'Het over vier jaar beter doen? Modric en co schrijven geschiedenis, ideeënloos Engeland druipt af in halve 18 Trippier volgt David Beckham op 8 Het WK in Rusland krijgt zondag een ontknoping om naar uit te zien. Voor het eerst in de geschiedenis plaatste Kroatië zich voor de WK-finale, ten koste van Engeland, dat zich toch weer gewoon toonde als een land van net-niet. WK VOETBAL RUSLAND 2018 SJOERD MOSSOU in de wetenschap dat het domweg kwaliteit tekortkwam voor de eer ste WK-finale sinds 1966. Over de gehele linie was deze halve finale toch al een stuk minder dan die van een avond eerder tussen Frankrijk en België, vooral in voetbaltech- nisch opzicht. Bovenal was dit een verbeten voetbalgevecht, een slijta geslag, spannend tot aan de laatste seconde. Met name het eerste uur was am per om aan te zien. Kroatië speelde een ronduit slordige eerste helft, Engeland had tactisch controle over het middenveld, maar miste de in dividuele klasse om tot vloeiend aanvalsspel te komen. Dat leidde lang tot een lelijk en weinig opwindend kijkspel, on danks een spetterend en opwin dend begin. Wéér scoorde Enge land uit een dood spelmoment, deze keer al na vijf minuten. We derom was het de traptechniek van Kieran Trippier die het verschil maakte, de rechtsback, in Engeland inmiddels liefdevol gedoopt tot 'de Beckham van Bury'. Schitterend krulde hij de bal na vijf minuten over de muur, zuiver de bovenhoek in: 1-0. Onverdiend kon je de voorsprong bij rust nog niet noemen. Rakitic handelde op slag van rust net te langzaam, maar Kroatië kwam niet verder dan wat schietkansen. Engeland daarente gen had het duel al in de eerste helft De ontknoping in Moskou wordt zondag een wedstrijd van de beste speler van het toernooi, oog in oog met het meest complete landen team van dit moment. Frankrijk- Kroatië, een nooit verwachte cli max van een, over de gehele linie, boeiend en aantrekkelijk WK. Natuurlijk is Kroatië veel meer dan Luka Modric alleen, dat bleek gisteren tegen Engeland wel, maar toch: juist het podium van een WK-finale verdient een prachtige middenvelder zoals hij, de intelli gente stilist uit Zadar, havenstadje aan de Adriatische kust. Modric speelde niet eens zijn beste wedstrijd van het toernooi, maar na rust nam hij de Kroaten wéér nadrukkelijk bij de hand, zijn ploeg als het ware optillend met zijn klasse. De power en kwaliteit van zijn ploeggenoten deed de rest, resulterend in de beslissende goal van spits Mario Mandzukic, diep in de verlenging: 2-1. Ontgoocheld droop Engeland af, Het enige wat de Belgische gouden generatie voetballers niet heeft, is tastbaar goud. Brons misschien za terdag, maar wat maakt het nog uit? De frivoolste ploeg in Rusland was België. Makers van de meeste goals ook, de Belgen. Maar wat is het over zo'n tien jaar nog waard, als er wordt teruggekeken naar het WK van 2018? „Dan zal dit België herinnerd worden als de attrac- tiefste ploeg van het toernooi", zegt Gilles De Bilde, oud-prof van onder meer PSV en het Belgische nationale team. „Een land dat de sympathie heeft van de neutrale kijker, maar met lege handen staat. Eigenlijk zoals Oranje het ook vaak heeft meegemaakt." Dé vraag is nu: hoe gaat het ver der met deze unieke lichting top- spelers? Zet het eens op een rijtje en een aantal dertigers valt op. Vincent Kompany (32), Jan Ver tonghen (31) en Thomas Vermae- len (32). Juist ja, verdedigers die op leeftijd komen. Toby Alderweireld (29) moet de nieuwe defensieve leider worden. Maar wie gaat hem ondersteunen? „Achterin valt er echt een leegte", weet De Bilde. donderdag 12 juli 2018 GO Met zijn openingstreffer voor Engeland bevindt Kieran Trippier zich in goed en bovenal select gezelschap. In de WK-historie was er name lijk maar één andere Engelsman die scoorde uit een directe vrije trap. David Beckham krulde op twee toernooien raak: in 1998 tegen Colom bia (foto, groepsfase) en in 2006 tegen Ecuador (achtste finale). ii.SÏBÏ' «f*?' Oerdrift van Kroaten V @sjoerdmossou Moskou >-v fx Kroatië (wnv) Engeland Drie Belgen die op leeftijd raken: Vertonghen (I), Kompany en Ver- maelen (r), die De Bruyne troost na de halve finale, fotosgetty/belga De teleurstelling is enorm in België na de nederlaag tegen Frankrijk (0-1). Geen wereldtitel voor de 'gouden generatie'. Hoe gaan we ons dit elftal herinne ren, maar vooral: hoe gaat het verder met deze selectie? Daniël Dwarswaard Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18