Feyenoord op de pijnbank in Zwitserland 22 Serie A-kenners verwachten veel van nieuwe Juventus-ster Cristiano Ronaldo bij Juventus in de Serie A, de competitie van de hechte laatste linies en de keiharde verdedigers. Kan hij er daar ook meer dan dertig maken? Timo Letschert en Jaap Stam denken van wel. Timo Letschert zit met Sassuolo net midden in zo'n loeizwaar Italiaans trainingskamp in de bergen. Maar hij en zijn ploeggenoten hebben tussen de conditiesessies door ge noeg te bespreken. Het favoriete ge spreksonderwerp: de komst van Cristiano Ronaldo naar de Serie A. „Iedereen hier kijkt ernaar uit. Ze vinden het allemaal geweldig. Die Italianen zijn hartstikke trots dat hij in onze competitie komt te spe len." Letschert puft nog maar eens in het busje dat hem vanuit de ber gen terug naar het hotel brengt. „Traditie hè, die bergen tijdens de zomer. Ronaldo zal er straks ook aan moeten wennen. Maar goed, als er iemand fit is, is het Ronaldo wel." „Van wat ik hoor is er niemand die meer met zijn lijf bezig is dan hij", zegt ook Jaap Stam, die voor Lazio Roma en AC Milan meer dan honderd wedstrijden in de Serie A speelde. „Het siert hem dat hij het in Italië gaat proberen. Hij blijkt toch maar weer een echte sportman die wordt gedreven door prestaties en aandacht. Iemand die compleet wil zijn op alle vlakken." Ronaldo zal zich aanvankelijk een beetje moeten aanpassen, denkt Stam. „Zoals elke speler dat moet als hij in een nieuwe compe titie gaat spelen. Maar daarna denk ik zomaar dat hij er heel veel kan maken. Op het moment dat de trai ner van Juventus precies doorheeft hoe hij het elftal het beste kan laten spelen om Ronaldo heen, zal hij renderen zoals hij dat in Spanje deed." Jaren 90 En dat dertig goals geen onoverko melijk aantal blijkt, bewezen afge lopen seizoen Mauro Icardi van In- ternazionale en Ciro Immobile van Lazio. Beide spitsen scoorden 29 keer, net zoveel als Edin Dzeko het jaar ervoor. Ronaldo's nieuwe ploeggenoot Gonzalo Higuain kwam in 2016 zelfs tot 36 treffers. „Hét bewijs dat het niet zo moeilijk is om als spits hoge aantallen te ha len. Het is anders dan in de jaren 90, toen het razend moeilijk was om veel treffers te maken", zegt Itali aans voetbalkenner David Endt. Juventus krijgt wel een ander ge zicht met Ronaldo, denkt Endt. „Want dat is een club van het col lectief. Eentje die nog nooit is inge richt op één man alleen. Door al die kampioenschappen was Juve al de club waarop werd gejaagd. Dat zal nu nog meer zo zijn. Iedereen wil straks van Ronaldo winnen." De Serie A heeft deze zomer al een kwaliteitsinjectie gekregen. „Vergeet niet dat ook AS Roma en Internazionale flink hebben inge kocht. Ik denk dat de competitie over het algemeen beter is gewor den", zegt Letschert. Stam: „De competitie is de laatste jaren wat achterop geraakt in vergelijking met de Premier League en de Pri- mera División. En dat terwijl het een geweldig land is met een schit terende voetbalcultuur. Ronaldo past daar prima in." En die harde verdedigers dan? „Het is niet zo dat Ronaldo niet weet hoe hij daarmee om moet gaan", zegt Stam. „Op het WK zag je ook veel landen vanuit een geslo ten organisatie spelen. Hij zal zijn momenten moeten kiezen. Daarin is hij de beste, dus dat zit wel goed." Een 3-0 nederlaag tegen Young Boys in de zonovergoten Tissot Arena in Biel. Dan is normaliter de conclusie dat er nog volop werk aan de winkel is voor Feyenoord. En dat is ook zo. Trainer Giovanni van Bronckhorst had echter wel reke ning gehouden met een nederlaag. De kampioen van Zwitserland start volgende week al met de com petitie, waar Feyenoord nog volop in opbouw zit. Bovendien gaf de trainer van Feyenoord volop speel tijd aan jonge, onervaren spelers. Robin van Persie start vrijdag in hetzelfde stadion tegen FC Basel, waar hij gisteren uit voorzorg aan de kant bleef. Twee duels in drie da gen, het zou vragen om problemen zijn voor de ervaren aanvaller. Aankoop Yassin Ayoub bleef ziek achter in het spelershotel. Van Bronckhorst: „Ook missen we nog jongens die aan het WK hebben deelgenomen. En de ervaren spe lers begonnen op de bank." Captain Karim El Ahmadi keert niet meer terug in de Kuip, maar keeper Brad Jones, de middenvelders Sofyan Amrabat en Renato Tapia normaal gesproken wel. De vraag is of ook Nicolai Jorgensen dat nog doet. De Deen speelde geen spetterend WK en de clubs staan niet massaal in de rij, al informeerde eerder het Itali aanse Atalanta nog wel naar hem. De grootste tegenvaller in de voorbereiding is tot nu toe de bles sure van Ridgeciano Haps, die er langdurig uit lijkt te zijn. Door de nieuwe privacywetgeving is Feyen oord niet happig om veel over het blessureleed van de linksback te vertellen. Haps heeft volgens de club 'een beenblessure'. „Hij zal er een groot deel van de voorbereiding niet bij zijn", zei Van Bronckhorst. Calvin Verdonk, de afgelopen sei zoenen verhuurd aan PEC Zwolle en NEC, is toegevoegd aan de eerste selectie. Hij moet met Tyrell Mala ria gaan knokken om een plek als linksback. „Als we straks om de Jo- han Cruijff Schaal spelen en de voorronde van de Europa League ingaan, dan zal de ploeg er staan. We werken nu vooral aan fitheid", aldus Van Bronckhorst. Weening wint in Oostenrijk DeVrijbijlnter gepresenteerd Spratt grijpt de macht in Giro FLITSEN flONHLDO donderdag 12 juli 2018 'Ronaldo kan ook hier veel treffers maken' Nik Kok Rotterdam Feyenoord ging gisteren flink kopje onder in Zwitserland tegen Young Boys (3-0). Trainer Van Bronckhorst zoekt vooral een oplossing voor Ridgeciano Haps, die er voorlopig niet bij is. Mikos Gouka Biel Jean-Paul Boëtius (r) in duel met Kevin Mbabu. foto pro shots WIELRENNEN Pieter Wee ning (Roompot) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Oostenrijk gewonnen. Het was een bergrit met aankomst tegen de flanken van de Grossglockner, de hoogste berg van Oosten rijk. Weening kwam na een solo alleen aan. Op 48 se conden eindigde de Rus Aleksander Foliforov als tweede. De Belg Ben Her mans behield de leiderstrui. VOETBAL Stefan de Vrij werd gisteren bij Internazi onale gepresenteerd. De persconferentie begon op vallend met een vraag over de transfer van Cristiano Ronaldo naar Juventus. „Hoe denk je dat Ronaldo het gaat doen?", vroeg een journalist aan De Vrij, die overkomt van Lazio. „Het is geweldig voor de Serie A. Ik kijk uit naar dit seizoen", aldus de international. WIELRENNEN Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) heeft de zesde etappe van de Giro Rosa gewonnen, een rit die eindigde met een klim naar Gerola Alta. De Australische is meteen ook de nieuwe leider. Ze nam de roze trui over van de Amerikaanse Ruth Win der van Sunweb. Annemiek van Vleuten werd tweede. Real Madrid verhuurt de Marokkaanse verdediger Achraf Hakimi (19) de ko mende twee seizoenen aan Borussia Dortmund. De Franse middenvelder Matteo Guendouzi (19) maakt de overstap van Lorient naar Arsenal. Andrej Jarmolenko (28) verlaat Borussia Dortmund. De aanvaller uit Oekraïne speelt komend seizoen voor West Ham United. Jesse Nispeling (22) is niet opgenomen in de se lectie van de Nederlandse waterpolomannen voor het EK in Barcelona. Hij is de laatste afvaller bij Oranje, dat het maandag opneemt tegen Kroatië. De Ronaldo-shirts vinden al gretig aftrek bij de clubwinkel van Juventus in Turijn. FOTO REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22