m S I IT&THI 3 m b Beach Boys Orchestra Psychologie Zomerboek Rockyourbody Rita Reys Cd Tijdschrift Dieetboek ROCK Cd f danseressen enzovoorts. Ieder po dium proberen we de sfeer mee te geven die bij de muziekstijl hoort." Op de eerste editie in 2000 kwa men misschien nog geen honderd mensen af, tegenwoordig trekt het festival al gauw een man of 15.000. Alleen het aantal artiesten ligt dit jaar al veel hoger dan het aantal bezoekers in het eerste jaar. Onder hen arties ten die al achttien jaar op rij in Mid delburg te zien zijn. „Een goed voor beeld is Mental Theo. Dat is ook echt iemand die altijd wel in trek blijft. We hebben een podium, waar de muziek uit de jaren 90 gedraaid wordt. Hier kun je bijvoorbeeld DJ Jurgen en Def Rhymz zien. Maar ook iemand als Mr Polska, die tegenwoor dig heel populair is. Het moet een mooie mix worden, die niet alleen voor de jongeren van de jaren 90 aan trekkelijk is." De voornaamste verandering in de programmering is dit jaar te zien op het hoofdpodium. Lag vroeger de fo cus vooral op house, de laatste jaren is een verschuiving te zien naar house met elementen van onder an dere hiphop. Dylan Priem: „Vooral onder de jongeren is de zogenaamde eclectic erg populair. Eclectic is een soort mix tussen house en muziek stijlen als hiphop en R&B. Op het hoofdpodium zul je dan ook een mix van dj's en livemuziek zien. Een per fect voorbeeld van een artiest die bij dit genre past, is Kraantje Pappie. Hij is echt booming op dit moment in Nederland. Verder ben ik heel blij dat we Paul Sinha op het hoofdpodium hebben staan. Dat is echt een fantas tische zanger en performer. Ook Freddy Moreira wil ik even specifiek benoemen, hij treedt zaterdag op. Twee jaar geleden was hij ook bij ons en had hij een eigen podium. Dat was echt een ontzettend groot succes. Dit jaar heeft hij nog een FunX-award gewonnen, een van de belangrijkere prijzen in de Nederlandse muziek wereld." Het is gewoon een schitter ende mix van allerlei soorten muziekstijlen en het bijbehorende publiek dat hier op af komt Het is duidelijk, in de afgelopen ja ren zijn er bewuste keuzes gemaakt wat betreft muziekstijlen. Is er dan nog wel ruimte voor de andere stro mingen binnen de dancewereld? „Natuurlijk! Genres als bijvoorbeeld hardstyle en techno krijgen alle ruimte bij ons. Op het 'Heroes of House'-podium zien we dan weer grote namen als Erik E en Vato Gon- zalez. Nogmaals, we willen het zo veel mogelijk mensen naar de zin maken. Daar speelt die eerder ge noemde aankleding ook zo'n grote rol in. Mensen moeten echt het ge voel krijgen even helemaal weg van de realiteit te zijn." Wie een kaartje koopt voor City of Dance, zal toegang hebben voor de zaterdag en zondag van het festival. Er is echter ook een vrijdag. Op deze dag, met onder andere een food- truck-festival, is iedereen welkom. Sinds een paar jaar is er ook een cam ping voorzien voor de gasten, met name de buitenlandse. In totaal biedt deze plek aan zo'n driehonderd men sen. City of Dance wordt onder steund door zowel de provincie als de gemeente Middelburg. Het festival is dan ook een mooi stukje Zeeland promotie. „Vorig jaar hoorde ik nog dat Middelburg heel hoog stond in het lijstje van steden dat positieve re clame had gegenereerd in 2027. In het onderzoek stond een speciale ver melding voor City of Dance. Dat is natuurlijk geweldig. Het komt na tuurlijk wel ergens vandaan. De stad staat echt op zijn kop tijdens het hele weekend en komt er fraai uit. Het is zoals gezegd ooit begonnen als dancefestival, maar tegenwoordig kun je het beter een fusion-festival noemen. Het is gewoon een schitte rende mix van allerlei soorten mu ziekstijlen en het bijbehorende pu bliek dat hier op afkomt." donderdag 12 juli 2018 GO Het wereldberoemde Engelse Royal Philhar- monic Orchestra dook de befaamde Abbey Road Studio's in voor een hommage aan The Beach Boys. De surfpop uit Cali- fornië kreeg een speciale behandeling van het symfonisch orkest op The Beach Boys With The Royal Philharmonic Orches tra. De originele zang is gebruikt onder nieuwe arrangementen van het Londense orkest. Verschenen bij Capitol/Emi Records. HKHIimU Het ideale vakantie-tijd schrift voor wie deze zomer aan het strand of zwembad wil luieren en ook iets wil opsteken. Bestrijd het nietsnuttige schuldgevoel met het extra dikke Psychologie Zomerboek 2018. De vakantie-editie van het populairwetenschappelijke tijdschrift telt 132 pagina's doe-het-zelfpsychologie met puzzels, weetjes, tests en de psycho- logiequiz. Ligt 17 juli in de winkel. YOUR BODY Tessa Moorman en Merel Von Carlsburg van The Green Happiness hebben naast hun populaire Your 50 days-boeken een nieuwe dieetgids uit. Rock Your Body: The 28 Day Challenge that will reshape your body, boost your energy save our planet, luidt de titel. Met modellentrainer Jeroen Krak geven ze tips, work-outs en recepten. Verschenen bij The Green Happiness. Ze staat bekend als Euro- pe's first lady of jazz en haar faam reikte ver voorbij de Nederlandse landsgrenzen. Jazzzange res Rita Reys werkte met de grootste jazzartiesten ter wereld en sleepte talloze prestigieuze awards in de wacht. In 2013 overleed ze op 88-jarige leeftijd. Op verzamelalbum Collected zijn nu alle hoogtepunten uit haar carrière sa mengebracht: drie cd's met in totaal 65 nummers. Verschenen bij Universal. City of Dance, vorig jaar, op het festivalter rein aan de Oude Veerseweg in Middel burg. FOTO RICARDO KIEVIT City of Dance: vrijdag, zaterdag en zondag, festivalterrein Oude Veer seweg, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46