5 Aanhouding schietpartij Afsluiting N59 gaat niet door Bij nader inzien BUITENBEELD VITRINEKASTJES IN GROEDE Groede staat vol met minigaleries. Aan twaalf gevels hangen al vitrinekastjes waarin 24 uur per dag kunst te bekijken is. Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Kunst is voor ieder een", verklaart initia tiefnemer Aad Spek snijder uit Groede. Maar dat zijn idee voor BuitenBeeld, zoals de vitrine kastjes heten, zo omarmd zou worden, had hij niet kunnen be denken. Het begon met één kastje naast zijn boekenwinkel Duo Duo Boek en Beeld, twee jaar geleden. Aad is een kunstliefhebber en geeft met uitgeverij Duo Duo kunstboeken uit. Jacob Faas uit Groede timmerde het eerste exemplaar van zestig bij tachtig centimeter, waar Aad een kunstwerk in hing. Dat bleef niet lang onopgemerkt, op de hoek van de Molenstraat en het historische Slijkstraatje komen op een dag heel wat mensen voorbij. „Het be stuur van de Grote Kerk vond het ook leuk", blikt hij terug. Er werd een kastje van dezelfde afmetin gen besteld, dat een prominente plek kreeg naast de ingang van de kerk. „Mensen zeiden daarna: 'Dat is leuk, dat wil ik ook aan mijn huis." En zo geschiedde. In twee jaar tijd is BuitenBeeld gegroeid van één naar twaalf kastjes bij kerk, woonhuizen en bedrijven. „Ze hangen voor tachtig procent bij particulieren, die dat kastje zelf bekostigen." Ook ijssalon Fonteyn doet mee, in de zaak hangen wis selende werken. Origineel De kunstenaars vinden de manier van exposeren origineel. Zowel jong talent als gevestigde namen lenen hun werk graag drie weken uit. Er is elke keer een ander thema, nu is dat 'debutanten van toen en nu'. Er is werk van Kor Bekker, Carel van Hees, Lydia Ne- derlof, Ton Orth, Sarah van der Pols, Anne van Toor en Thijs Wol zak te zien. „Ook oudere kunste naars kunnen debutant zijn, als ze in de loop van hun carrière totaal anders zijn gaan werken", legt Aad uit. Hij benadert kunstenaars veelal zelf. Hij heeft een groot net werk omdat hij vroeger ook gale rie Duo Duo in zijn voormalige woonplaats Rotterdam had. Na drie weken wisselt de expo sitie, die elke keer feestelijk wordt geopend. „Op vrijdag om vijf uur 's middags." Aad zorgt dan dat één of twee kunstenaars aanwezig zijn en loopt met de aanwezigen langs de kastjes. „Ik vertel dan iets over de kunstenaars." Die route door het dorp wordt steeds langer en is inmiddels uitgegroeid tot een heuse kastjeswandeling. „In het begin deden we uitnodigingen in een envelopje in de bus bij een paar mensen, waarvan we dachten dat ze het leuk zouden vinden." Inmiddels beheert Jacqueline, de vrouw van Aad, een mailinglijst die steeds langer wordt. Er bellen al mensen van elders uit het land om te vragen of ze met een groep langs kunnen komen op een kast jeswandeling en Aad is gevraagd voor zo'n wandeling tijdens Groede Festival. Jacqueline: „We worden ook aangesproken op straat, of we van 'de kastjes' zijn. Heel leuk, het begint echt te le ven." Er is voor Aad wel een grens: „Bij vijftien kastjes, dus er is nog plaats voor drie." neemt je mee r 64 groepsreizen al vanaf QQQPP. neemt je mee donderdag 12 juli 2018 TERNEUZEN De politie heeft dinsdag een tweede verdachte aangehouden voor de schietpartij die op 1 juli plaatsvond in Terneu- zen en waarbij een Belg gewond raakte. De schietpartij gebeurde aan de Schuttershofweg. De daders, vier mannen, schoten op een 21-jarige man Belg uit Sint Niklaas. Ze beroofden hem en gin gen ervandoor. De politie wil niets kwijt over de identiteit van de verdachte vanwege het on derzoeksbelang. De man zat voor een andere zaak vast in het cellencomplex in Middelburg en is aange houden. Eerder werd al een 18-jarige Terneuzenaar op gepakt. BRUINISSE De afsluiting van de rotonde tussen de N59 en de Philipsdam bij Bruinisse komend week einde gaat niet door. Rijkswaterstaat heeft laten weten dat de geplande werkzaamheden door 'lo gistieke problemen' niet kunnen worden uitgevoerd, meldt de gemeente Schou- wen-Duiveland op de web site. Het werk is verplaatst naar vrijdag 7 september vanaf 20 uur tot maandag 9 sep tember 6.00 uur. Het asfalt op de rotonde wordt ver vangen en de middengelei der is tevens aan vernieu wing toe. De aansluitende parallelwegen zijn dan ook dicht. MIDDELBURG In het arti kel over zonnepanelen, gis teren in de krant, is een fout geslopen. De eigenaar van 24 zonnepanelen bere kende dat hij jaarlijks 6600 kWh elektriciteit zou kun nen oogsten. Dat berust op een misver stand. Zijn systeem heeft een vermogen van 6600 Wattpiek en een geschatte jaarlijkse opbrengst van zo'n 5300 kWh. Hij zit nu al op 5500 kWh terwijl het jaar nog niet ver streken is. Verder is de terugverdien- tijd langer dan normaal, circa acht jaar, vanwege keuzes om op termijn gas- loos te wonen. Kunst is voor iedereen Sophie Stockman Aad Speksnijder laat een werk van Ton Orth zien. foto peter nicolai Vanwege de jaarmarkt wordt de volgende expositie op donder dag 26 juli geopend. Onze 64 wereldwijde groepsreizen zijn populair. Boeiende reisroutes, inspirerende ontmoetingen, prima hotels, Nederlands sprekende reisleiding, gegarandeerd vertrek en altijd een scherpe prijs. Vertrekken t/mjuni 2019. Java Bali Groepsreis 17 dagen, alvanaf Onze meest populaire rondreis over het grote, veelzijdige Java en het lieflijke Bali Divers Zuid-Afrika Groepsreis 21 dagen, al vanaf Van Kruger tot Kaapstad, al het bijzondere van Zuid-Afrika zit in deze reis Klassiek China Groepsreis 18 dagen, al vanaf Ontdek de rijke geschiedenis van eeuwenoude dynastieën Ecuador de Galapagos Groepsreis 18 dagen, al vanaf Imposante natuur, indiaanse culturen, koloniale steden en zien wat Darwin zag West-Amerika Compleet Groepsreis 20 dagen, al vanaf Van duizelingwekkende wereldsteden tot fabelachtige nationale parken, zo mooi is Amerika Volop inspiratie en veel meer (groeps)reizen? Ga naar nrv.nl Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Boek vóór

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33