'SSsT 1 -mm mxma AH mag toch groeien in Burgh-Haamstede Bouw laatste huizen Buzee voor einde jaar Cf 9 ;gjpp FIETSTOCHT 15.000 KILOMETER Sjarel de Kraker vertrok 18 mei uit Burgh voor een fietsreisvan zo'n 15.000 kilometer naar de Chinese hoofdstad Beijing. De PZC volgt hem op die route. Een dikke 3600 kilometer zit er na bijna twee maan den op. Sjarel de Kraker uit Burgh-Haamstede is met een veerpont de Bosporus bij het Turkse Istanboel overgestoken en heeft daarmee het Europese continent verruild voor Azië. „Iets wat ik zelf nog niet hele maal kan bevatten. Het is onge looflijk mooi, maar ook beangsti gend, zoals een avontuur hoort te zijn", laat hij weten. Een groot deel van zijn tocht door de Balkan heeft hij gezelschap gehad van fietsers uit Ierland (Damiën) en Duitsland (Michaël). En na een korte break met zijn zusjes en moeder in Istanboel ('in een huis met een koelkast en een warme douche') is de 24-jarige Burghenaar nu weer helemaal op zichzelf aangewezen. Bovenal geniet hij met volle teu gen van de spontane ontmoetin gen met mens, dier en de fascine rende elementen van de natuur onderweg. Ook al houdt dat in dat je soms wilde honden van je af moet trappen, of dat je je een weg moet banen door een Roemeens landschap dat zwaar vervuild is met plastic zakjes en ander zwerf afval. En dan zijn er ook nog die vermaledijde bergen die je met volle bepakking moet passeren. „Ik maak het onderscheid tussen bergen en heuvels al even niet meer door naar de hoogte van de «Ml: '4 Ui W V' 'VMa berg te kijken, maar naar hoe steil je moet klimmen", schrijft Sjarel op zijn blog vlak voordat hij de Turkse grens oversteekt. „Deze berg gaat zo'n 600 meter omhoog met een percentage van 25 procent. Kortom: zo'n rs procent te veel. Ik puf, kijk niet meer vooruit, maar naar mijn benen. Het is bewonde renswaardig hoe dat stel benen mij al zo ver heeft weten te brengen. Zoveel kilometers trappen zonder te klagen, maar nu schreeuwen ze het uit. Ik luister niet, met alles in mijn macht probeer ik mijzelf in Het is bewonderenswaardi g hoe dat stel benen mij al zover heeft weten te brengen. beweging te houden. De fiets piept, de knieën kraken en enkele scheldwoorden ontsnappen van mijn lippen. Maar ik ga omhoog. Het wordt te veel, ik moet schake len, er staat te veel kracht op de ketting en met een luide klap gaat het mis. Stilstand, ik plof naast mijn fiets in de berm en hap naar lucht. Na enkele slokken water en wat bemoedigende woorden, be gint het hele schouwspel opnieuw. Tot de top bereikt wordt. En die wordt bereikt, net voor zonsonder gang staat de tent en bereikt ook Damiën de top. Michaël had een aanvaring met wat herdershonden en overnacht elders op de berg. Er wordt nog snel een potje pasta ge kookt. Veel gesproken wordt er niet, want de berg heeft al onze woorden verslonden. Bij het het vallen van de nacht ritselen de ten tjes en kraken de slaapzakken nog één maal en zakken we weg in een diepe slaap." Deze maand fietst Sjarel door centraal Anatolië richting Cappa- docia in Turkije. In de noordelijk gelegen stad Trabzon geldt een verplichte stop voor een paar da gen om een visum te krijgen voor Iran. De Albert Heijn-supermarkt in Burgh-Haamstede mag toch uit breiden op de huidige locatie. Een soortgelijke aanvraag vorig jaar werd nog geweigerd door de ge meente Schouwen-Duiveland. Tussentijds is nog eens goed ge keken naar het bestemmingsplan, motiveren burgemeester en wet houders de ommezwaai. Ook heeft eigenaar Roberto van Veldhuizen volgens het college 'helder gemo tiveerd' dat de uitbreiding nodig is om de supermarkt op te krikken naar een niveau dat voldoet aan de eisen van deze tijd. Daarnaast komt er een gezamenlijk onder zoek naar een eventuele verplaat sing van de winkel. Het bezoek aan de Albert Heijn in Burgh-Haamstede loopt in het zomerseizoen op tot 39.000 tot 47.000 bezoekers per week. De smalle gangpaden en onprakti sche, gedateerde aankleding van de winkel sluiten niet langer bij een dergelijk aantal klanten aan, zijn B en W het eens met de supermarkt eigenaar. „De uitbreiding wordt dus vooral ingezet om de druk per vierkante meter in de winkel te verlagen, niet om een veel groter assortiment toe te voegen." ZIERIKZEE Nog voor het einde van dit jaar start de bouw van de derde en laatste fase van de wijk Buzee in Zierikzee. Het Middel burgse bouwbedrijf Bouwgroep Peters gaat de klus voor Zeeuw- land klaren. Peters was ook be trokken bij de tweede fase van de wijk. De laatste fase van Buzee be treft de bouw van 44 huur- en koopwoningen. Het gaat om 32 stadswoningen en T2 woningen met een volledig woonpro- gramma op de begane grond. Dertien van de 44 huizen zijn bestemd voor de verkoop. Fase 3 komt te liggen tussen de Rave- slootstraat, Hofferstraat, Slab- berswerf en D'Aillystraat in. De bouw van deze laatste rits wo ningen heeft lang op zich laten wachten, omdat er eerder geen aannemers beschikbaar waren. De transformatie van de oude wijk plan Buijse naar het huidige Buzee is al een jaar of zes gaande. De huizen zijn ooit gebouwd, vanaf 1947, als huisvesting voor personeel van Zeelandia. Het was tijd voor een drastische vernieu wing van de wijk. Huur- en ver koopprijzen zijn nog niet be kend. Wel kan alvast worden in geschreven. Zie: http://www.bu- zee.nl. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: donderdag 12 juli 2018 SD Sjarel fietst puffend Azië binnen Marcel Modde Burgh-Haamstede A Sjarel (links) met fietsmaatjes Damiën (midden) en Michaël bij de Turkse grens, foto sjarel de kraker -Sjarel de Kraker Marcel Modde Burgh-Haamstede Ook voor kleine karweitjes! Tel: 0113 - 21 66 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57