Geen terreur, maar domme razernij G/att Koster Restaurant HaCarmel™ Vier de zomer! €65,- 13 Zes weken cel voor man die joods restaurant in Amsterdam aanviel Exclusieve Lezersreis Boek nu deze reis op Kras.nL/LR83344 Lange tijd bleef het onduidelijk of Saleh A. een terreurdaad had ge pleegd in december 2018 toen hij, Allahu Akbar roepend, als een be zetene insloeg op HaCarmel. Het kosjere restaurant was op dat mo ment gesloten. Omdat de Amerikaanse presi dent Trump vlak daarvoor Jeruza lem had erkend als hoofdstad van Israël, leek Salehs actie een echte terreurdaad. Tijdens een eerdere pro-formazitting nam hij die arg- waan niet echt weg. Hoewel hij ver ward was, stelden teksten als 'ik ben een vulkaan die op uitbarsten staat' en 'er zal een tweede stap volgen' niemand gerust. Hij zou het nog een keer kunnen doen. Dat laatste denkt de reclassering nog steeds. Niet omdat Saleh een terrorist is, meent justitie, maar omdat zijn leven een puinhoop is en hijzelf verstandelijk niet in orde. Saleh groeide op in Syrië, heeft zijn broer en vader verloren, en vluchtte op een boot, die tijdens de reis om sloeg. Hij is gescheiden en heeft een kind dat hij zelden ziet. Ook blowt hij te veel. Spijt Saleh moet de afgelopen maanden al flink onder handen zijn geno men, want hij maakte gisteren in de rechtbank Amsterdam een rustiger indruk dan voorheen. Hij heeft spijt, zei dat hij zich destijds zorgen maakte over zijn land en dat zijn aanval niks met geloof te maken heeft. „Ik ben geschrokken van me zelf." Wel was hij boos op president Trump. „Hoe moet dat dan verder,? Trump gaat waarschijnlijk nog wel eens iets doen wat u niet bevalt", zei de rechter. Naast zijn celstraf (die hij met 52 dagen voorarrest al achter de rug heeft) legde de rechtbank daarom allerlei voorwaarden op. Saleh moet verplicht worden behandeld. Hij moet begeleid gaan wonen om hem in de gaten te houden en te verhinderen dat hij gaat blowen. Met begeleid wonen kan ook zijn geld worden beheerd en krijgt hij hulp om zijn leven weer op orde te krijgen. En hij moet minimaal 100 meter uit de buurt van HaCarmel blijven. De restauranteigenaren van Ha Carmel menen dat Saleh een ter reurdaad heeft gepleegd. Maar bij Saleh thuis werd niets gevonden wat in die richting wijst. Het Open baar Ministerie en de rechtbank vinden echter wel dat er sprake is van 'een discriminerend aspect' omdat Saleh bewust een Joods res taurant uitkoos. Vandaar dat hij een zwaardere straf kreeg dan die nor maal gesproken bij een vernieling hoort. 2/3/4 dagen Schevemngen Vanaf De wereld is Kras donderdag 12 juli 2018 PC Uiteindelijk ging het dus om een 'licht verstandelijk gehandicapte man'. Saleh A., de Palestijnse Syriër die in december de ruiten van Israëlisch restaurant HaCar- mel in Amsterdam insloeg, moet zes weken de cel in. En die heeft hij er al opzitten. Victor Schildkamp Amsterdam Ir i ii" 1j' j 1" De eigenaren bij de vernielde ruit van hun restaurant. Zij vinden dat Saleh een terreurdaad heeft ge pleegd. FOTOEVERTELZINGA Vertrek van juli t/m 30 september 2018 Hotel op toplocatie Dagelijks ontbijtbuffet Lunch in Beachclub Twins Wie wil er met dit heerlijke weer niet verblijven aan de kust? ziet u het al voor u... Wandelen over de boulevard, luieren op het strand, een rondje in het reuzenrad op de Pier... in Scheveningen hoeft u zich echt niet te vervelen. Met dit arrangement verblijft u in een comfortabel hotel, op nog geen 150 meter van de boulevard inclusief lunch op het strand. Zo viert u vakantie in eigen land! Beachclub Twins Het is heerlijk vertoeven bij Beachclub Twins. Zon- of schaduwplekken, met uw voeten in het zand of gewoon binnen in het restaurant. U kunt hier gaan genieten van een verrassend lekkere lunch. Natuurlijk mag u er eerder heen gaan. Start de dag met een kop koffie op het strand óf blijf na de lunch lekker hangen en sluit de dag af met een heerlijk glas wijn. Het uitzicht over zee verveelt nooit. Badhotel Scheveningen Een eenvoudig maar comfortabel hotel op nog geen 150 meter van het strand. Binnen enkele minuten lopen vindt u vele strandtenten en cafés, de bioscoop en een casino. Pak ook gerust de tram; er is een halte voor de deur. Bezoek het bruisende Den Haag. Hier vindt u de leukste boetiekjes en natuurlijk het Binnenhof. Inbegrepen: verblijf in Badhotel Scheveningen dagelijks ontbijtbuffet 1 x lunch in Beachclub Twins Niet inbegrepen: Reserveringskosten 19,50 (per boeking en verplicht) Vertrekdata en prijs Vertrek van juli t/m 30 september Lezersprijs 2 dagen nu vanaf €65, Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Meer informatie en boeken: ga voor Vier de zomer! naar onze website kras.nl/LR83344 of bel met Kras 088-0885 886 (lokaal tarief) o.v.v. reisnummer LR83344. Deze aanbieding is geldig t/m 26 juli 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13