De castagnetten klinken door in deze muziek Stones, Reys en Beach Boys 2 GUITAR CONNECTION The Rolling Stones City of Dance Begin deze eeuw was de Streetparade in Middelburg een van de eerste dancefestivals van Nederland. In de jaren erna ontstonden en verdwenen festivals bij de vleet. De Streetparade werd City of Dance en is steeds een stabiele factor gebleven. Dj-collectief brengt mix van stijlen Uitgelicht MUZIEK TOP 3 De gitaar is meer dan een begeleidingsin strument. Veel zangers die zichzelf met enkele akkoorden begeleiden, maken weinig gebruik van de mogelijkheden die de gi taar biedt. Er zijn vele klankschakeringen en toonvormingstechnieken mogelijk. Denk maar aan de vibrato (trillen van tonen), het spelen met plectrum of vingertop, het raspen van de vingernagel over de snaren, het droge aanslaan van de snaar (pizzicato) en het glijden over de snaren. het Zomeravondconcert aan Zee het stuk 'Con- necting Spanish Music', een beeldend verhaal over het verband tussen het nationalisme in Spanje rond de 19de eeuw en de huidige klas sieke gitaartraditie. De gitaristen Ger Oosterha ven en Daniël Antonie namen de cd op met dit verhaal over drie studenten die les kregen van componist, docent en musicoloog Felipe Pe- drell. Deze studenten zouden uitgroeien tot de grote meesters van de Spaanse muziek: De Falla, Turina en Rodrigo. Oosterhaven en Antonie studeerden klassieke gitaar aan het Conservatorium van Amsterdam. Ze hebben de tech niek volledig in de vingers en spelen naast klassiek ook fla menco. Ze wonnen prijzen, volgden spe ciale lessen bij gitaar grootheden en gaven vele concerten. Oos terhaven heeft een muziekschool opge zet in Wageningen. Antonie zette een lesprak tijk op in Huizen, waar hij zowel klassiek als popmuziek doceert. De sfeer van zwoele avonden is voelbaar Granados heerlijke Spaanse dansmuziek. Het gitaarduo schreef arrangementen van deze warmbloedige muziek waarin je de castagnet ten hoort doorklinken. De sfeer van zwoele avonden en de romantiek die in de lucht hangt, is voelbaar. Voor liefhebbers een uitgesproken kans met dit intieme, volbloed optreden. 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Dvd Niet alleen de wereld rondom City of Dance is veranderd in de afgelopen ja ren, ook voor het festival zeifis er veel anders. Begon het Middelburgse festival in 2000 nog als evenement dat puur op dance gericht was, nu zien we een zeer breed scala aan muziekstijlen. Dance is uiteraard niet van het programma verdwenen. Dylan Priem is artiesten manager voor City of Dance en me deverantwoordelijk voor de samen stelling van het programma. „Het hele jaar door bezoek ik festivals in binnen- en buitenland. Ik ga op zoek naar de laatste trends op muziekge bied en kijk welke artiesten interes sant kunnen zijn voor het festival. Mijn vader is achttien jaar geleden op KRIS KROSS AMSTERDAM We steken ontzettend veel tijd in de aankleding van de zeven podia een hele kleinschalige manier begon nen met het festival. In de eerste ja ren was het een echt dancefestival met een parade door Middelburg op de zaterdagmiddag. Zowel de parade als de dancemuziek is gebleven. Ver der is er veel veranderd. Eigenlijk dekt de naam City of Dance de lading niet helemaal. Het programma is ont zettend breed en gevarieerd." Bijna alle muziekstijlen zijn wel te vinden: van rock tot feesttentmuziek en alles wat er tussenin zit. „Bij ons festival zul je een veel diverser pu bliek zien dan bij veel andere festi vals. We richten ons niet op speciale doelgroepen. Eigenlijk behoort ieder een tot onze doelgroep. We proberen voor elk wat wils aan te bieden. In to taal hebben we zeven podia op het festivalterrein. We steken ontzettend veel tijd in de aankleding hiervan. Denk hierbij aan decors met alle mo gelijke kleuren, prachtig aangeklede donderdag 12 juli 2018 GO Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. Wat: Zomeravondconcert aan Zee Waar: Doopsgezinde kerk Aardenburg Wanneer: woensdag 18 juli, aanvang 20.00 uur The Guitar Connection speelt na de pauze van Dit gitaarduo brengt een mix van stijlen. In de 19de eeuw componeerden Albéniz en David Bowie - Welcome to the blackout Toen David Bowie nog springlevend was: een veel be tere registratie van zijn legenda rische tournee uit de jaren 70 dan het destijds uit gebrachte album Stage. Dexter Gordon - In the cave Nog een dode le gende live, saxo fonist Dexter Gordon in de Utrechtse jazz- kelder Persepo lis, door de VARA opgenomen ten tijde van de be roemde albums Go en Our man in Paris. Gene Clark - Sings for you Nog een verloren gewaande ses sie, ook postuum. Getalenteerde liedjesschrijver van The Byrds bewees meteen na zijn vertrek in 1967 dat hij het kunstje niet was verleerd. B De gitaristen Ger Oosterhaven en Daniël Antonie van The Guitar Connetion. Joeke Berg houdt best van de muziek van gisteren en luistert deze week naar The Rolling Stones, The Beach Boys en naar Rita Reys. Stukje bij beetje brengen The Rolling Stones vergeten parel tjes uit hun archief op de markt. In de reeks From The Vault ver schijnt nu de registratie van de show die de hyperactieve Britten in 1999 gaven in San Jose, als afsluiting van hun Amerikaanse No Security-Xournee. De show bevat hits als Jumpin' Jack Flash, Paint It Black en Sympathy For The Devil. Naast de dvd en Blu- ray komen ook een dubbel-cd en driedubbel-lp uit. De dvd verschijnt morgen. nOLUK STONES TROM THE VftULT NO SECURITY. 5. 4TW '11 Even weg van de realiteit Bas Dingenouts 44 Dylan Priem, arties tenmanager City of Dance Een van de acts tij dens deze editie van City of Dance is Kris Kross Amsterdam, bestaande uit de broers Sander en Jordy Huisman en Yuki Kempees. Het dj-col- lectief schotelt het pu bliek een mix van ver schillende muziekstij len voor zoals R&B, soul en house. Met hun remix van de legendarische hit 'Let's talk about sex' in 2016, lukte het ze maar liefst 370 miljoen keer be luisterd te worden op Spotify. In landelijke hitlijsten in Nederland en Engeland weten ze een top-10 notering te behalen. Tijdens City of Dance is het drietal zaterdag te vinden op het hoofdpodium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45