M 'Plan haven Kortgene moet over' 9 OUDE BELASTINGKANTOOR VERZAMELPAND Een half uurtje fitnessen tussen het werk door? Of yoga? Het kan misschien in het voormalige belastingkantoor in Goes. „Wij gaan hier een heel nieuw concept neerzetten", zegt directeur Ruud de Baar van Marsaki. De Baar wijst naar een heel, heel lange gang met aan weerszijden veel kleine ruim tes. „Dit is echt een ouderwets kantoor", stelt hij vast. Daar komt de komende maanden verandering in. Het voormalige belastingkantoor moet meer open worden. Het deel direct achter de ingang - aan het stationsplein - is recent al ontdaan van alle tussen muren. In de grote open ruimte die is ontstaan, zit volgend jaar een restaurant. En dat terwijl niet iedereen ervan overtuigd was dat voor het grote gebouw een koper of huurder gevonden zou worden toen de belastingdienst het ruim drie jaar geleden verliet. De verras sing was dan ook groot toen VG-D Vastgoed het pand eind vorig jaar kocht met het doel er een verza- melpand voor bedrijven van te maken. De Goese vastgoedonderne ming Marsaki, onder meer gespe cialiseerd in bouwmanagement, wordt de eerste gebruiker. Ze be geleidt bovendien de verbouwing, rolt het concept uit en neemt straks het beheer van het gebouw voor haar rekening. „In oktober, terwijl de verbouwing nog in volle gang is, gaan we hier zelf als eerste zitten", zegt directeur Ruud de Baar. Dat er een vernieuwend con cept kon worden neergezet, was voor Marsaki reden om in te stap pen. „Voor een standaard kantoor pand hadden we gepast." Het gebouw heet straks De Kop loper. Flexibiliteit is één van de to verwoorden. Ondernemers kun nen er ruimtes huren van 18 tot 6oo vierkante meter. Ook voor kortere perioden. Voor zelfstandi gen zijn er flexruimtes. Ook 'de- Voor een gewoon kantoor hadden we gepast, maar dit is een nieuw concept len' is een belangrijk onderdeel van wat Marsaki voor ogen heeft. Zo komen er onder meer printers, vergaderzalen en misschien zelfs deelauto's voor gezamenlijk ge bruik. Ook niet onbelangrijk: er komt een receptie waar bezoekers fatsoenlijk worden ontvangen. De Baar: „Als we iets niet willen zijn, is het zo'n kil kantoorpand waar je zelf moet uitzoeken waar je moet zijn en nog geen mens hebt gezien als je je bestemming op de tweede verdieping hebt gevonden." Toekomstige gebruikers worden zo veel mogelijk ontzorgd met al lerlei services. Welke dat worden, hangt af van hun wensen. De toe komstige horecavoorziening op de begane grond moet er in elk geval een rol in spelen. Dat wordt overi gens een voor iedereen toeganke lijk etablissement. „We zijn in ge sprek met twee gegadigden", zegt De Baar. „De ene partij wil er een restaurant van maken, terwijl de ander denkt aan een lunchroom." Verder is het de bedoeling het gebouw duurzaam te maken (zo wordt het gasloos) en gezondheid een belangrijke rol te laten spelen. Bijvoorbeeld door het aanbieden van een fitnessruimte of yogales. Volgens De Baar hebben een ad viesbureau en een onderwijsin stelling al verregaande interesse om zich in De Koploper te vesti gen. Hij hoopt de eerste gebruikers in maart volgend jaar te kunnen verwelkomen. Het pand - nu be paald geen schoonheid - wordt ook aan de buitenzijde nog ver fraaid. Dat heeft de Raad van State giste ren besloten in een tussenuit spraak. Door een foutje in het bestem mingsplan is op dit moment niet duidelijk hoeveel waterchalets er in de Landbouwhaven mogen ko men te liggen en ook niet hoe ze geplaatst moeten worden. De ge meente moet eerst dat netjes vast leggen. Muur Delta Marina wil maximaal zes tien van zulke chalets aanleggen. De gemeente vindt dat prima, zo lang ze maar onder een hoek van 45 graden worden afgemeerd om te voorkomen dat er een lange, dichte muur ontstaat. Recreatiebewoner Erik Lont voerde in april onder meer als be zwaar tegen het plan aan dat er theoretisch 726 waterchalets van 7 meter hoog in de havens kun nen komen: 710 in de jachthaven en de eerder genoemde 16 in de Landbouwhaven. De Raad van State gaf hem ge lijk; de gemeente Noord-Beve land moet vastleggen hoeveel van zulke chalets er redelijkerwijs maximaal mogen komen en hoe groot die mogen zijn. Delta Marina wil maximaal zestien waterchalets aanleggen in de Landbouwhaven De gemeente moet verder on derzoeken hoeveel bebouwing er naast de waterchalets en ligplaat sen nog meer is toegestaan en of er wel voldoende parkeerplaatsen worden aangelegd. Tevens maakt het plan voor de Landbouwhaven een reeks jaar lijkse evenementen mogelijk. Maar hoe vaak en hoe groot die evenementen kunnen zijn en hoeveel bezoekers die zullen trekken, is nergens in het plan vastgelegd. Ook dat moet nog ge beuren. De gemeenteraad krijgt daar voor 26 weken de tijd. Daarna neemt de Raad van State een be slissing. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: donderdag 12 juli 2018 'Het moet geen kil kantoor worden' Rob Paardekam Goes Belangstellenden konden een kijkje komen nemen in het gestripte oude pand van de belastingdienst, foto mechteldjansen -Ruud de Baar, directeur Marsaki Jachthaven- en recreatiebe- drijf Delta Marina moet nog zeker een halfjaar wachten met de bouw van waterchalets in de oude Landbouwhaven in Kortgene. Dat komt omdat de gemeente Noord-Beveland eerst haar papierwerk op orde moet brengen. Michiel Bouwman Kortgene m Ook voor kleine karweitjes! Tel: 0113 - 21 66 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59