"U 4) 0) 4> -Q 4 6 Ze zijn een typisch voorbeeld van 'twee handen op een buik', Liesbeth Valk (38) en Elze Hendriks (37) uit Kortgene. Sinds anderhalf jaar zijn ze onafscheidelijk en blijft niets tussen hen onbesproken. ZOMER 2018 LIESBETH EN ELZE Liesbeth is de eerste die ik spreek als ik wakker word en de laatste als ik ga slapen WAT IS ER TE DOEN? Markt, Breskens Folkloristische dag, Middelburg Wandeling, Oostkapelle Beachvolleybal, Vlissin- 9 en Zomerzeilen, Wemeldinge Zeebenenfietstocht, Westenschouwen Demonstratie glasblazen, Breskens Rondleiding Abdijcomplex, Middelburg Wandelen, Cadzand-Bad Orgelconcert, Middelburg WIE IS JE BESTE VRIENDEN WAAROM? ee allereerste ont moeting tussen de i twee vriendinnen lis al een aantal jaar r geleden. Hoeveel jaar precies, daar komen de twee niet helemaal uit. „Ik denk dat het vijfjaar geleden is", zegt Liesbeth. „Ja, zoiets denk ik ook", zegt Elze. „Het moment weet ik in ieder geval nog precies. We waren in een café hier in het dorp en ik was mijn toen malige vriend kwijt. Ik ging even zit ten en raakte toen aan de praat met Liesbeth." Liesbeth vult aan: „Ik zei, hij komt straks wel weer voorbij. In de tussentijd kun je gewoon leuk doen." Elze: „En toen was ik mijn vriend min of meer vergeten, want het was gelijk heel gezellig met Lies beth!" De twee verliezen elkaar daarna ja renlang uit het oog. Tot ongeveer an derhalfjaar geleden, als ze elkaar in het dorp tegenkomen. „Toen vroeg Elze of ik op haar verjaardag kwam", zegt Liesbeth. „Vanaf toen was het 'aan'." Ze grinniken. „Wat kinderlijk eigenlijk zeg, 'kom je op mijn ver jaardag?'" WhatsApp Kinderlijk of niet, vanaf dat moment zien ze elkaar steeds vaker en ont staat er een hechte vriendschap. Liesbeth: „In het begin lieten we nog niet echt het achterste van onze tong zien, maar nu weten we echt alles van elkaar." Onmisbaar in hun vriendschap zijn WhatsApp-spraak- berichtjes. „Daarin bespreken we de meest gênante en labiele acties van elkaar", zegt Liesbeth lachend. „Die berichtjes neem ik soms ook gewoon op de wc op", bekent Elze. „Dan hoor je op de achtergrond dat ik aan het plassen ben. Bij Liesbeth kan dat." Elkaar een dag niet spreken is echt not done. Elze: „Ze is de eerste die ik spreek als ik wakker word en de laat ste als ik ga slapen. Als ik een dag geen spraakbericht heb ontvangen, voelt het alsof ik Liesbeth ook niet gesproken heb. Die berichten zijn zo donderdag 12 juli 2018 GO TIP 1 Zowel op het Spuiplein als op het Oranjeplein is het vandaag markt in Breskens. Van 8.00 uur tot 12.00 uur is het weekmarkt op het Oran jeplein en van 11.00 uur tot 19.00 uur is het op het Spuiplein te doen. TIP 2 Het ring- en sjezenrijden op en rond het Abdijplein is traditie op de Eerste Folkloristische Dag in Mid delburg. De manen en staarten van de paarden zijn kunstig ingevloch ten en de sjezen zijn versierd met bloemen. Verder lopen er genoeg mensen rond in Zeeuwse kleder dracht. Een leuk dagje terug in de tijd in Middelburg! Tijd: 09.00 uur tot 17.30 uur Ringrijden. TIP 3 Elke donderdagavond in juli en au gustus wordt er een wandeling met een gids door Oostkapelle georga niseerd. Tijdens de anderhalf uur durende wandeling worden er ver schillende verhalen en wetens waardigheden over Oostkapelle verteld. Vertrek om 19.30 vanaf de Dorpskerk, bij infopunt 't Wachter- tje, Waterstraat 1. Kosten voor vol wassenen zijn €2,00 en kinderen tot 18 jaar betalen €1,50. Opgeven kan tot 18.00 uur vandaag via info@wroostkapelle.nl TIP 4 Ai an het Badstrand bij Zandpavil- joen Pier 7 in Vlissingen wordt van avond weer een beachvolleybal- avond georganiseerd. Aanvang is om 19.00 uur en het eindigt rond 21.00 uur. TIP 5 Vanaf vandaag tot en met 16 au gustus zeilt de SailForce op dins dag, woensdag en donderdag uit om 14:00 vanuit de haven van We meldinge. Schipper Marco neemt je mee op de Oosterschelde op een modern kajuitzeiljacht. Ervaar zelf zeilen, sturen en natuurlijk ook de prachtige natuur om je heen. Meer info op www.zeilenzeeland.nl TIP 6 Een fietstocht die wel 6 overtoch ten met zich meebrengt, waarvan 4 met eigen spierkracht! Onder an dere over de stormvloedkering en de Veersedam. De start van de fietstocht is om 11.00 uur. Meer in formatie op www.jantrampoline.nl TIP 7 Aan Dorpstraat 10 vindt van 11.00 uur tot 12.30 uur een demonstratie glasblazen plaats. Ook worden er andere glastechnieken tentoonge steld. TIP 8 De abdij van Middelburg die rond 1100 gesticht is, is vandaag te be zoeken van 11.15 tot 12.45. Vandaag de dag wordt de abdij nog altijd ge bruikt als zetel van de Staten van Zeeland. Tijdens de rondleiding zie je de Statenzaal, de crypte, de kloostergangen, de kruidentuin en de Koorkerk, Nieuwe Kerk en Wan- delkerk. Voor meer info: www.vvvzeeland.nl TIP 9 Een rondleiding speciaal voor vol wassenen door Cadzand-Bad. Met het oog op de veranderingen die deze plaats doormaakt, wordt er met een gids ook aandacht ge schonken aan de geschiedenis en het ontstaan van het dorp. Cad- zand verandert, maar de haaien- tanden en Bad zullen blijven. Meer informatie: www.vvvzeeland.nl TIP 10 Aan de Oosterkerkplein 1 vindt van daag een orgelconcert plaats door Martien de Vos uit Ooltgensplaat. Martien de Vos is orgelstudent aan het Rotterdams Conservatorium en won in 2017 het Ambitus Orgelcon cours. Orgelconcert. Kunnen jullie nog zonder el kaar? Liesbeth: „Nee, dat maakt mijn leven een stuk leger." Elze: „Ik denk dat je altijd zonder elkaar kunt, maar ik zou het echt niet meer willen." Wat is het be langrijkst om BFF's te blij ven? Liesbeth: „Datje je leven kunt delen met ie mand." Elze: „De ver trouwdheid waarmee je met elkaar omgaat, denk ik." 'We weten echt alles van elkaar' Marieke Kesteloo -Elze Hendriks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34