Corendon Village Hotel corendon Tempel van Azteken ontdekt na aardbeving corendon.nl 023 75106 06 3 13 Defensie investeert in professionalisering van hulpsoldaten bestemming voor je ontdekt! Wij hebben weer een nieuwe ALL inclusive Volgens reservekolonel Fulco Stall- mann is de bereidheid van werkge vers om hun werknemers uit te le nen als de nood aan de man is, groot. „Kijk naar de zoektocht naar Anne Faber in september vorig jaar. Op zondagavond om 18.00 uur kre gen wij een telefoontje met een verzoek om te helpen. Op maan dagochtend stonden er honderd re servisten klaar." De Nationale Reserve moet een steeds grotere rol gaan spelen in de Nederlandse krijgsmacht. Nadat in 2015 het budget voor de reservemi litairen nog plotseling halverwege het jaar op nul werd gezet, wordt er nu geld geïnvesteerd in de verdere professionalisering daarvan. „We hebben de wind mee", zegt luite nant-kolonel André van Wijk, bij de landmacht verantwoordelijk voor de reservisten. „De budgetten zijn verruimd en dat blijft de ko mende jaren zo." Het beeld van reservemilitairen die één weekend per maand met een wapen rondrennen op de hei, is achterhaald. Stallmann: „Het is al lang niet meer Dad's Army." Wel blijft de Nationale Reserve ook in zetbaar voor het leggen van zand zakken bij wateroverlast en voor evacuaties. Daarvoor worden reser visten nu ook opgeroepen. De snelle bewakingsinzet gaat als nieuwe basistaak ook alleen gelden voor die reservisten die dat willen en kunnen, benadrukt Stallmann. Zelf was hij in 1985 dienstplichtig militair. Hij keerde hij in 2003 als reservist terug bij defensie om mee te helpen met de wederopbouw Ik wil meemaken wat de reservisten ook meemaken: werken voor twee bazen van Bosnië. Hij werd, naast zijn werk als organisatieadviseur, ook uitgezonden naar Afghanistan. In middels is Stallmann als hoogste reservist bij de landmacht plaats vervangend inspecteur reserveper- soneel. Beroepsmilitair worden, wilde hij niet. „Ik vind het belang rijk dat ik meemaak wat de reser visten ook meemaken: werken voor twee bazen." Partnerschappen De reservisten moeten een grotere rol gaan spelen binnen de krijgs macht. Stallmann en Van Wijk zouden graag 'strategische partner schappen' zien tussen bedrijven en de landmacht, waarbij defensie leert van het bedrijfsleven en het bedrijfsleven leert van defensie. „We zijn met één bedrijf in een ver gevorderd stadium van het begin nen van zo'n partnerschap", aldus Van Wijk. Voor reservisten die als schilder of bakker werken, wil defensie in overleg gaan met brancheorganisa ties om afspraken te maken over hun inzet. Van Wijk: „In de toe komst zouden we graag zien dat een werknemer die ook reservist is, één contract kan tekenen waarna de civiele werkgever en defensie sa men zorgen voor het salaris en de opleiding." MEXICO-CITY Archeologen hebben dankzij de grote aardbe ving vorig jaar in Mexico-City, een bijna 900 jaar oude tempel ontdekt. Op 19 september 2017 deed een aardbeving met een kracht van 7,1 op de schaal van Richter de Mexicaanse hoofdstad schud den. In en rond de miljoenen stad vielen 370 doden en meer dan 6000 mensen raakten ge wond. Ook het historische erfgoed in en rond de stad was er slecht aan toe. Op de archeologische locatie in Teopanzolco, 70 kilometer buiten de stad, waren twee tem pels zwaar beschadigd. Om de schade beter te kunnen inschat ten, onderwierpen archeologen de kolossen onlangs aan een grondige scan. Op de radarbeelden zagen ze onder de tempels het fundament van een tempel waarvan ze het bestaan niet kenden. Hij is 6 bij 4 meter groot en stamt waar schijnlijk uit het jaar 1150. Daar mee is die zo'n 200 jaar ouder dan de omringende tempels. Hij zou gebouwd zijn door de Tla- huica-stam, een lokale Azteken- samenleving. beste zon-, Z.ee-, strand &- cultusbestemming van Nederland... Nederland kinderen t/m 2 nachten Je verblijf is inclusief: vrijdag 13 juli 2018 Reservist heeft wind mee Reservisten tijdens de zoektocht naar Anne Faber. foto koen laureij Als defensie de Nationale Re serve gaat inzetten om bij terro ristische dreigingen kwetsbare plekken te beveiligen, moeten reservisten daarvoor snel vanaf hun dagelijkse werk in actie kun nen komen. Hanneke Keultjes Den Haag - Fulco Stallmann, kolonel Je leest het goed; met Corendon kun je nu ook vakantie vieren in eigen land. Nu heel Nederland geniet van het mooie weer, hebben wij een fantastische aanbieding voor je. Verblijf in het spiksplinternieuwe 4-sterren Corendon Village Hotel Amsterdam. Zoals je van ons gewend bent; comfortabel en op basis van All Inclusive, zodat het je tijdens je vakantie aan niets ontbreekt. Je verblijft op korte afstand van het centrum van Amsterdam en vlak bij het mooie strand van Zandvoort; de perfecte combi van een citytrip en strandvakantie. 12 JAAR GRATIS Vertrek 18 juli t/m 13 sep. aankomst op zondag t/m donderdag PLAZA per kamer 6 nachten al v.a. €595 Kijk voor andere aonkomstdagen op corendon.nl/amsterdam Uitgebreid ontbijtbuffet Overheerlijke lunch (a la carte) Uitgebreid dinerbuffet (incl. sushi en een chocoladefontein) Afternoon snacks (thee, koffie en koekjes) Alle drankjes tijdens alle maaltijden, incl. bier en wijn tijdens het diner Gratis parkeren Dagelijkse gratis shuttleservice van en naar NS station Schiphol (iedere 30 min.) Incl. shuttleservice naar het centrum van Amsterdam (Museumplein) Comfortabele kamers Speciale kamers voor families met kinderen Smart TV met Netflix op je kamer Binnen 50 min. op het strand van Zandvoort met OV voor slechts 5,46 of in 30 minuten met de auto Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 2 of 6 nachten. Reissom exclusief toeristenbelasting (ter plaatse te betalen), administratiekosten €25 vervoer. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13