hij het nog spannend vindt, duizend kilometer rijden met zo'n hobbe lende vouwwagen achter de station wagen? „Nee hoor. Het lijkt me wel mee vallen met dat hobbelen. Maar ik ben nog maar een pionier in klapkarren- land, dus wie weet zit ik er helemaal naast." Hout, bamboe, wilgen Een band vlechten (Kunst)klimplanten vrijdag 13 juli 2018 GO öchh zonkaoka Jette Pellemans „Er is hier iemand die twintig pakken luiers meeneemt. Waarom?" fotoshodycareman A Menno Bouw: Leonie Bouw Wie: Menno (34) en Leonie Bouw (32) en hun kinderen Esmee (3) en Thomas (1) uit Barneveld. Menno is inkoper bij een groothandel voor hang- en sluitwerk, Leonie doet marketing/communicatie bij een bedrijf in haarden en kachels. Bestemming: camping Le Chateau de Rochetaillée, aan de voet van de Alpe d'Huez, Frankrijk. Hieke Grootendorst klust deze zomer in de buitenlucht. Vandaag: zo zorg je voor privacy in de tuin. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS De tuin is een ver lengde van je huiskamer. De meesten onder ons wil len er lekker beschut zit ten. In een oud kloffie en met ontploft haar, zonder dat de hele buurt je zo kan zien. Desnoods nog lekker in je pyjama, of zelfs in je nakie genietend van de zon. Maar wat als je tuin alleen is afgescheiden met een hekwerk? Daar kijk je dwars doorheen! Geen nood, je creëert ge makkelijk en voordelig meer privacy. Ik heb geen groene vingers, maar dit soort 'groene' klussen vind ik leuk om te doen en pak ik dus ook gewoon aan. Wil je wer ken met natuurlijke materia len? Ga dan voor hout, bamboe of wilgentakken. Ga je voor hout, kies dan een goede kwaliteit hardhout en bedenk goed dat hout altijd werkt. Op den duur kunnen er dus kieren ontstaan. Bamboe geeft een meer Oosterse look. Wilgentakken zorgen juist voor een wat natuurlijker karakter. Mag het ook kunst stof zijn? Dan kun je tussen de mazen van het hekwerk een band vlech ten. Afhankelijk van het type hekwerk kun je kiezen voor een horizontale, verticale of diagonale lijn. Je kunt werken met meerdere kleuren voor een speels effect; boven kies je voor een lichte kleur, en onder voor donker. Kunststof is onderhoudsvrij en licht in gewicht. Je kunt het hekwerk ook laten be groeien met klim planten. Of, nog makkelijker, kunstklimplanten. Deze 'te gels' bevestig je makkelijk aan het hekwerk. Lekker groen, veel privacy én je hebt geen onderhoud. Maar denk ook aan de bijen, en plant elders in je tuin wél echt groen. Nog een laatste tip: overleg altijd even met de buren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27