Even geen eiers meer te koop 'W BHKI 8 Middelburg en Vlissingen zijn nog niet zover ben een vijfjarige overeenkomst die zichzelf verlengt, wanneer deze niet twee jaar voor het einde van de termijn wordt opgezegd. Aanvan kelijk was die datum 1 januari 20t8. Eind 2017 is deze zeven maanden opgeschoven naar 1 augustus. Om- De organisatie die als toegangs poort dient voor burgers met een WMO-hulpvraag, kampt met pro blemen. Het ziekteverzuim is enorm en wat de drie gemeenten van de organisatie verlangen is on duidelijk. In de laatste raadsvergadering ging de Veerse gemeenteraad ak koord met de zogenaamde penteke ning, waarmee de raad in feite aan gaf door te willen gaan met Port hos. Vlissingen en Middelburg, die met Veere samenwerken in Porthos hebben de beslissing vooruitge schoven omdat de gemeenten eerst meer duidelijkheid wilden over hoe om te gaan met de organisatie en de problemen. Ze vroegen Veere hetzelfde te doen. De Walcherse gemeenten heb- Het ziekteverzuim is zeer hoog, twaalf procent, waar vier normaal is dat Vlissingen en Middelburg ook die datum niet halen, wilden de ge meenten opnieuw uitstel tot 1 ja nuari 2029. Zekerheid „Zeven maanden zou genoeg moe ten zijn", stelt wethouder Bert van Halderen van Veere. „Wij vinden het als Veere niet verantwoord op nieuw uitstel te vragen. Wij willen zekerheid geven aan de organisatie. Voor de andere gemeenten is het een financiële kwestie. Maar wij zijn de gastgemeente voor Porthos. De mensen zijn bij ons in dienst. Voor ons is het ook een arbeids rechtelijke kwestie. Wij hebben, behalve de zorg voor de cliënten ook de verantwoordelijkheid als werkgever. Het is heel belangrijk dat er rust komt in de organisatie. Het ziekteverzuim is zeer hoog. Het is twintig procent geweest, nu ge zakt naar twaalf, maar nog steeds veel te hoog voor een sector waar vier procent normaal is." Rust Dat er zo snel mogelijk rust moet komen, daar is ook collega-wethou der Chris Simons van Middelburg het mee eens. Wat hem betreft hoeft het raadsbesluit van Veere nog niet te betekenen dat de sa menwerking van de drie gemeen ten in Porthos ten einde komt. „We gaan het er eerst over hebben wat we met Porthos willen en pas later over hoe." „We willen het niet eindeloos voort laten slepen", zegt ook Vlis- sings wethouder Albert Vader. „We willen niet stilzwijgend verlengen maar weloverwogen. We moeten het er over eens worden wat we willen, we willen de pentekening actualiseren." De familie Bruynooge is vooralsnog gestopt met het verkopen van eieren en andere producten vanuit een kraam aan de Wilhelminastraat in Wemeldinge. WWt le nemen geen risico nu de gemeente Ka- pelle daadwerkelijk dwangsommen wil gaan innen', zegt Stefan Bruynooge. „Onze ad vocaat bekijkt wat we nog kunnen doen." De familie begon vijftien jaar geleden bij het huis van zoon Stefan met de verkoop van eieren van de eigen kippen. Van lieverlee is het aanbod uitgebreid met on der meer aardappelen, aardbeien, jam en sapjes. De kar wordt tegen woordig zeven dagen per week ge rund door vader Rini. De ge meente heeft de familie een aantal maanden geleden laten weten dat de kraam flink moet inkrimpen, onder meer omdat het assorti ment zo groot is dat er oneerlijke concurrentie met reguliere win kels zou ontstaan. De familie be twist dat en stelt dat bijvoorbeeld de Spar in het dorp er geen proble men mee heeft. Eind vorige week viel wederom een brief op de deurmat. Deze keer met de mededeling dat er daad- werkelijk dwangsommen gaan worden geïnd. „Zevenhonderd euro per week", laat Stefan weten. „Daarom zijn we op aanraden van onze advocaat even gestopt. Dat is maar goed ook, want zaterdag stond er al een boa aan de deur." Afgelopen zaterdag heeft de fa milie de producten gratis wegge geven. „We krijgen veel steun van klanten", zegt Stefan. „Ze missen ons en snappen niet dat de ge meente het zo hoog speelt." Hij zegt desnoods te willen inkrim pen, maar volgens hem wil de ge meente niet aangeven wat ze pre cies wil. „Moeten we minder vaak open zijn? Moeten we minder gaan verkopen? Ze willen niet meer met ons praten." Burgemeester Huub Hieltjes laat nogmaals weten dat het in Kapelle alleen mogelijk is om eigen ge teelde en vervaardigde producten aan huis te verkopen. „Daar is hier geen sprake van. Dit is een markt kraam in een woonstraat. Dat is in april in een gesprek tussen mij en de familie besproken." In augustus vindt een hoorzit ting plaats over een bezwaar dat de familie bij de gemeente indiende. IN DE REGIO Zomerspelen indeVossetuin Zeevissen voor jongeren Concert op carillon MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 11 juli 2018 BE Veere zegt 'ja' tegen Porthos Veere kiest als eerste Walcherse gemeente voor een toekomst met Porthos. Vlissingen en Mid delburg staan voor de keus. Of ook doorgaan met het gezamen lijke zorgloket of een einde maken aan de Walcherse sa menwerking. Guido van der Heijden Domburg -Bert van Halderen, wethouder Rob Paardekam Wemeldinge Rini Bruynooge (blauwe jas) bij de inmiddels gesloten kar in de Wilhelminastraat. Klanten konden eind maart een petitie tekenen om de kar open te houden, foto johan van der heijden OUD-VOSSEMEER Jongerenwerk van de gemeente Tho- len organiseert in de maand juli de Zomerspelen. Die bestaan uit diverse activiteiten voor jongeren. Morgen vindt de activiteit 'Poppenkast en goochelshow', voor kinderen van 3 tot en met 8 jaar, plaats in speeltuin De Vossetuin in Oud-Vossemeer. De activiteit begint om 11.00 uur. Andere activiteiten zijn een paardenochtend op 19 juli en snorkelen en duiken op 27 juli. SINT-ANNALAND Jongerenwerk Tho- len houdt zaterdag in samenwerking met hengelsport vereniging De Zee baars de activiteit 'Jeugdvisdag zee vissen' in Sint-An- naland. Van 11.00 tot 18.00 uur zullen de deelnemers uit leg krijgen over zeevissen en zelf aan de slag gaan als zeevissers. Bij Sport- en Gemeen schapscentrum Wellevaete in Sint- Annaland zal om 11.00 uur verzameld worden. Aanmelden kan via bestuur@hsvde- zeebaars.nl. Deel nemen is gratis. GOES In de Grote- of Maria Magdalena Kerk van Goes wordt morgen het eerste zomer avondconcert ge houden. Ellen Dickinson ver zorgt het concert op het carillon. Ze speelt werken die een halve eeuw tot een eeuw oud zijn. Het concert duurt van 19.30 tot 20.30 uur en is voor iedereen gra tis toegankelijk. PRET IN OMNIUM Jy GOES De broertjes Siebe (voorgrond) en Levien hadden gisteren de grootste lol op de grote rode ballen in sport- en gemeenschapscentrum Omnium in Goes. Daar is sinds maandag het zogeheten pop-up-pretpark weer open. Eén van de grote sportzalen staat de hele zomervakantie vol met vooral opblaasbare speeltoestellen. Het tijdelijke pretpark is er voor de derde keer. Het is bedoeld om wat extra inkom sten te genereren. Omnium en de gemeente werken mo menteel aan een plan om de financiële resultaten van de voorziening te verbeteren, foto mechteld jansen COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: Inloopspreekuur voor vragen over de computer; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur: Digitaal Café; Ingang Historisch Museum/VVV Kan toor, Singelstraat, 14.00-15.30 uur: Gratis stadswandeling door het Historisch hart van de Goes HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur: Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer KLOETINGE Geerteskerk, 13.30- 16.00 uur: Openstelling kerk RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Buurthuis de Tobbe, 19.00 uur: Zomeravondwande ling door gemeente Reimerswaal SINT-ANNALAND Langeweg 11,11.00 en 14.00 uur: Thoolse streekpro ductenveiling WEMELDINGE Camping Linda, 10.30 uur: Thema wandeling over oesters en mossels YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1,13.00- 16.00 uur: Rondlei dingen door Oos- terscheldemuseum; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: Bijbelle zing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51