'Sloop speelhal Carrousel' Centrumma Middelburg Emté supermarkt Serooskerke en fysiotherapie Meyers ié 8 verzekering de uitvaart verzorgde X 1UII V Hl F'1 ÏÏV 'Wat mooi dat DELA ook zonder Het Zeeuwse Land Zeeuwland bedankt, mede namens de bewoners: voor hun hulp bij de brand in appartementengebouw Herdershof Het zou het mooiste zijn om ook Residence Maritime aan de Oranjedijk te slopen om de juiste maritieme, historische sfeer rond het Arsenaalplein te krijgen. Maar oud-wethouder Henk de Haas van Vlissingen, bewoner van de aangrenzende Zeilmarkt, beseft dat 'sloop van de galerijflat niet haalbaar zal zijn'. Hij hoopt dat op de plaats van speelhal Carrousel wel vervangende hoogbouw ver rijst, die de 'omgeving meer respec teert'. Dat is de 'enige mogelijkheid om een fout uit het verleden te cor rigeren', schrijft De Haas in een open brief aan B en W en de ge meenteraadsleden van Vlissingen. Medeschuldig De Haas reageert op een pleidooi van het pas opgerichte Comité Vlis singen Beschermd Stadsgezicht. Hij geeft ruiterlijk toe dat hij als wethouder destijds zelf 'mede schuldig was aan de fout uit het verleden'. Onder zijn bestuurlijke verantwoordelijkheid is een klap gegeven op plannen voor Residence Maritime. De Haas probeerde des tijds wel om de galerijflat een iets ander 'gesloten' aanzicht te geven. Maar, betoogt hij, de besluitvor ming was destijds al in een te ver gevorderd stadium. Ook moest het toenmalige gemeentebestuur snel een besluit nemen om geen rijks subsidie mis te lopen. Bij het ont wikkelen van een nieuwe visie moet eventuele nieuwbouw op de plaats van de Carrousel voldoen aan architectonische eisen die recht doet aan de maritiem-historische omgeving. Ook wil De Haas het huidige ge meentebestuur meegeven dat nieuwe gebouwen niet te massaal worden. Dat wil zeggen dat ze bin nen de bestaande rooilijnen (de grenzen tussen private en publieke grond) moeten blijven en niet ho ger de lucht in zouden moeten rei ken dan Residence Maritime. IN DE REGIO Expositie in Kunstwacht Goede Doelen Markt Storytrail Vrijdag 1 3 juli 14.oo -22.oo uur boulevard Vlissingen DEEA donderdag 12 juli 2018 A Trude Waasdorp, Ineke Weug en Tanja Snijders (van links naar rechts) van Comité Vlissingen Be schermd Stadsgezicht aan de Zeilmarkt, met op de achtergrond het Arsenaalplein met Carrousel en galerijflat, foto lex de meester René Hoonhorst Vlissingen VEERE Yvonne en Eva Oyevaar zijn tot en met maandag met hun kunstwerken te zien in Galerie Kunstwacht. Daar stellen zij hun wer ken van glas en ke ramiek dagelijks tentoon. Van 11.00 uur tot 17.00 uur kan men gratis binnenlopen. De galerie is te vin den aan de Oude straat 38. WESTKAPELLE Zendingscommissie Protestantse Ge meente Westka- pelle houdt morgen een Goede Doelen Markt. Deze be staat uit de verkoop van boeken, een rommelmarkt, de verkoop van lekker nijen, de verkoop van zelfgemaakte spullen en nog meer. De markt duurt van 10.00 tot 17.30 uur. De opbrengst gaat naar het goede doel. MIDDELBURG Stadsavonturen houdt vanaf morgen tot en met zondag de Zeeuwse Vertel dagen van Stads avonturen. Verha lenverteller en gids Johannes zal tij dens de stadswan deling met passie en humor vertellen over de stad. Vrijdag zal de wan deling plaatsvinden in Middelburg, za terdag in Goes en zondag in Zierik- zee. De wandelingen beginnen steeds om 14.00 uur. De kosten bedragen twaalf euro per per soon, kinderen be talen 6,35 euro. Reserveren is noodzakelijk en kan via de website sto rytrail.nl. OPEN DAG SCHEEPSWERF ARNEMUIDEN De Historische Scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden houdt zaterdag een open dag. Tus sen 14.00 en 17.00 uur is de werf te bezoeken. Belangstel lenden kunnen dan onder meer zien hoe een schip wordt ge restaureerd. Het gaat in dit geval om het Seepaerd, een hoogaars die in 1941 op de werf werd gebouwd. Verder zijn er allerlei activiteiten en demonstraties zoals smeden, net ten boeten en het buigen van planken met behulp van vuur. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Zeeuwland Volg Zeeuwland op Twitter en/of Facebook: (fZeeuwlandinfo ffi /Zeeuwland Wilt u weten wat de talloze mogelijkheden zijn rondom een uitvaart, ook wanneer u niet of elders verzekerd bent? Bel voor een persoonlijk gesprek 0165 30 30 53. Wij helpen u graag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36