NYNKE DE JONG Drie Nederlanders gewond na crash met oud vliegtuig 6 Sports Events korting p.p www.sunwebsportsevents.nl/formulel V» 08810 30 750 Column Het ongeluk gebeurde tijdens een testvlucht van het toestel Convair 340 uit 1954, dat naar Nederland zou komen. Het vliegtuig vertrok om half vijf vanaf de luchthaven van Pretoria in Zuid- Afrika. Vol gens Aviodrome-woordvoerder Rosella Passier waren er 19 men sen aan boord, onder wie drie medewerkers van het Aviodrome. Zij maken het volgens een woord voerder naar omstandigheden goed. Over de oorzaak van de crash was gisteravond nog niets be kend. Wel was op een video te zien dat bij het opstijgen rook uit één van de motoren kwam. In de video spreekt de fdmer van vuur. „De cockpit staat in brand", zegt een ander. Het vliegtuig kwam nauwelijks van de grond. Aviodrome reageert geschokt op de crash. „Onze prioriteit ligt nu bij het in veiligheid stellen van alle betrokkenen", meldt het the mapark op Facebook. Luchtvaartmaatschappij Marti nair betuigt zijn medeleven aan de bemanning, passagiers en be trokkenen van de vliegtuigcrash met een historisch Convair-toe- stel in Zuid-Afrika. KLM, de moe dermaatschappij van Martinair, benadrukt wel dat het niet gaat om een toestel van Martinair. W Eigenaar van het toestel is Aviodrome uit Lelystad Na enkele technische werkzaam heden zou het toestel deze zomer naar Nederland vliegen met ver schillende tussenstops, waar het in het luchtvaartthemapark Avi odrome te zien zou zijn. De Con vair 340 zou op 23 juli feestelijk worden onthaald in Lelystad. Het toestel was een geschenk van de Zuid-Afrikaanse eigenaar Rovos Rail aan Aviodrome. KLM had 24 toestellen van dit type in dienst vanaf 1948. Uweet dit misschien niet van mij, maar ik heb een gede gen christelijke opvoeding gehad. Zondagsschool, kinderne- vendienst, catechisatie: ik heb de hele rambam doorlopen. Noem een Bijbelverhaal en ik ken het. Begin een psalm of gezang en dikke kans dat ik mee zing. Inmiddels heb ik het geloof losgelaten, maar eigenlijk gaat het met die chris telijke mores pre cies als met fiet sen: ook al doe je er niks meer mee, je verleert het niet. Op onbewaakte ogen blikken wil ik nog wel eens 'Geest van hierboven' neuriën, zonder dat ik het zelf doorheb. geldt niet alleen voor de liederen en de ver halen. Ook over de le venslessen die je uit die verhalen kunt halen: zorgen voor een ander, behandel de ander zoals je zelf ook behandeld zou willen worden. Een beetje mense lijkheid, een snufje naastenliefde. Het mooie van deze deugden is dat ze niet alleen voor christe nen zijn. Iedereen met een beetje verstand in de bolle kop kan zich waarschijnlijk wel in deze aan bevelingen vinden. Je hoeft niet in een god te geloven om zo in het leven te staan. In de Tweede Kamer zit ten drie christelijke partijen. En twee van die partijen zitten ook nog in het kabinet. Als je in de ministerraad 'Geest van hier boven' inzet, zal zo onge veer de helft Teer ons ge loven' er achteraan kunnen brullen. En wat doen al die christelijke volksvertegenwoordigers wan neer er drie in Nederland geboren kinderen worden uitgezet naar het land van hun ouders, Oe kraïne, omdat ze geen verblijfs vergunning hebben gekregen? Ze grijpen terug op de regels. Op een 'jammer maar helaas'. Dan had den de ouders maar niet zo lang il legaal in Nederland moeten ver blijven. Alsof die kinderen daar iets aan kunnen doen. Wat is de C in je partijnaam dan eigenlijk waard, als je de mense lijkheid uit het oog verliest? Als 'zorgen voor een ander' alleen maar gaat wanneer iemand zich precies aan jouw regels heeft ge houden? Wat wordt je dan? Een soort parttime-christen, enkel en alleen voor je eigen mensen? Geest van hierboven, leer ze alsje blieft geloven. Als je eenmaal de christelijke mores hebt geleerd, verleer je ze nooit CJ3Ö,- voor €95,- p.p. woensdag 11 juli 2018 GO @Nynke Naastenliefde Drie Nederlandse medewer kers van luchtvaartmuseum Aviodrome zijn gistermiddag gewond geraakt bij een vlieg tuigcrash met een historisch vliegtuig in Zuid-Afrika. Eén persoon, met nog onbekende nationaliteit, is om het leven gekomen. Nog eens zestien in zittenden zijn ook gewond ge raakt. Koen Voskuil Pretoria Als je eenmaal de christelijke mores hebt geleerd, verleer je ze nooit. En dat Sunweb Grand Prix van België op Spa-Francorchamps ZONDAG 26 AUGUSTUS 2018 Ticket - Staanplaats Brons y Ongekende Nederlandse sfeer y Incl. toegang tot groot deel van het circuit y Incl. €35,- korting p.p. - voor €149,- p.p. Ticket busreis - Staanplaats Brons y Incl. vervoer per touringcar vanaf diverse opstapplaatsen y Incl. toegang tot groot deel van het circuit y Incl. €35,-korting p.p. Ticket busreis - Max Verstappen Tribune y Incl. vervoer per touringcar vanaf diverse opstapplaatsen y Incl. ticket Max Verstappen Tribune y Incl. unieke goodiebag met T-shirt Hoe ziet de dag eruit? Vanaf een opstapplaats naar keuze vertrekt u naar het circuit. Voor de race kunt u genieten van wedstrijden uit de GP2 Series, Formule 2 en de Porsche Supercup. Om 15:10 uur begint de Grand Prix! Na afloop wordt u teruggebracht naar uw opstapplaats. Tip! Maak het uzelf gemakkelijk en neem bijvoorbeeld een klapstoel en wat te eten en drinken mee. Dit is toegestaan op het circuit. Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6