u O O) 0 O 12 ZE Nick van der Lijke pakt vijf plaatsen De Lange niet op stage bij Katusha Jongste Tim is oudste Tim de baas Hoek slaat slag en haalt Jelle Klap Darters uit Terneuzen beleefden een seizoen om nooit te vergeten. Ze wonnen de titel en werden daarom in het zonnetje gezet. DARTSKAMPIOEN Wielrenner Nick van der Lijke is vijf plaatsen gestegen in het algemeen klassement van de Ronde van Oostenrijk. De uit Middelburg af komstige coureur van Roompot-Nederlandse Loterij eindigde gisteren op de 33ste plaats in de vijfde etappe van de rittenkoers. Het was een succesvolle dag voor de ploeg van de Zeeuw. De ritzege ging namelijk naar Pie- ter Weening. Hij bezorgde Roompot-Neder landse Loterij daarmee de eerste overwinning van het seizoen. Weening was voor niemand bij te houden. Zijn voorsprong op de nummer twee bedroeg 49 seconden. Van der Lijke finishte 4.51 minu ten na zijn ploeggenoot. Thijs de Lange is er net niet in geslaagd om de tweede editie van de Wattmeister Challenge op zijn naam te schrijven, waaraan een stage contract bij WorldTour-ploeg Katusha-Alpe- cin vastzat. De uit Kattendijke afkomstige renner (23) brak in de finaleronde in het Velo- drome in Amsterdam net iets eerder dan Kenny Nijssen uit Haarlem. In de finale van de Wattmeister Challenge werden alle scores van de voorrondes weer op nul gezet. Het wattage werd elke ronde opgevoerd. Lichtgewichten De Lange (55,8 kilogram) en Nijssen (52,5 ki logram) hielden het het langst vol. Nijssen hield het het langste vol. De jongste Tim (Van den Broeke) klopte gis teravond tijdens de Sportvisserloop de iets oudere Tim (Pleijte), die afgelopen weekend nog een trailmarathon liep in Frankrijk. Hij gooide de wedstrijd pas in de afsluitende ronde in het slot. Van den Broeke plaatste een demarrage, die voor Pleijte niet bij te houden was. Door die versnelling liep Van den Broeke naar een winnende tijd van 33 minuten en 8 seconden in Yerseke. Bij de vrouwen stond er geen maat op Moni que Verschuure, die de franse Gaelle Despesel op ruim drie minuten wist te lopen. De thuis- loopster pakte zo op fraaie wijze de zege voor eigen publiek. Jelle Klap komt komend seizoen uit voor Hoek. De verdediger (21) verruilt tweededivi sionist Jong Sparta Rotterdam voor de Zeeuws-Vlaamse zaterdag-derdedivisionist. Bij Jong Sparta was Klap afgelopen seizoen een vaste waarde. Hij speelde 33 van de 34 competitieduels, maar moest toch vertrekken. Hoek sloeg toe en haalde hem binnen. Klap kwam eerder uit voor JVOZ, de jeugd van Willem II, de beloften van FC Dordrecht en Goes. Wielerspel AZ WK Een maand geleden zorgden de darters van Racketcentrum Ter neuzen met het kampioenschap in de overgangsklasse van de Superle ague voor een hoogtepunt in de Zeeuwse dartsport. De hoofdrol spelers beleefden tijdens de kampi oensreceptie in de thuislocatie van het Racketcentrum via videobeel den opnieuw het beslissende mo ment in het rechtstreekse duel om de titel tegen 8-eraf Amsterdam. Fabian de Lange en zijn teamge noten konden geen genoeg krijgen van het filmpje, waarop te zien was dat de Oostburgse darter met zijn beslissende worp een explosie van vreugde ontketende. „Ik moest de laatste partij winnen, anders waren we geen kampioen. Aan druk moet je dan niet denken, want dan gaat het fout. Ik bleef gelukkig koel. Dit moment blijft voor altijd op mijn netvlies staan", glunderde De Lange. Pieter Otten was eigenlijk nog met zijn vriendin op vakantie in Portugal, maar wilde het kapitale slotduel voor geen goud missen. „Ik ben een dag eerder teruggevlogen naar Nederland, want ik wilde bij de belangrijkste wedstrijd van het seizoen zijn. Ik had ook alle wed strijden meegedaan." Het werd voor de darter uit Middelburg in alle opzichten een geslaagd seizoen, want hij pakte ook nog de Zeeuwse titel. „Dit jaar kan niet meer stuk." Wat zijn de verwachtingen voor het nieuwe seizoen, in de hoogste Aan druk moetje niet denken, want dan gaat het mis. Ik bleef gelukkig heel koel klasse van Nederland? „De hoofd klasse is een flinke stap omhoog. Je speelt tegen de nationale top. Er de graderen drie ploegen, dat maakt het extra lastig. Ik ga weer regelma tig trainen, want anders red je het niet", meende Otten. Een goed voorbeeld qua niveau is de kampioen van vorig jaar, Prima Darts, die na één seizoen in de hoofdklasse weer is gedegradeerd. „Prima Darts stak er vorig jaar bo venuit. Nu waren de krachtsver schillen gering. We zijn er de laatste zeven wedstrijden in gaan geloven, omdat de beter geklasseerde teams punten verspeelden", aldus Otten. Halverwege de competitie was RCT nog niet in beeld voor de titel. Aanleiding voor Rowdy Schore mans om in te gaan op een aanbod van hoofdklasser Xtreme Sport uit Tilburg. „We stonden op de ze- Molenstraat 5, 4701 JK Roosendaal t 0165-537889 www.bogersherenmode.nl donderdag 12 juli 2018 WIELRENNEN WIELRENNEN Thijs de Lange, fototopcompetitie ATLETIEK VOETBAL 311 Johan Ris- seeuw uit Ter- neuzen is met 318 punten de winnaar gewor den van etappe 5 van het PZC Wielerspel. André Kramer uit Yerseke leidt het klas sement, met 1472 punten. 21 AZ reist van avond met een selectie van 23 spelers af naar Bruinisse. In de Schouwse ha venplaats trapt de nummer drie van Neder land en verlie zend bekerfina list om 19.30 uur af voor het oefenduel met het Zeeuws elf tal. 1 Jorrit Duininck uit Kloetinge komt de ko mende weken met Oranje uit op het WK La- crosse in Israël. Hij is aanvoer der van de Ne derlandse ploeg. Oranje zit in een poule van drie, met Japan en Noor wegen. Schot in de roos Aector Doorns Terneuzen V.l.n.r: Pieter Otten, Wesley Bour, Rowdy Schoremans, Fabian de Lange, Wesley van Hoeijen en Dylan van de Velde, foto peter nicolai - Fabian de Lange o. KOOPZONI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39