21 Serviër is op Wimbledon weer ambitieus én recalcitrant Van Vleuten pakt roze trui FLITSEN Als jochie van 7 knutselde Novak Djokovic (31) een Wimbledon- trofee in elkaar, ging voor de spie gel staan en deed alsof hij de be langrijkste tennisprijs had gewon nen. Hij bedacht ook: als het me ooit écht lukt, neem ik op het cen- tre court een hapje uit het gras. En zo ging de Serviër in 2011,2014 en 2015 door zijn knieën om met zijn tanden wat heilige sprietjes los te trekken. „Het smaakte als het zoetst denkbare toetje", herinnert Djokovic zich. „Ik hoop het nog één keer te mogen proeven voor dat ik stop", zei hij deze week op Wimbledon. Een paar maanden geleden leek de vraag relevant of het ooit nog goed zou komen met Djokovic, twaalfVoudig grand slam-winnaar en 223 weken lang aanvoerder van de wereldranglijst. In Londen speelt hij als vanouds. „Dit is zo'n speciale plek, die haalt het beste in je boven." Niet alleen zijn tennis is weer op niveau, ook de scherpe randjes zijn terug. Zaterdag bij zijn vierderon- departij tegen Kyle Edmund ru ziede hij met het publiek, dat de Brit dronken van geluk na de winst van de Engelse voetballers iets te fanatiek aanmoedigde. Dinsdag in de kwartfinale tegen Kei Nishikori kreeg Djokovic het aan de stok met de umpire, die hem eerst een waarschuwing gaf voor het gooien met zijn racket en dus het beschadigen van het gras en voor een tijdsoverschrijding. Klootzak Djokovic moet weer een klootzak worden, zei tenniscommentator John van Lottum eind april tegen deze krant. Hij is één van de wei nigen die beter gaat spelen als hij zo nu en dan tekeer kan gaan tegen het publiek, de scheidsrechter, zijn coach of zichzelf. Het Servische temperament was afgelopen jaar ver te zoeken, Djokovic was vlak en stoïcijns. Hij had ook nogal wat voor zien kiezen gehad afgelopen twee jaar. In 2016 won hij Roland Garros, de enige hoofdprijs die hij nog niet in m... sms de kast had staan. Het was zijn vierde grand slam op rij, Djokovic leek op weg het tennis jaren te gaan domineren. In plaats daarvan viel hij in een zwart gat. Er waren strubbelingen in zijn privéleven en er kwam een hardnekkige elleboogblessure overheen, die hem na zijn opgave vorig jaar op Wimbledon een ope ratie en een halfjaar kostte. Daarna brak Djokovic met coaches Andre Agassi en Radek Stepanek om terug te keren bij Marian UITSLAGEN Vajda. Hij koos voor een nieuw racket en paste zijn servicebewe ging aan. „Ik ben nu fysiek en mentaal in orde, fit, positief en dichtbij mijn gewenste niveau." Exclusieve Lezersreis 4-STERREN hartje centrum emmen BITBURG IN DE ZUID-EIFEL Hotel Emmen Emmen Drenthe f) reiskatern.nl reiskatern.nl vrijdag 13 juli 2018 PC WIELRENNEN Annemiek van Vleuten heeft de roze trui gegrepen in de Giro Rosa. De regerend wereld kampioen tijdrijden won de klimtijdrit over vijftien kilo meter in 46 minuten en 6 seconden. Lucinda Brand werd derde op 2.54 minu ten. Van Vleuten (35) nam de roze trui over van haar teamgenote Amanda Spratt bij Mitchelton-Scott. Spratt staat tweede op 2.53. minuten. De Spaanse motorcou reur Dani Pedrosa zet na dit seizoen een punt achter zijn carrière. De 32-jarige Pedrosa heeft er dan acht tien jaar in het WK wegrace op zitten, waarvan dertien in de MotoGP. Chelsea heeft trainer An- tonio Conté ontslagen. Dat meldden diverse Britse en Italiaanse media. Landge noot Maurizio Sarri is zijn beoogde opvolger. Barcelona heeft de Franse verdediger Clément Lenglet (23) gekocht. Hij komt voor bijna 36 miljoen euro over van Sevilla. Djokovic als vanouds Hij ruziet, klaagt en gooit met rackets. En hij tennist weer als in zijn beste jaren. Novak Djoko vic is helemaal terug. Vandaag wacht in de halve finale een kra ker tegen Rafael Nadal. Rik Spekenbrink Londen WIMBLEDON Vrouwen. Halve finales: S. Williams (VS/25) - Görges (Dui/13) 6-2 6-4, Kerber (Dui/11) - Ostapenko (Let/12) 6-3 6-3. Mixed, kwartfinale: J. Murray/Azarenka (GBr/ WRu) - Rojer/Schuurs (Ned/4) 4-6 7-5 7-5. 3 dagen inclusief ontbijt en 1 x diner f>p Hotel Emmen. Gastvrij en ideaal gelegen. Met gratis parkeergelegenheid voor de deur, midden in het centrum van Emmen, op loopafstand van het mooiste dierenpark van Nederland: Wildlands Zoo Adventure Emmen. Maar natuurlijk zijn er nog veel meer redenen waarom u graag in Hotel Emmen wilt logeren! Als u na het inchecken uw kamer binnenloopt, ziet u direct dat deze modern is ingericht met onder andere een flatscreen televisie, een bureau en een badkamer met douche en toilet. Voor een goed begin van de dag staat er in het hotel-restaurant iedere ochtend een lekker ontbijtje klaar. Aan uw conditie werken? Het hotel beschikt over squash banen, indoor tennisbanen en een 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet fitnessruimte waar tegen betaling gebruik van kan worden gemaakt. Zoals gezegd: u bevindt zich op loopafstand van Wildlands Adventure Zoo Emmen. In dit park worden natuur en avontuur gecombineerd tot een bijzondere ervaring. Sta oog in oog met ijsberen en dwaal door het tropische oerwoud met olifanten en ringstaartmaki's! Er is tevens een spannend speel- paradijs voor de allerjongsten. In de omgeving vindt u het Openluchtmuseum Veenpark, Bezoek zeker ook enkele van de tien Drentse hunnebedden in en rondom Emmen. De bosrijke omgeving leent zich voor een heerlijke fietstocht. Het hotel verhuurt fietsen, dus meenemen is niet nodig; maar mag wel. 1 x hoofdgerecht Actievoorwaarden kortingen €69 per persoon in een 2-persoonskamer, o.b.v. beschikbaarheid met dagelijks aankomst t/m september. Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: t/m 3 jaar gratis, van 4 t/m 11 jaar 50% korting. Toeslag 1-persoonskamer: €22,50 per nacht. Tax en handlingfee: €2 p.p.p.n. ter plaatse te voldoen. Boekingskosten: €15 per boeking. 3 dagen inclusief dagelijks ontbijt, diner en lunchpakket Hotel Eifelstern Bitburg Eifel Hotel Eifelstern bevindt zich midden in het gevarieerde landschap van de Eifel, nabij Luxemburg, op een voormalige Amerikaanse luchtmachtbasis. Het hotel telt 156 kamers, allen voorzien van wifi (tegen betaling), telefoon, satelliet-tv, haardroger, bad of douche en toilet, 's Zomers is het heerlijk toeven in de biergarten waar u een lekker drankje kunt drinken. Vergeet niet het wereldberoemde Bitburger bier te proeven! Dat bier wordthiergebrouwen.Tijdenseenbezoekaan Bitburger Marken-Erlebniswelt leert u alles over het brouwproces en de geschiedenis van dit bier. Daarnaast beschikt Hotel Eifelstern over diverse uitgaansgelegenheden. Waag een dansje op muziek van de jaren '60, zing mee met de modernste hits in discotheek 'Doppeldecker' of 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1x lunchpakket 2 x 3-gangendiner of koud/warm buffet geniet van een heerlijke cocktail in de Fliegerbar. Nabij bevindt zich het zwemparadijs Cascade met overdekte zwembaden, buitenbaden, waterglijbanen en een apart kinderzwembad. Of ga lekker zwemmen en zonnebaden in één van de grote kratermeren, breng een bezoek aan dierentuin Eifel-Zoo in Lünebach of ga met de kinderen een dagje naar het Belevenispark Gondorf. Natuur liefhebbers halen hun hart op in het heuvelachtige en bosrijke landschap met vele natuurparken. Op zoek naar een grote(re) stad? In een half uurtje bent u in Trier. Ook de stad Luxemburg is een aanrader. Binnen een uurtje bevindt u zich al in het gezellige centrum met vele musea's en bezienswaardigheden. een welkomstdrankje gratis gebruik sauna gratis wifi en parkeren Actievoorwaarden kortingen €79 per persoon in een 2-persoonskamer o.b.v. beschikbaarheid t/m 4 augustus en van 28 oktober t/m 14 december. Van 5 augustus t/m 27 oktober is de prijs €85 per persoon. Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 2 kinderen t/m 3 jaar gratis, 4 t/m 11 jaar 50% korting en van 12-17 jaar 30%. Toeslag 1-persoonstoeslag: €30 per arrangement. Boekingskosten: €15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Emmen naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1852 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl NUWEG/ excimJeft... x Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Eifelstern naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1853 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21