voor een dag «ft. Het ministerie van Justitie en Vei ligheid eist dat Defensie in 2022 ne gen pelotons van dertig mensen be schikbaar heeft die binnen zes uur inzetbaar zijn om bij een aanslag of concrete dreiging bijvoorbeeld Schiphol of het Amsterdam Cen traal Station te bewaken. Nu werken politie en marechaus see samen met reguliere eenheden van de landmacht. Maar die hebben al moeite genoeg om getraind en inzetbaar te blijven en kunnen deze 'oproepdienst' er niet meer bij heb ben. „Door missies en andere taken betekent dit dat ze op 'vrije' trai- ningsweken ook nog eens deze zes uur notice to move-verantwoorde lijkheid hebben", stelt luitenant kolonel André van Wijk, die bij de landmacht verantwoordelijk is voor de reservisten. „Dat verstoort het hele proces. Daarom gaan we die bal nu neerleggen bij de Nationale Reserve." De deeltijdmilitairen krijgen in blokken van een week of maximaal twee weken 'beschikbaarheids- dienst', vergelijkbaar met de vrij willige brandweer. „Dat betekent dat zij in die periode geen druppel alcohol mogen drinken en niet te ver van huis mogen zijn", zegt re servekolonel Fulco Stallmann. „Ze moeten immers binnen zes uur klaarstaan voor vertrek op een ka zerne." Het Korps Nationale Reserve be staat nu uit 69 pelotons van gemid deld dertig mensen. In 2022 moeten permanent negen pelotons be schikbaar zijn voor de supersnelle dienst. De eerste drie moeten begin 2019 inzetbaar zijn. P13 Meer weten? Bel 070 30 76 700 ofkijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Rowena Vermeulen uit Oost-Souburg vertroetelt het paard Amore tijdens de Folkloristische Dag op het Abdijplein in Middelburg. Net als Rowena hulden ook vele anderen zich speciaal voor deze dag in Zeeuwse klederdracht. Wie gaan er toch schuil achter deze 'boeren en boerinnen'? Voor meer Tournieuws zie pagina 18 en pzc.nl/tourdefrance ZESDE ETAPPE 1. Daniël Martin 4.13.43 2. Pierre Latour +0.01 3. Alejandro Valverde +0.03 7. Bauke Mollema +zt ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Greg Van Avermaet 22.35.46 2. Geraint Thomas +0.03 3. Tejay van Garderen +0.05 18. Bauke Mollema +1.18 Reservist ingezet bij aanslag Het leger moet bij terreuraansla gen en concrete dreiging reser visten inzetten om strategische locaties te beschermen. Be roepsmilitairen hebben daar geen tijd meer voor. Hanneke Keultjes Den Haag Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. In het weekend nog wat warmer pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND5 FOTO RUBEN OREEL Boek vóór neemt je mee Boek nu een verre groepsreis met extra korting NRV is dé specialist in verre rondreizen. De Groepsreizen Sale geldt voor al onze 64 wereldwijde groepsreizen. Boek nu en profiteer tot 175 korting per persoon. Vertrekken t/mjuni 2019.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1