u Ook mooi: Djokovic - Nadal 23 TENNIS WIMBLEDON Aan het gemijmer over een nieuwe Federer- Nadal als affiche voor de Wimbledon-finale kwam gisteren een abrupt einde. Ook de koning van het grastennis heeft wel eens een slechte dag. komt dus niet van een memorial day, zondag. Tegen alle verwachtin gen en logica in eindigde Wimble- don voor Federer gisteren in de kwartfinale. Anderson, een hoekig servicekanon van 2,03 meter, bleek een onverwacht obstakel. En dus bleef op Wimbledon de laatste Fe derer - Nadal die van tien jaar gele den. En hebben beiden elkaar dit seizoen dus ook nog steeds nergens bestreden. Wind Na een probleemloze eerste set voelde Federer in het tweede be drijf al: dit is niet mijn dag. Voor het eerst in drie jaar stond hij niet ge programmeerd op het Centre Court, maar op baan 1. Daar lag het volgens Federer niet aan. „De rally's gingen niet zoals ik wilde. Mis schien kwam het door de wind, of ik had gewoon een slechte dag. Na die eerste set voelde ik me nooit meer 100 procent." Federer noemde zijn spel 'gemid deld, niet slecht'. Maar voor een 'ge middelde' Federer maakte hij wel veel vreemde fouten. Hij lepelde fo rehands meters uit, joeg backhands in het net, raakte ballen op zijn frame en miste volleys die hij nor maal gesproken met links en de ogen dicht weglegt. Maar ook een matige Federer krijgt zijn kansen. Op 5-4 in de derde set zelfs een matchpoint, maar Anderson werkte het weg en plaatste vervolgens zelf een beslis sende break op Federer. Dit is verschrikkelijk. Maar je hebt van die dagen... En de Zuid-Afrikaan ging daarna alleen maar beter spelen. Hij ramde het krijt van de lijnen met zijn mo kerslagen van services en als het toch tot een rally kwam, nam hij ook daarin het initiatief met loei harde slagen die Federer steeds een paar centimeter verder naar achte ren duwden. Met een percentage van 86 wat betreft eerste services in won hij de vierde set. Anderson wekte bovendien in het geheel niet de indruk in de war te raken van de glorende kans op één van de grootste tennisstunts van deze eeuw. Als nummer 8 van de wereld en verliezend finalist van de laatste US Open bleek hij erva ren genoeg om kalm te blijven in de zenuwslopende vijfde set. Soepeler Al leek Federer het daarin alsnog te gaan redden, hij ging soepeler door zijn servicebeurten. Eén zwakke game op 11-11 bleek funest. Ander son hamerde de partij probleem loos in het slot. „Dit is verschrikke lijk", zei Federer. „Maar je hebt van die dagen..." Hoe lang het zal duren om de ne derlaag te verwerken, wist hij nog niet. „Misschien een half uur, mis schien langer. Maar het doel is om volgend jaar gewoon terug te ko men." UITSLAGEN HALVE FINALE Kwartfinales vrouwen Een lange slungel met een scheve pet had maling aan het script voor Wimbledon 2018. Kevin Anderson (foto onder), een 32-jarige reus uit Zuid-Afrika, ontregelde gistermid dag de machine die Roger Federer heet. Geen negende Wimbledon- titel voor de 36-jarige Zwitser, geen kans op een historische finale te gen Rafael Nadal. Want dat was waar iedereen naar uitkeek en stiekem op rekende. Nog één keer de twee oude rivalen tegen elkaar in de belang rijkste tennisfinale. De kranten fanta seerden er voor het begin van het toernooi al over. Tot gisteren was er geen vuiltje aan de lucht. Beiden speelden goed, Fede rer was in vier duels niet één keer gebroken. Potentiële dwarslig gers als Alexander Zverev, Marin Cilic en Nick Kyrgios zaten al thuis voor de buis. Misschien dat Novak Djokovic een sta-in-de-weg zou zijn voor Nadal, maar voor Federer lag de weg open. De documen- taire van de BBC over hun onder linge Wimble don-finale van 2008, afgelopen zondag uitge zonden, voelde niet alleen als eer betoon, maar ook als een opmaat naar een nieuw duel tussen de koningen van gras en gravel. Tien jaar na de volgens velen beste tennis- partij ooit ge speeld, door de Spanjaard in de vijfde set met 9- 7 beslecht. Maar het Kwartfinales mannen donderdag 12 juli 2018 De ideale finale komt er (wéér) niet van - Roger Federer (36) Roger Federer heeft stof tot overpeinzen na zijn zwakke slot tegen Kevin Anderson (foto onder), foto's reuters, afp Ciboelkova (Slw) Halve Ostapenko (Let/12) finale Ostapenko Kerber Kasatkina (Rus/14) Kerber (Dui/11) Halve finale Görges S. Williams Bertens (Ned/20) Görges (Dui/13) S. Williams (VS/25) Giorgi (Ita) Finale zaterdag 14 juli Wimbledon Mannen Kwartfinales: Anderson (ZAf/8) - Federer (Zwi/1) 6-2 7-6 (5) 5-7 4-611-13, Nadal (Spa/2) - Del Potro (Arg/5) 7-5 6-7 4-6 6-4 6-4, Djokovic (Ser/12) - Nishikori (Jap/24) 6-3 3-6 6-2 6-2, Isner (VS/9) - Raonic (Can/13) 6-7 7-6 6-4 6-3. Vrouwen Dubbelspel, kwartfinales: Rosolska/Spears (Pol/VS) - Babos/Mladeno- vic (Hon/Fra/1) 7-6 6-3, Melichar/Peschke (VS/Tsj/12) - Begu/Buzarnescu (Roe/15) 5-7 6-4 6-4, Krejcikova/Siniakova (Tsj/3) - Maria/ Watson (Dui/GBr) 3-6 7-6 6-4, Dabrowski/Xu (Can/Chn/6) - Mattek-Sands/Safarova (VS/Tsj) 5-7 6-4 6-2. Gemengd dubbelspel Achtste finales: J. Murray/Azarenka (GBr/WRu) - Middel- koop/Larsson (Ned/Zwe/12) 7-6 6-3, Cabal/ Spears (Col/VS/10) - Haase/Flipkens (Ned/ Bel) 6-3 6-4. LONDEN Van een 'Fedal' in de Wimbledon-finale komt het dus niet, maar voor de halve finale van morgen is er een ander fraai affiche: Novak Djokovic tegen Rafael Nadal. De Serviër, drievoudig winnaar in Londen, zette Kei Nishikori in vier sets opzij: 6-3 3-6 6-2 6-2. De Span jaard, twee keer Wimbledon- kampioen, had tegen Juan Mar tin del Potro meer overwerk. Na bijna 5 uur besliste hij de vijfset ter: 7-5 6-7 4-6 6-4 6-4. Het wordt de 52ste ontmoeting tus sen beiden, Djokovic leidt het onderlinge gevecht met 26-25. Djokovic speelde tegen Nishikori twee sets wisselvallig en daarna twee sets prima. Nadal miste in de tiebreak vier setpunten, maar knokte zich na een 1-2 achter stand knap terug. Het is voor het eerst in zeven jaar dat de num mer 1 van de wereld de laatste vier van Wimbledon haalt. In de andere halve finale ont moet Kevin Anderson de Ameri kaan John Isner. Die bleef ook tegen Milos Raonic ongebroken. Rik Spekenbrink Londen Federer (Zwi/1) Djokovic (Ser/12) Anderson (ZAf/8) Nishikori (Jap/24) Anderson (ZAf/8) Djokovic (Ser/12) Halve finale Halve finale Isner (VS/9) Nadal (Spa/2) Raonic (Can/13) Del Potro (Arg/5) Isner (VS/9) Finale zondag 15 juli Nadal (Spa/2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23