Oostburg legt profclubs in de watten:1 is toch mooi' Antwan Tolhoek heeft best tijd om te genieten 13 Bellen met Antwan vende plek. Ik ging er niet vanuit dat RCT kampioen zou worden. Ik wilde graag hogerop. Ik ken alle spelers van Tilburg en heb mijn ja woord gegeven. Daar houd ik me aan. Al heb ik wel wat spijt", be kende de Terneuzense darter. Basisplaats Door het vertrek van Schoremans komt er een basisplaats vrij voor Wesley Bour. De Middelburger sloot zich dit seizoen aan bij RCT en paste zich snel aan. Bour, die sa men met Schoremans op veel toer nooien uitkomt, keek alvast naar de nieuwe tegenstanders, die uit heel Nederland komen. „Sneek, Weert, Zwolle, Ermelo en Deventer zijn de verste uitwedstrijden Volgens Otten is RCT niet bij voorbaat kansloos. „Maar we kunnen ook zo maar wedstrijden verliezen met een gemiddelde van 100." Basisspeler Kevin Blomme uit Oost-Eeklo (B) ontbrak op de kam pioensreceptie. Behalve het verlies van Schoremans is verder Dylan van de Velde niet meer beschikbaar voor de eerste selectie. Daartegen over staat de terugkeer van Tim Kaijser bij de eerste ploeg, die met vaste scheidsrechter Steven Pau wels en teamcaptain Wesley van Hoeijen vertrouwde namen heeft. „We zouden Belgische toppers kunnen aantrekkenmaar dat kan weer ten koste gaan van de sfeer. Die sfeer is bij dit team altijd goed geweest. Ook in de mindere peri ode. Deze jongens hebben het ge daan en zoveel veerkracht ge toond", verzekerde een trotse Van Hoeijen. Hapoel Haifa was voor Oostende misschien niet de meest aanspre kende tegenstander, maar wel de gelijk de Israëlische bekerwinnaar van het afgelopen seizoen. Een prijs die het trouwens te danken had aan een doelpunt van ex-spe ler Samuel Scheimann, een verde diger die ook over de Nederlandse nationaliteit beschikt. De club die nog tot en met 16 juli in Oostburg traint deed vorig seizoen contac ten voor dit trainingskamp op met de overname van doelman Erne- stas Setkus van ADO Den Haag. In de voorverkoop werden slechts tachtig kaarten voor het duel verkocht. Toch was er uitein delijk nog zo'n 250 man publiek op de been om de derde oefenwed strijd van Oostende op Zeeuwse bodem te aanschouwen. Onder hen natuurlijk vele Belgen. Terwijl men vooraf landgenoot Greg van Avermaet op het grote scherm naast het veld nog even zijn gele trui in de Tour de France had zien behouden, ging het al snel weer over de halve finale van een dag eerder. Ieder verwerkte het verlies op zijn eigen manier, zo bleek. „Na de match eerst nog twee pintjes gedronken en dan pas vertrokken. Des te sneller kwam ik gelukkig in slaap", zo klonk het in sappig West-Vlaams uit de mond van een pensionado. Slaapverwekkend was het oe fenduel tussen Oostende en Ha poel Haifa, waar de Nederlandse doelman Piet Velthuizen tot vorig jaar nog onder contract stond, in eerste instantie niet. Opvallend was dat scheidsrechter Kevin Blom het in de eerste minuten aan de stok had met Oostende-trainer Gert Verheyen, en dat terwijl het spel gewoon doorging. Desalniet temin schoot Nicolas Rajsel Oos tende na ruim twintig mintuten vanaf de strafschopstip naar een 1- o-voorsprong. Een paar minuten later eindigde een volley - na een prachtige aanval - van Sindrit Guri op de paal. Oostburg-captain Arjen Versluijs verkocht gisteravond de kaartjes De tweede helft verliep zoals de laatste twintig minuten van de eerste helft: saai. Ook Richairo Zivkovic (ex-FC Groningen, -FC Utrecht en -Ajax) stond toen in middels binnen de lijnen namens Oostende. Het publiek veerde en kel nog op bij de knappe goal met het hoofd van ex-Club Brugge- speler Brecht Capon (2-0) en de vrije trap van een Hapoel Haifa- speler, die zowat in het nabijgele gen ziekenhuis eindigde. Desalniettemin was de PR-man van Oostburg, Dennie de Wever, tevreden. De Wever: „De laatste keer dat er hier een profclub op be zoek kwam, was in het begin van deze eeuw. Het RKC van Martin Jol. We hopen dat er de komende jaren meer profclubs de weg naar Oostburg weten te vinden. Het is als vereniging toch altijd mooi om te laten zien dat je met z'n allen zoiets aankunt. Onze aanvoerder Arjen Versluijs stond vanavond bijvoorbeeld de kaartjes te verko pen. Dat is toch leuk." „Over het algemeen goed. Het is nog steeds super gaaf dat ik hier nu ben. Het zijn gewoon de beste tweehonderd renners van de we reld die hier rijden." „Het is toch nog wel groter dan ik het me had voorgesteld. Als je tij dens de koers moet plassen, moet je soms gewoon je best doen om een plekje langs het parkoers te vinden waar geen mensen staan. Dat is wel bizar als je een etappe van tweehonderd kilometer hebt.' „Het niveau ligt vooral heel hoog in de Tour. Je ziet dat er heel veel op het spel staat. Normaal zijn er iets van vijftien man die risico's nemen in de finale, hier zijn dat er zo'n honderdtachtig." „Echt goed! Steven Kruiswijk en Primoz Roglic zijn in goeden doen en mijn eigen conditie is ook in orde. Ik kijk natuurlijk al heel erg uit naar de bergen, dat is mijn ter rein. Maar die vlakke etappes ho ren er ook bij. Ik probeer hier ge woon te genieten en te doen wat de ploeg van me vraagt." „Je hebt ook wel periodes dat het minder hard gaat en je daar tijd voor hebt. Vooral in het eerste deel van de etappe." „Af en toe eens een rondje om je heen kijken, hè. Eens even goed kijken waar je nou eigenlijk be land bent. Al die mensen langs het parkoers, dat is super gaaf. Er is ook familie en er zijn vrienden die komen kijken, daar geniet je na tuurlijk van. Ik heb de Zeeuwse vlag al meerdere keren gezien." „Nee, ik ben hier echt voor Steven en Primoz. Ik probeer die jongens zo goed mogelijk te helpen." „Ja, weet je, het is gewoon geen prioriteit. Als het in me zit, kom ik hier nog wel eens terug met mis schien de kans om daar voor te rij den. Maar nu ben ik gewoon hier om de jongens te helpen. Ik denk ook dat het goed is om de Tour nu op deze manier te ervaren. Steven en Primoz doen mee voor een plek in de top tien en een etappezege. Daar wil je voor werken." donderdag 12 juli 2018 voor RCT De grootste teleurstelling was natuurlijk al weggeëbd. Toch ging het gisteren in Oostburg tijdens het duel tussen het Bel gische KV Oostende en het Is raëlische Hapoel Haifa nog veelvuldig over de WK-neder- laag van onze zuiderburen tegen Frankrijk. Tussen alle na beschouwingen door werd er zo af en toe ook nog gescoord. Oostende won met 2-0. Juriën Dam Oostburg Kapiloto Nissim (Haifa, links) haalt haalt Sindrit Guri van KV Oostende onderuit, fotocamileschelstraete Arwin Willemsen Quimper Ha Antwan, je hebt er nu vijf Tour etappes opzitten, hoe gaat het daar in Frankrijk? Is het Tourcircus en alles wat daarbij komt kijken tot nu toe een beetje wat je ervan verwacht had? Heb je al veel dingen meege maakt die je bij andere 'normale koersen' niet meemaakt? Hoe gaat het verder met je? Genieten? Is dat er echt bij met zulke snelheden? En hoe genietje dan? Dan nog iets, je staat momenteel vierde in het jongerenklasse- ment. Is dat iets wat je met een schuin oog in de gaten houdt? Maar mocht die witte trui om je schouders belanden, dan zou je dat niet erg vinden, denk ik. Tijdens de Tour bellen we drie keer per week (op dinsdag, donderdag en zaterdag) met de Zeeuwse renners in de Tour, Marco Minnaard en Antwan Tolhoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40